Losowe wpisy

Praca Wielka Brytania

35 tys. rocznie – czy Wielka Brytania wprowadzi kryterium dochodowe dla Polaków?

W okolicach maja-czerwca mają się rozpocząć negocjacje pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. W trakcie nich będzie się ważył los Polaków na Wyspach oraz ich rodzin pozostających w kraju. Ostatnie Read more
weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z Read more

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?


Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi konsekwencjami? Tak właśnie jest z wymianą walut w Ekantor.pl.
 

Przypominasz sobie jak kiedyś opłacałeś rachunki? Zapewne nie. Bankowość online jest dziś bowiem tak powszechna, że trudno wyobrazić sobie jak funkcjonował świat, nim się pojawiła. Gdy jednak sięgniesz głębiej w swoją pamięć, przypomnisz sobie nie tylko długie kolejki na poczcie czy w banku, ale też książeczki czekowe. Nie chcemy do tego wracać, prawda?

 

Wymiana walut tradycyjna czy internetowa?

Bankowość elektroniczna zaczęła się rozwijać w Polsce na przełomie wieków i choć z początku budziła mieszane uczucia, to udało jej się zyskać niemałe grono zwolenników. Obecnie aż 31 mln Polaków posiada konto z dostępem do bankowości internetowej, a aktywnie z takiej możliwości korzysta około 15 mln*.

Na podobnym etapie, co na początku XXI wieku znalazły się banki, dziś stoją kantory wymiany walut. Stacjonarne oddziały zastępują kantory online, a osoba która choć raz zdecydowała się na zakup walut w ten sposób, raczej niechętnie wróci do tradycyjnej metody. Dlaczego? Bo taniej. Bo szybciej. Bo bezpieczniej. Potrzeba więcej argumentów?

Zaraz sam je odkryjesz.

 

Co jest potrzebne do wymiany walut online?

Mówiąc krótko.. niewiele. By dokonać wymiany w Ekantor.pl należy mieć aktywne dwa konta bankowe: jedno w złotówkach (to już pewnie masz), a drugie w walucie, którą chcesz kupić (EUR, USD, CHF, GBP). Wiele banków oferuje możliwość założenia takiego rachunku za darmo, należy jednak zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty. Najczęściej dotyczą one wydania karty walutowej oraz wypłacania gotówki z zagranicznych bankomatów. Jeżeli jednak nie zamierzamy korzystać z tej opcji – podstawowe konto w zupełności wystarczy.

Chcąc cieszyć się korzyściami płynącymi z wymiany walut online, trzeba być również… online. W dzisiejszych czasach nie ma z tym jednak większego problemu. W dodatku strona Ekantor.pl została zaprojektowana tak, by umożliwić sprawny zakup waluty zarówno z komputera, tabletu czy innego urządzenia mobilnego. Możesz więc sprawnie zajmować się finansami choćby podczas trwania reklam telewizyjnych (wymiana u nas jest tak szybka, że zdążysz jeszcze przygotować sobie przekąskę na film… i pójść do sklepu, gdy zabraknie ukochanej salsy), stania w kolejce czy nudnego spotkania.

 

Jak wymieniać waluty online, czyli jak działa kantor internetowy Ekantor.pl?

Zaraz, zaraz, ale dlaczego miałbym zakładać konto akurat w Ekantor.pl? – zapewne właśnie zadałeś sobie to pytanie. Dlatego nim powiem jak założyć konto, rozwieję Twoje wątpliwości.

Nie widzisz tego na pierwszy rzut oka, ale mimo, że logo Ekantor.pl pojawiło się stosunkowo niedawno, to mamy pod sobą solidne fundamenty budowane od 1998 roku poprzez sieć stacjonarnych kantorów wymiany walut. Natomiast filar – i to stabilny –  stanowi nasz zespół. Składa się on z grupy naprawdę fajnych, ale przede wszystkim doświadczonych i kompetentnych ludzi, którzy na każdym etapie przeprowadzania transakcji sprawią, że poczujesz się pewnie, bezpiecznie i priorytetowo – możesz być pewien, że kontaktując się z nimi nie wysłuchasz całej symfonii Beethovena.

Proces zakładania konta został przez nas uproszczony do minimum, tak by jego wymiana nie trwała dłużej niż wypicie filiżanki kawy. Pewnie chcesz nas sprawdzić i właśnie poszedłeś ją zaparzyć? Świetnie. Zatem zaczynamy.

 

Pierwszy łyk kawy
Wejdź na stronę Ekantor.pl. W prawym górnym rogu wybierz “Załóż konto”.
Strona główna Ekantor.pl
Założenie konta Ekantor.pl
Następnie podaj swój adres e-mail oraz hasło (najlepiej skomplikowane). Możesz również – ale nie musisz – wpisać swój numer telefonu.

 

Drugi łyk kawy
Na podany adres e-mail prześlemy link. Wchodząc w niego aktywujesz konto. Następnie poprosimy cię o uzupełnienie danych osobowych oraz podanie numerów kont. Bez obaw. W formularzu wpisujesz jedynie te informacje, które są wymagane przez przepisy (osoba fizyczna: imię, nazwisko, adres).
Aktywacja konta Ekantor.pl
Panel Ekantor.pl

Trzeci łyk kawy
Właściwie można powiedzieć, że to już koniec. Teraz możesz kupować i sprzedawać walutę po kursie korzystniejszym niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Wystarczy podać jaką ilość danej waluty chcesz kupić, zatwierdzić koszt i przelać zadeklarowaną kwotę. Pieniądze szybko znajdą się na twoim koncie. Ile dokładnie to potrwa? Możesz sprawdzić tutaj.

A prowizja? O nią się nie martw. My jej od Ciebie nie pobierzemy. Nie ma również opłat związanych z założeniem i prowadzeniem konta.

 

Wymiana walut online – jak robić to świadomie?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z biegiem czasu będziesz chciał dowiedzieć się więcej na temat procesu wymiany walut oraz świadomie podejmować decyzję o momencie ich zakupu lub sprzedaży. Z chęcią wprowadzimy Cię więc w świat finansów i rynku walutowego wykorzystując w tym celu nowoczesne formy komunikacji (social media, blog, komentarz walutowy umieszczany każdego dnia na naszej stronie) oraz przystępne –  zarówno językowo, jak i graficznie –  treści. W sposobie dotarcia do użytkowników jesteśmy prawdziwymi przodownikami. Przekonasz się o tym zaglądając na nasz Fanpage.

 

 

Tak prezentuje się pierwsza wymiana w Ekantor.pl. Gwarantujemy, że każda kolejna przebiegać będzie znacznie sprawniej i szybciej. Trening czyni mistrza, a z nami masz szansę stać się prawdziwym mistrzem własnych finansów. Wystarczy tylko spróbować.

I jak? Kawa wciąż niedopita, prawda?

 

*Źródło: Raport PRNews.pl: Rynek bankowości internetowej – I kw. 2017

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

30.05.2017 09:28
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000