nocleg, podróż, Airbnb, booking, rezerwacja noclegu, jak znaleźć nocleg, Ekantor.pl
4 lipca 2018,  14:09

Domek na drzewie, a może na wodzie? Niezwykłe noclegi z Airbnb i nie tylko

5/5 (3)

Lato to czas kiedy każdy z nas, bez względu na wiek, może znów poczuć się dzieckiem… A teraz niech podniesie rękę ten, kto w dzieciństwie marzył o pięciogwiazdkowym hotelu z opcją All inclusive? Takie luksusy nie były nam wtedy potrzebne. W zamian mieliśmy namioty robione z koca, podziemne bazy i domki na drzewie. I może to właśnie jest recepta na udany urlop?

Nocleg w domku na drzewie

Domek na drzewie bez wątpienia znalazłby się na szczycie listy dziecięcych marzeń. Niestety w blokowiskach trudno było o dawcę tlenu, a co tu dopiero mówić o zagospodarowaniu go na użytek własnej wyobraźni?

Teraz możliwości jest więcej, bo domek na drzewie można sobie wynająć. I to w dodatku dla całej rodziny, w preferowanej strefie klimatycznej i z widokiem, który śnił się nam będzie przez najbliższe pół roku.

Przykładowo w brytyjskiej miejscowości Rhynie, dla osób niewymagających luksusów (właściwie to dla osób ogólnie niewiele wymagających) można za 87 złotych wynająć przyczepę kempingową znajdującą się na szczycie sosny. Elektryczności nie ma, ale tym się chyba nie będziemy przejmować, prawda?

Dokładając niespełna 400 złotych możemy pojechać do Francji i przenocować w zawieszonej pomiędzy drzewami kuli, gdzie czekają na nas nie tylko niezwykłe wrażenia, ale również podgrzewany basen w cenie. Niestety ten znajduje się już zdecydowanie niżej.

Również we Francji znaleźć możemy domek, z którego ganku podziwiać będziemy Alpy. Cena niestety już nieco wyższa, bo 630 złotych za noc.

Nie jest to jednak najwyższy pułap cenowy za tego rodzaju atrakcję w Europie. Ceny domków na drzewach o, delikatnie nazwijmy to, podwyższonym standardzie potrafią kosztować w okolicach 1500-2000 zł. W zamian otrzymujemy coś, co bardziej przypomina prywatne SPA niż drewnianą chałupę.

Domki na Kaszubach, czyli pomysł na wakacje w Polsce

W Polsce taką możliwość znajdziemy na Kaszubach w miejscu stworzonym dla dzieci (tych małych i dużych), co zresztą wskazuje sama nazwa – Figlarnia. Koszt noclegu w domku zawieszonym na drzewie to 370 złotych. Znajdą się tu również propozycje dla osób, które wolą twardo stąpać po ziemi :).

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy

Domy na wodzie w Mielnie – Jeziorko Bukowo

Co jeżeli mamy jednak lęk wysokości i wolelibyśmy spędzić urlop nieco bliżej lądu, choć niekoniecznie na lądzie? Nawet dla tak wyszukanych gustów znajdą się propozycje. I to całkiem blisko. W Milenie możemy za kwotę od 390 zł do 490 zł zarezerwować nocleg w “całorocznej jednostce pływającej na kadłubach z betonu i siatkobetonu”, w skrócie – w domku na wodzie, który znajduje się na Jeziorku Bukowo.

Domek można zarezerwować m.in. na stronie Booking.com

Nocleg w domkach na wodzie w Europie

Co jednak jeżeli marzymy o wakacjach z dala od polskiego morza? Czy cena nietypowego noclegu wzrośnie? Niekoniecznie. Za podobną kwotę, bo 339 zł za dobę, możemy spędzić noc na jeziorze Heidesee znajdującego się niedaleko Berlina.

Podobną cenę zapłacimy za tego rodzaju nocleg w Holandii. W zamian czeka na nas komfortowo urządzony domek, który pomieści 3 gości.

Pole namiotowe – magiczna noc pod gwiazdami

Zawsze chcieliście wybrać się pod namiot, ale mama mówiła, że to niebezpieczne, tata przestrzegał przed spartańskimi warunkami a ciotka patrzyła na Ciebie, jak na dziwaka? Mamy dobrą wiadomość – możesz się na nich odegrać i zorganizować rodzinny wypad pod namiot, po którym nocleg w hotelu już nigdy nie będzie wystarczająco dobry bez względu na ilość gwiazdek. W końcu nie będzie mógł Wam zaoferować w cenie gwiazdek znajdujących się na niebie. A namioty mają w sobie pewną magię, którą wystarczy doprawić odrobiną luksusu by otrzymać wakacje, o których przez lata będzie się rozmawiać przy świątecznym karpiu.

Co ciekawe wcale nie trzeba daleko jechać czy płacić niebotycznych sum za wygodnie urządzony namiot. Wybierając się do naszych południowych sąsiadów, mianowicie do miejscowości Chlum w Czechach, możemy zabukować nocleg w czteroosobowym namiocie z kuchnią i kominkiem za jedyne 268 złotych.

Taką samą cenę zapłacimy za nocleg w przytulnym namiocie oddalonym o 3,5 godziny jazdy samochodem od Barcelony, w hiszpańskim Castissent,  które znajduje się niedaleko rezerwatu przyrody Serra del Montsec.

A co jeżeli czekaliśmy na nasz biwak pod namiotem tak długo, że zdążyliśmy sobie odłożyć całkiem ładną sumkę i cena nie ma już dla nas znaczenia? No, cóż w przypadku tego typu ofert zdecydowanie łatwiej jest upolować coś tańszego niż droższego. Ale dla chcącego nic trudnego, prawda? Cena bardziej luksusowych namiotów waha się od 750-850 zł za dobę.

Czy w Polsce również możemy liczyć na oryginalny biwak? Pewnie, że tak. W Borowicach niedaleko Karpacza powstaje lapońska Kalevala wioska, w której znajdą się całoroczne namioty – w tym również takie wiszące pomiędzy drzewami!

Nocleg na jachcie

A teraz pora na coś dla prawdziwych wilków morskich, czyli nocleg na zacumowanym jachcie. Czy to nie brzmi romantycznie? W dodatku trąci przygodą. Zapewniamy, że w takie miejsce na pewno nie zechcesz zabrać już swojej ciotki 😉

Plusem wybrania jachu jest dość duży wybór i to w każdym przedziale cenowym. Nie wierzysz?

Widzisz ten komfortowy jachcik z podwójnym łóżkiem i bajeranckim podświetleniem? Zadokowany jest on w Walencji a za noc na nim zapłacisz jedynie 156 złotych. Nie masz ochoty na podróż do Hiszpanii? Nic straconego. Dokładając drugie tyle możemy mieć nocleg na jachcie znajdującym się w… Warszawie. A co jest w tym wszystkim najlepsze? Bez względu na to, którą część świata wybierzesz, masz pewność, że będzie to wspaniała przygoda.

Nie wspomnieliśmy jeszcze o luksusach, które przecież każdy z nas kocha, a których jachty są uosobieniem. Zatem za kwotę 25.. tysięcy złotych za noc możemy wynająć elegancką łódź na Capri wraz z szefem kuchni i całą załogą do dyspozycji. Brzmi pięknie, niestety by móc sobie popływać po morzu śródziemnym będziemy musieli jeszcze zatankować tą bestię.

Chatka Hobbita

Na koniec zostawiliśmy coś, co zachwyci nie tylko wielbicieli Władcy Pierścieni. Mowa o Hobbitówie położonej w miejscowości Krzywczy w województwie podkarpackim. Chatka wyglądem przypomina domek samego Bilbo Bagginsa. W dodatku znajdujące się w prawdziwe filmowej scenerii. Gwarantujemy, że przyjeżdżając tu niemal od razu zaczniecie poszukiwać pierścienia – tego jedynego by rządzić wszystkimi. Niestety by zacząć poszukiwania, będziecie musieli wykazać się cierpliwością, bo Hobbitówa cieszy się dużą popularnością.

Oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że miejsce nie ma żadnego znaczenia. O wiele bardziej liczą się przecież ludzie. Pomyśl więc tylko jak niezwykłych ludzi możesz spotkać nocując w miejscach, które właśnie Ci pokazaliśmy.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *