ekantor.pl-kulturalnie-lipiec-wydarzenia-w-lipcu-wydarzenia-kulturalne-wakacje-kantor-internetowy
5 lipca 2018,  08:31

Ekantor.pl kulturalnie – lipiec 2018

5/5 (2)

Lipiec może przypaść do gustu szczególnie melomanom – w wielu miastach Europy odbędą się popularne festiwale muzyki współczesnej i jazzu. Nie zabraknie też rozrywek nieco mniej oczywistych – Budapeszt zaprasza na wystawę morderców, a do sąsiedniej Austrii warto wybrać się na podziwianie obrazów stworzonych na ludzkich ciałach. No i oczywiście znajdzie się jakieś miasto z festiwalem piwa 😉

Budapeszt, Węgry – Wystawa Morderców

Data: lipiec 2018
murder.hu

Co siedzi w głowie seryjnego zabójcy? Kim na co dzień byli najokrutniejsi seryjni mordercy w historii? Na te i podobne pytania stara się odpowiedzieć wystawa w stolicy Węgier. Na ponad tysiącu metrów kwadratowych zgromadzono “materiał dowodowy”: informacje prasowe, dane z kartotek policyjnych i niepublikowane dotąd wyniki badań lekarskich. Historie pisane krwią zawsze budziły po równo grozę i ciekawość. Teraz można przekonać się, ile w nich było prawdy.

Paryż, Montreux, Ghent – uczta dla miłośników jazzu

Data: lipiec 2018
Ghent, Dania: do 08.07.2018
Montreux, Szwajcaria: do 14.07.2018
Paryż, Francja: do 22.07.2018

Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Europie pod względem ilości koncertów – także tych trafiających pod bardziej wysublimowane gusta. Jazz nie cieszy się może taką popularnością jak pop czy rock, ale ma swoje oddane grono fanów. To dla nich najpierw w Danii, potem w Szwajcarii a na końcu w sercu Francji zagrają największe światowe sławy tego gatunku. Będzie nowocześnie, będzie tradycyjnie a nawet awangardowo. A przede wszystkim – niepowtarzalnie.

Barcelona, Hiszpania – La Fira del Poblenou, Festiwal Piw Kraftowych

Data: 6-8 lipca 2018
lafiradelpoblenou.com

Jeżeli masz piękną, zadbaną brodę pielęgnowaną przez najlepszego barbera w mieście, słuchasz winyli i nie uznajesz innego piwa niż ręcznie robione – to festiwal dla Ciebie! Będą tylko napoje pochodzące z prawdziwych manufaktur, w których pasja i oddanie łączą się w doskonały smak z pianką. Nie zabraknie oryginalnych, wegańskich dodatków oraz muzyki granej przez nikomu nie znanych didżejów spoza mainstreamu.

Klagenfurt, Austria – World Body Painting Festival

Data: 12-14 lipca 2018
bodypainting-festival.com

Można odkrywać malarstwo impresjonistów albo zaskakujące prace Banksy’ego. Można również podziwiać sztukę wymalowaną na ludzkich ciałach. W Klagenfurt, w Austrii, odbywa się co roku jeden z największych światowych zjazdów osób, które z makijażu zrobiły prawdziwą sztukę. Poza samym zdobieniem ciała będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach bodypaintingu, posłuchania dobrej muzyki na żywo i zjedzenia oryginalnych potraw z różnych zakątków świata.

Tortosa, Hiszpania – Dni Renesansu

Data: 19-22 lipca 2018
festadelrenaixement.cat

Hiszpanie lubią festiwale historyczne, niezależnie od okresu. W lipcu warto przenieść się w czasie do epoki renesansu i trafić na ulice Tortosy, która była wtedy jednym z głównych miast Królestwa Aragonii. Nawiązując do tych tradycji setki aktorów i mieszkańców będą przechadzać się ulicami miasta w strojach z epoki, na rynku da się kupić wyroby rzemieślników a przy ratuszu koncertować będzie prawdziwy renesansowy assemble. Jeżeli zaś kogoś znudzą rozrywki z epoki może podziwiać przepiękne widoki na meandry rzeki Ebro, płynącej u stóp miasta.

Trapani, Włochy – uliczny festiwal jedzenia Stargusto

Data: 25-29 lipca 2018
stragusto.it

Kiedyś Trapani była niewielką osadą położoną na zachodnim wybrzeżu Sycylii, a festiwal ulicznego jedzenia był zwyczajną, lokalną “fiestą”. Dzisiaj do wielkiej mariny w mieście przybijają ekskluzywne jachty a Stargusto Festival to rewia smaków z całej Sycylii. Jeżeli ktoś lubi świeże owoce morza, cytrusy prosto z pobliskich wybrzeży Afryki i ryby z okolicznych wód – to zdecydowanie warto wybrać się z końcem lipca na Sycylię.

A co jeśli masz ochotę na muzyczne szaleństwo?

To proste. Wakacje to okres genialnych festiwali muzycznych w całej Europie (o tych najciekawszych pisaliśmy całkiem niedawno). A oto co zagra się w lipcu:

Open’er Festival 2018

Data: 4-7 lipca 2018
opener.pl

Rock Werchter w Belgii

Data: 5-8 lipca 2018
rockwerchter.be

Main Square Festival we Francji

Data: 6-8 lipca 2018
mainsquarefestival.fr

Bilbao BBK Live – Hiszpania

Data: 12-14 lipca 2018
bilbaobbklive.com

Melt Festival – Niemcy

Data: 13-15 lipca 2018
meltfestival.de

 

I to by było na tyle 🙂
Do zobaczenia za miesiąc!

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *