airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl
16 lutego 2018,  08:25

Jak płacić na AirBNB?

3.63/5 (8)

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz pobyt i wtedy pojawia się pytanie – jak za to zapłacić?

Airbnb - co to jest?

Airbnb jest platformą łączącą osoby dające ogłoszenia na wynajem z szukającymi takich ofert. Wynajmowane mogą być dowolne nieruchomości – pokoje w mieszkaniu, całe mieszkania, domy albo domki letniskowe. Airbnb jest pośrednikiem udostępniającym oferty z całego świata i pobierającym za to swoje prowizje. Również za transakcje finansowe. Wybierasz interesującą Cię ofertę, serwis przelicza koszty na Twoją walutę i – co dalej?

Jak zapłacę za mieszkanie w Airbnb?

Dla obywatela Polski istnieją tylko dwa sposoby płatności w omawianym serwisie:

  • karta kredytowa (lub debetowa z opcją kredytową)
  • paypal

Włosi, Niemcy czy Amerykanie mają jeszcze dodatkowe opcje, u nas niedostępne. Kluczowe jest natomiast aby pamiętać, że nie da się dokonać płatności przelewem. Jeżeli więc zamierzasz rezerwować pokój na wakacje za pomocą Airbnb to lepiej szybko załóż konto PayPal albo postaraj się o kartę do płatności w Internecie (na szczęście nie są to już wyłącznie karty kredytowe, ale również debetowe).

Aby ograniczyć koszty warto rozważyć założenie walutowej karty kredytowej. Wtedy możesz tanio kupić obcą walutę w kantorze internetowym, przelać ją na konto karty i w ten sposób zapłacić w serwisie Airbnb unikając dodatkowych kosztów przewalutowania.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Warto też być ostrożnym i nie dać się skusić na “tańszą opcję” polegającą na załatwieniu wynajmu poza serwisem. Owszem, w ten sposób da się uniknąć prowizji dla Airbnb , ale po przyjeździe może się okazać, że domu pod wskazanym adresem nie ma albo dalece odbiega od obiecanych standardów. Przelew bezpośrednio na konto wynajmującego może być łatwiejszy, jednak nikt nam nie pomoże odzyskać pieniędzy jeśli nieuczciwy kontrahent nagle przestanie odpowiadać na maile. Należy więc zachować czujność i całą operację przeprowadzić poprzez serwis Airbnb .

Jeżeli mamy już konto PayPal lub kartę kredytową płacenie za usługi Airbnb nie będzie stanowiło problemu. Planując częste korzystanie z usług serwisu warto jednak rozważyć walutową kartę kredytową, dzięki czemu zawsze kilka groszy zostanie w kieszeni. A te w podróży zawsze się przydadzą.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *