Gnosis – wszystko, co musisz wiedzieć o GNO

Co to jest Gnosis?

Gnosis to zdecentralizowana kryptowaluta oparta na protokole Ethereum. Koncentruje się przede wszystkim na handlu na rynkach prognostycznych. Twórcy GNO stworzyli platformę internetową, która zapewnia dobry przepływ informacji o wynikach tzw. niepewnych wydarzeń. Kryptowaluta Gnosis opracowała już kilka programów do tego celu. Obecny kapitał rynkowy wynosi 115 701 038 USD.

GNO – historia?

Twórcy Gnosis Coin, Stefan George i Martin Koeppelmann, mają bardzo jasną wizję: rynki prognozowania wirtualnego mają sprawić, że procesy będą bardziej wydajne, a kanały informacyjne otwarte. Chcą to osiągnąć dzięki ukierunkowanym aplikacjom specyficznym dla użytkownika. Gnosis wydano w 2017 roku. Deweloperom udało się sprzedać monety o wartości prawie 300 milionów USD w ciągu 10 minut.Taktyka była bardzo prosta i opierała się na zasadach znanych z aukcji internetowych, w których warunkiem jest odpowiednia wartość i unikalność oferty. W tym przypadku Koeppelmann i George ograniczyli monety do 9 milionów.

Najważniejsze cechy Gnosis

Rynek prognostyczny to rynek wirtualny, który dostarcza informacji o niepewnych wydarzeniach. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które handlują wirtualnymi papierami wartościowymi. Im lepszy przepływ informacji, tym większe szanse na dobry biznes. Gnosis opracowała już pewne programy, które dostarczają użytkownikom tych informacji. Chociaż nie jest to koniecznie związane z wirtualnym obrotem papierami wartościowymi, deweloperzy Gnosis uważają to za niezbędny rozwój na przyszłość. Gnosis korzysta z 2 tokenów zgodnych z ERC20, GNO oraz WIZ. Token GNO ma stałą dostawę 10 milionów tokenów. Twórcy planują pobierać opłaty za korzystanie z niektórych usług działających na platformie podstawowej. WIZ jest generowany przez posiadaczy GNO. Zastosowano mechanizm podobny do konfiguracji Proof of Stake, dzięki któremu GNO może być związany kontraktem czasowym na określony czas, w zamian za ustaloną wartość WIZ.

Ile kosztuje Gnosis?

Sprzedaż tokena Gnosis początkowo przyniosła ponad 12 milionów dolarów. Ilość GNO sprzedanego w Gnois ICO stanowi tylko 5 procent tokenów stworzonych dla projektu, co oznacza całkowitą wartość rynkową wynoszącą prawie 300 milionów USD. To bardzo dużo pieniędzy jak na projekt w tak wczesnej fazie rozwoju. Rynki prognostyczne budzą duże zainteresowanie wielu inwestorów. Może ono wzrosnąć w przyszłości, ponieważ sektor inżynierii finansowej będzie miał znacznie więcej możliwości. George i Koeppelmann tworzą całkowicie nowe warunki dla bardziej wydajnych rynków poprzez swoje programy, co dało im niezwykle wpływową pozycję na rynku.

GNO – co jeszcze musisz wiedzieć?

Gnosis jest platformą składającą się z trzech oddzielnych warstw. Pierwsza to warstwa rdzeniowa, zapewniająca centralne inteligentne kontrakty systemowe. Warstwa usług odpowiada za podstawowe pakiety usług dla programistów. Trzecia warstwa jest reprezentowana przez aplikacje zbudowane bezpośrednio na platformie Gnosis. W niektórych przypadkach Gnosis zamierza zezwalać na odniesienia do danych z zewnętrznych platform w celu rozstrzygnięcia wyniku zdarzenia. W przyszłości opracowane zostaną niektóre usługi, które zapewnią weryfikowalne dane narzędziom inteligentnych kontraktów. System wciąż znajduje się we wczesnym stadium. Oś czasu przedstawiająca obecne i prognozowane osiągnięcia dostępna jest na stronie internetowej Gnosis. Przewiduje ona wydanie interfejsu transakcyjnego w pierwszym kwartale 2018 roku. Obecnie trwają prace nad strukturą hostingu.

Data: 24.02.2018,  00:00