Wymiana walut online, kantor internetowy, Ekantor.pl
30 maja 2017,  11:03

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

4.8/5 (25)

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi konsekwencjami? Tak właśnie jest z wymianą walut w Ekantor.pl

Przypominasz sobie jak kiedyś opłacałeś rachunki? Zapewne nie. Bankowość online jest dziś bowiem tak powszechna, że trudno wyobrazić sobie jak funkcjonował świat, nim się pojawiła. Gdy jednak sięgniesz głębiej w swoją pamięć, przypomnisz sobie nie tylko długie kolejki na poczcie czy w banku, ale też książeczki czekowe. Nie chcemy do tego wracać, prawda?

Wymiana walut tradycyjna czy internetowa?

Bankowość elektroniczna zaczęła się rozwijać w Polsce na przełomie wieków i choć z początku budziła mieszane uczucia, to udało jej się zyskać niemałe grono zwolenników. Obecnie aż 31 mln Polaków posiada konto z dostępem do bankowości internetowej, a aktywnie z takiej możliwości korzysta około 15 mln*.

Na podobnym etapie, co na początku XXI wieku znalazły się banki, dziś stoją kantory wymiany walut. Stacjonarne oddziały zastępują kantory online, a osoba która choć raz zdecydowała się na zakup walut w ten sposób, raczej niechętnie wróci do tradycyjnej metody. Dlaczego? Bo taniej. Bo szybciej. Bo bezpieczniej. Potrzeba więcej argumentów?

Zaraz sam je odkryjesz.

Co jest potrzebne do wymiany walut online?

Mówiąc krótko.. niewiele. By dokonać wymiany w Ekantor.pl należy mieć aktywne dwa konta bankowe: jedno w złotówkach (to już pewnie masz), a drugie w walucie, którą chcesz kupić (EUR, USD, CHF, GBP). Wiele banków oferuje możliwość założenia takiego rachunku za darmo, należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Najczęściej dotyczą one wydania karty walutowej oraz wypłacania gotówki z zagranicznych bankomatów. Jeżeli jednak nie zamierzamy korzystać z tej opcji – podstawowe konto w zupełności wystarczy.

Chcąc cieszyć się korzyściami płynącymi z wymiany walut online, trzeba być również… online. W dzisiejszych czasach nie ma z tym jednak większego problemu. W dodatku strona Ekantor.pl została zaprojektowana tak, by umożliwić sprawny zakup waluty zarówno z komputera, tabletu czy innego urządzenia mobilnego. Możesz więc sprawnie zajmować się finansami choćby podczas trwania reklam telewizyjnych (wymiana u nas jest tak szybka, że zdążysz jeszcze przygotować sobie przekąskę na film… i pójść do sklepu, gdy zabraknie ukochanej salsy), stania w kolejce czy nudnego spotkania.

Jak wymieniać waluty online, czyli jak działa kantor internetowy Ekantor.pl?

Zaraz, zaraz, ale dlaczego miałbym zakładać konto akurat w Ekantor.pl? – zapewne właśnie zadałeś sobie to pytanie. Dlatego nim powiem jak założyć konto, rozwieję Twoje wątpliwości.

Nie widzisz tego na pierwszy rzut oka, ale mimo, że logo Ekantor.pl pojawiło się stosunkowo niedawno, to mamy pod sobą solidne fundamenty budowane od 1998 roku poprzez sieć stacjonarnych kantorów wymiany walut. Natomiast filar – i to stabilny –  stanowi nasz zespół. Składa się on z grupy naprawdę fajnych, ale przede wszystkim doświadczonych i kompetentnych ludzi, którzy na każdym etapie przeprowadzania transakcji sprawią, że poczujesz się pewnie, bezpiecznie i priorytetowo – możesz być pewien, że kontaktując się z nimi nie wysłuchasz całej symfonii Beethovena.

Proces zakładania konta został przez nas uproszczony do minimum, tak by jego wymiana nie trwała dłużej niż wypicie filiżanki kawy. Pewnie chcesz nas sprawdzić i właśnie poszedłeś ją zaparzyć? Świetnie. Zatem zaczynamy.

Pierwszy łyk kawy

Wejdź na stronę Ekantor.pl. W prawym górnym rogu wybierz “Załóż konto”.
wymiana walut, Ekantor.pl, kantor internetowy, wymiana walut online
Założenie konta Ekantor.pl
Następnie podaj swój adres e-mail oraz hasło (najlepiej skomplikowane). Możesz również – ale nie musisz – wpisać swój numer telefonu.


Drugi łyk kawy

Na podany adres e-mail prześlemy link. Wchodząc w niego aktywujesz konto. Następnie poprosimy cię o uzupełnienie danych osobowych oraz podanie numerów kont. Bez obaw. W formularzu wpisujesz jedynie te informacje, które są wymagane przez przepisy (osoba fizyczna: imię, nazwisko, adres).
Aktywacja konta Ekantor.pl
Panel Ekantor.pl


Trzeci łyk kawy

Właściwie można powiedzieć, że to już koniec. Teraz możesz kupować i sprzedawać walutę po kursie korzystniejszym niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Wystarczy podać jaką ilość danej waluty chcesz kupić, zatwierdzić koszt i przelać zadeklarowaną kwotę. Pieniądze szybko znajdą się na twoim koncie. Ile dokładnie to potrwa? Możesz sprawdzić tutaj.

A prowizja? O nią się nie martw. My jej od Ciebie nie pobierzemy. Nie ma również opłat związanych z założeniem i prowadzeniem konta.

Wymiana walut online – jak robić to świadomie?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z biegiem czasu będziesz chciał dowiedzieć się więcej na temat procesu wymiany walut oraz świadomie podejmować decyzję o momencie ich zakupu lub sprzedaży. Z chęcią wprowadzimy Cię więc w świat finansów i rynku walutowego wykorzystując w tym celu nowoczesne formy komunikacji (social media, blog, komentarz walutowy umieszczany każdego dnia na naszej stronie) oraz przystępne –  zarówno językowo, jak i graficznie –  treści. W sposobie dotarcia do użytkowników jesteśmy prawdziwymi przodownikami. Przekonasz się o tym zaglądając na nasz Fanpage.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Tak prezentuje się pierwsza wymiana w Ekantor.pl. Gwarantujemy, że każda kolejna przebiegać będzie znacznie sprawniej i szybciej. Trening czyni mistrza, a z nami masz szansę stać się prawdziwym mistrzem własnych finansów. Wystarczy tylko spróbować.

I jak? Kawa wciąż niedopita, prawda? 🙂

*Źródło: Raport PRNews.pl: Rynek bankowości internetowej – I kw. 2017

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *