Losowe wpisy

spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more
Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more

Jak działa dźwignia finansowa?


Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Przedsiębiorstwa jednak muszą ciągle inwestować, aby generować przychody. Ale nawet korzystając z usług firm doradczych nie można uniknąć strat, które są nieodłącznym elementem inwestowania. Poza tym trzeba też umieć polegać na mechanizmach rynkowych. Ostatnio głośno omawianym jest dźwignia finansowa.

Jak działa dźwignia finansowa?

Dźwignia finansowa

Według definicji zamieszczonej w encyklopedii finansów „Dźwignia finansowa to sposób na finansowanie działalności inwestycyjnych, głównie firm, który zwiększa zyskowność inwestycji”. Można też powiedzieć, że jest to relacja między kapitałem obcym a kapitałem własnym firmy.

Z kolei według definicji Narodowego Banku Polskiego można dźwignię finansową przedstawić jako „uzyskanie przez firmę ponadprzeciętnego zysku z inwestycji np. w wyniku wzrostu przychodów netto (mając koszty stałe na stałym poziomie) albo zmianę finansowania aktywów firmy przez częściowe ich finansowanie za pośrednictwem kapitału obcego.”

Zatem dźwignia działa z wykorzystaniem kapitału obcego, który jest niezależny od aktywów i przychodów firmy, aby wygenerować dodatkowe, ponadprzeciętne przychody.

Dźwignia a inwestorzy prywatni

W ofertach dla osób prywatnych bardzo często przewija się forex, czyli zarabianie na walutach. Głownie tutaj wykorzystywana jest dźwignia finansowa, aby można było pozwolić na lokowanie na rynku pieniędzy większych niż się aktualnie fizycznie posiada. Ale niestety w wypadku niepowodzenia straty też są odpowiednio większe i obejmują już nie tylko fizycznie posiadane pieniądze, ale też te rzekomo posiadane. Z drugiej jednak strony dzięki korzystaniu z dźwigni finansowej można zarobić kilka razy więcej niż inwestując tylko rzeczywiście posiadane środki.


21.12.2015 11:24
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000