wymiana walut online, kantor internetowy, jak wybrać kantor, Ekantor.pl
26 października 2018,  15:24

Czym różnią się internetowe kantory wymiany walut?

5/5 (2)

Wpisując w wyszukiwarkę hasło “kantor internetowy” wujek Google podsunie Ci co najmniej kilkanaście propozycji. Jak spośród nich wybrać ten jeden, skoro oferta na pierwszy rzut oka wydaje się być podobna?

Kantory internetowe różnią się od siebie nie tylko logo czy adresem, ale również sposobem realizowania transakcji. Nawet niewielkie różnice mogą mieć wpływ na cenę, jaką zapłacisz oraz na bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Warto więc przyjrzeć im się nieco bliżej.

Kantor wymiany walut online – każda historia jest inna

Za każdym biznesem stoją konkretne instytucje i konkretni ludzie. Decydując się na wymianę walut online dobrze jest więc, jak najwięcej się o nich dowiedzieć.

Kantory internetowe, ze względu na strukturę właścicielską, można podzielić na:

  • kantory prowadzone przez banki,
  • kantory należące do prywatnych właścicieli.

Podstawowe informacje na temat kantoru znajdują się w zakładce “kontakt”. Umieszczone tam dane pozwolą Ci sprawdzić spółkę z o.o. oraz komandytową w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei osobę fizyczną można zweryfikować w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Pewnie zastanawiasz się teraz, po co to wszystko? Choćby po to, by wiedzieć czy przeciwko danej firmie nie toczy się właśnie postępowanie upadłościowe.

Równie ważna może okazać się zakładka “o nas”. To tam zwykle opisywane są założenia danego biznesu, a także jego historia.

A jak jest u nas?  Gdyby naszą historię przedstawić w formie CV, można by powiedzieć, że jesteśmy młodzi, ale mamy wieloletnie doświadczenie w branży. Ekantor.pl sp. z o.o. rozpoczął działalność w kwietniu 2015 roku,  jednak nasze korzenie sięgają znacznie wcześniej. Jesteśmy bowiem częścią grupy Port2000, w obrębie której od 20 lat prowadzona jest sieć kantorów stacjonarnych.

Natychmiastowa wymiana walut a portfele walutowe

Tak, jak inna potrafi być historia, tak inny może być pomysł na prowadzenie firmy. Wśród kantorów internetowych można wyróżnić dwa modele przeprowadzania transakcji. Jeden z nich działa w oparciu o wirtualne portfele (klient wpłaca pieniądze na założony portfel i w dogodnym momencie dokonuje wymiany walut). Drugi polega na zleceniu transakcji przez system bankowy. Wówczas waluta trafia bezpośrednio na wskazane konto walutowe.

A jak jest u nas? W Ekantor.pl funkcjonuje drugi model przeprowadzania transakcji. Po zaakceptowaniu kursu, klient zleca przelew, a waluta trafia na wskazane konto walutowe prowadzone w banku.

Kurs euro, kurs dolara i spread – to wszystko sprawa indywidualna

Początkowo wydawać się może, że kursy walut w kantorach internetowych są prawie identyczne, ale  wymieniając większą kwotę to prawie stanie się już mocno odczuwalne. Oprócz kursu waluty warto porównać również spread, ponieważ ten ustalany jest indywidualnie przez każdą instytucję i stanowi źródło jej zarobku. Ważną informacją jest też to, jak często dokonywana jest aktualizacja kursu. Im krótszy czas, tym zachowanie waluty bliższe jest temu, co dzieje się na międzynarodowym rynku Forex.

A jak jest u nas? W Ekantor.pl aktualizacja kursów następuje co 10 sekund. A cena? Wystarczy tylko spojrzeć.

waluta
kupno
sprzedaż
EUR
4,2670
4,2307
więcej
USD
3,9231
3,8840
więcej
GBP
5,0097
4,9704
więcej
CHF
4,3066
4,2543
więcej
Aktualizacja za: 0 sek.

Promocje w kantorach internetowych

Myśląc o wymianie walut online prędzej czy później trafisz na porównywarkę kantorów internetowych. Szybko jednak zorientujesz się, że na liście nie zostały podane wszystkie kantory, a wyjątkowo niski kurs podany w tabeli zacznie budzić Twoje zastrzeżenia. I słusznie. Niskie ceny mogą bowiem wynikać z chwilowej promocji, która kierowana jest zazwyczaj do nowych Klientów lub uzależniona jest od spełniania wygórowanych wymagań.

A jak jest u nas? W Ekantor.pl dbamy o to, by kurs był korzystny dla każdego Klienta oraz dostępny w standardowej ofercie.

(Ale mamy też promocje 😉 Takie, jak na przykład 50% rabatu na prowizje na start!)

Przelew na konto osób trzecich

Kantory internetowe służą przede wszystkim wymianie walut online. Z założenia takie transakcje przeprowadzane są pomiędzy rachunkami należącymi do tej samej osoby. Zdarza się jednak, że kantor dodatkowo umożliwia przesłanie pieniędzy na rachunek innego odbiorcy. Decydując się na to, warto wcześniej poszukać informacji na temat kosztów takiego przelewu. Przekazanie środków na konto w zagranicznym banku, w którym kantor nie prowadzi rachunku, może Cię bowiem kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Jak jest u nas? Ekantor.pl umożliwia wymianę walut w obrębie rachunków należących do jednej osoby. Dzięki temu możemy zagwarantować Ci darmową obsługę konta i dajemy pewność, że Twoje pieniądze nie trafią przez pomyłkę na zupełnie inny rachunek.

Różnice w ofercie kantorów internetowych potrafią być subtelne, ale koniec końców ich wpływ na cenę waluty i komfort wymiany może być bardzo duży.

 

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *