Ekantor.pl, technologia, nowości technologiczne, wymiana walut, Ekantor.pl
31 października 2018,  09:09

Ekantor.pl TECH – co nowego pojawiło się w październiku 2018?

W październiku przyspieszył wyścig zbrojeń pomiędzy producentami smartfonów. Po nowym iPhonie na rynek wchodzi Apple Watch, na co LG odpowiada nowym modelem flagowym V40. W międzyczasie Ministerstwo Edukacji wprowadza elektroniczne legitymacje a w Chinach dzieci bawią się z robotami.

mLegitymacja już dostępna

Dziecko, które nie okaże ważnej legitymacji w autobusie czy pociągu nie może jechać taniej – ten przepis wywoływał frustrację tysięcy rodziców. Ministerstwo Edukacji Narodowej poszło więc po rozum do głowy i wprowadziło mLegitymację. Wystarczy zainstalować ją na smartfonie aby działała identycznie jak jej papierowy odpowiednik. Do wyrobienia mLegitymacji wymagany jest Profil Zaufany a szczegóły projektu można znaleźć na stronach Ministerstwa. mLegitymacja dostępna jest na razie wyłącznie pod systemem Android od 16 października 2018 roku.

LG V40 ThinQ – pięć obiektywów do walki z jabłkiem

Poprzeczkę ustawioną przez iPhone’y w kategorii “fotografia” ciężko jest przeskoczyć, ale zawsze znajdą się chętni do podjęcia wyzwania. Na początku października 2018 rękawicę podniósł LG V40 ThinQ. Wyposażony jest on w aż 5 obiektywów, z czego 3 z umiejscowiono z tyłu i 2 na froncie urządzenia, co pozwala na lepsze, dokładniejsze kadrowanie, poprawia stabilizację obrazu i jego rozdzielczość. Oczywiście nie zabrakło również wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 845 i 6GB pamięci RAM a także przemyślanych gadżetów – na przykład nowatorskiego szkła Silky Blast na plecach V40, odpornego na zarysowania i odciski palców. Całości dopełnia cena, bardzo konkurencyjna w porównaniu z “jabłuszkami”, zaczynająca się od około 1,000$.


Apple Watch Series 4 – szybciej i ładniej

Miłośnicy produktów Apple muszą na jesień tego roku sięgnąć głębiej do kieszeni – bo oto po nowym iPhonie mamy na rynku nowy mądry zegarek Apple Watch serii 4. W oczy rzuca się przede wszystkim odświeżony wygląd – koperta ma nieco inny kształt a dostępne tarcze wyświetlacza zachwycą nawet sceptyków. W środku zmieniło się mniej – szybszy procesor, głośnik o wyraźniejszym brzmieniu czy lepsze wibracje. Rewolucji tam nie ma, raczej postęp z duchem czasów. Na pewno jednak zyskał komfort obsługi – menu ma lepszą nawigację, klawisze są duże a aplikacje działają płynnie i bez opóźnień.
Nowy Apple Watch serii 4 dostępny jest w oficjalnym sklepie w cenie 1899 zł

HP Spectre Folio – więcej niż prestiżowy notebook

Jeżeli ktoś poszukuje urządzenia przenośnego, które wyglądem będzie przykuwać uwagę a funkcjonalnością sprawdzi się zarówno w bibliotece jak i na spotkaniu korporacyjnym – to nie musi dalej szukać. HP Spectre Folio wygląda jak smukła książka oprawiona w skórę, konwertuje się w dotykowy tablet poprzez proste przesunięcie ekranu a w środku kryje całkiem wydajny układ. Obsługujące go procesory intela (i5 lub i7 zależnie od konfiguracji), 16GB pamięci RAM i 13,3-calowa matryca Ultra HD nie są jednak największymi atutami urządzenia. Prawdziwie mobilnych użytkowników zachwyci bateria trzymająca do 18 godzin oraz wbudowany moduł na karty sim z obsługą LTE.

HP Spectre Folio dostępny będzie już na początku grudnia 2018 w cenie od 1,400$ .

Wymieniając w Ekantor.pl 1400 dolarów?
zaoszczędzisz nawet 230 złotych
To wystarczy na dodatkowe akcesoria do Twojego nowego notebooka

Robot BeanQ – elektroniczna niania dla zapracowanych

W założeniu robocik BeanQ – nawiązujący nazwą do swojego kształtu przypominającego fasolkę, miał być urządzeniem zastępującym rodzica, który nie może poświęcić dość czasu dziecku. BeanQ potrafi rozmawiać – w ograniczony sposób, mniej więcej na poziomie trzylatka, na ekranie w miejscu twarzy wyświetla zaś emotikony świadczące o uczuciach. Może nawiązywać połączenie video z opiekunem, robić zdjecia i filmy nadzorowanych dzieci oraz puszczać im wybrane wideo lub muzykę. Praktyka może być jednak taka, że większość rodziców dzięki “fasolce” zyska wreszcie chwilę spokoju po powrocie z pracy. Nic dziwnego, że takie cudo sprzedało się już w Chinach w ilości ponad miliona sztuk.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *