Losowe wpisy

W świat z Ekantor.pl #4: Drogie życie w Kostaryce i Panamie

Kostaryka i Panama to kraje, które mogą okazać się sporym obciążeniem dla portfela każdego turysty. Jest jednak sposób by zwiedzić je i nie stracić wszystkich pieniędzy. Jaki? Dowiecie się tego Read more
Przyszłość

Jak zapewnić sobie świetlaną przyszłość?

Jeśli studia to takie z perspektywą na wysokie zarobki - najlepiej prawo albo medycyna. Po studiach kariera od najniższego szczebla. Mozolne pięcie się w górę aby po 30 latach wyjść Read more

Jak płacić na AirBNB?


Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz pobyt i wtedy pojawia się pytanie – jak za to zapłacić?


Airbnb – co to jest?

Airbnb jest platformą łączącą osoby dające ogłoszenia na wynajem z szukającymi takich ofert. Wynajmowane mogą być dowolne nieruchomości – pokoje w mieszkaniu, całe mieszkania, domy albo domki letniskowe. Airbnb jest pośrednikiem udostępniającym oferty z całego świata i pobierającym za to swoje prowizje. Również za transakcje finansowe. Wybierasz interesującą Cię ofertę, serwis przelicza koszty na Twoją walutę i – co dalej?

Jak zapłacę za mieszkanie w Airbnb ?

Dla obywatela Polski istnieją tylko dwa sposoby płatności w omawianym serwisie:

 • karta kredytowa (lub debetowa z opcją kredytową)
 • paypal

Włosi, Niemcy czy Amerykanie mają jeszcze dodatkowe opcje, u nas niedostępne. Kluczowe jest natomiast aby pamiętać, że nie da się dokonać płatności przelewem. Jeżeli więc zamierzasz rezerwować pokój na wakacje za pomocą Airbnb to lepiej szybko załóż konto PayPal albo postaraj się o kartę do płatności w Internecie (na szczęście nie są to już wyłącznie karty kredytowe, ale również debetowe).

Aby ograniczyć koszty warto rozważyć założenie walutowej karty kredytowej. Wtedy możesz tanio kupić obcą walutę w kantorze internetowym, przelać ją na konto karty i w ten sposób zapłacić w serwisie Airbnb unikając dodatkowych kosztów przewalutowania.

Warto też być ostrożnym i nie dać się skusić na “tańszą opcję” polegającą na załatwieniu wynajmu poza serwisem. Owszem, w ten sposób da się uniknąć prowizji dla Airbnb , ale po przyjeździe może się okazać, że domu pod wskazanym adresem nie ma albo dalece odbiega od obiecanych standardów. Przelew bezpośrednio na konto wynajmującego może być łatwiejszy, jednak nikt nam nie pomoże odzyskać pieniędzy jeśli nieuczciwy kontrahent nagle przestanie odpowiadać na maile. Należy więc zachować czujność i całą operację przeprowadzić poprzez serwis Airbnb .

 

Jeżeli mamy już konto PayPal lub kartę kredytową płacenie za usługi Airbnb nie będzie stanowiło problemu. Planując częste korzystanie z usług serwisu warto jednak rozważyć walutową kartę kredytową, dzięki czemu zawsze kilka groszy zostanie w kieszeni. A te w podróży zawsze się przydadzą.

 

Zobacz również:

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 1 – karty płatnicze]


16.02.2018 15:17
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000