Losowe wpisy

Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki ... Czytaj całość

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość

Jak działa dźwignia finansowa?


Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Przedsiębiorstwa jednak muszą ciągle inwestować, aby generować przychody. Ale nawet korzystając z usług firm doradczych nie można uniknąć strat, które są nieodłącznym elementem inwestowania. Poza tym trzeba też umieć polegać na mechanizmach rynkowych. Ostatnio głośno omawianym jest dźwignia finansowa.

Jak działa dźwignia finansowa?

Dźwignia finansowa

Według definicji zamieszczonej w encyklopedii finansów „Dźwignia finansowa to sposób na finansowanie działalności inwestycyjnych, głównie firm, który zwiększa zyskowność inwestycji”. Można też powiedzieć, że jest to relacja między kapitałem obcym a kapitałem własnym firmy.

Z kolei według definicji Narodowego Banku Polskiego można dźwignię finansową przedstawić jako „uzyskanie przez firmę ponadprzeciętnego zysku z inwestycji np. w wyniku wzrostu przychodów netto (mając koszty stałe na stałym poziomie) albo zmianę finansowania aktywów firmy przez częściowe ich finansowanie za pośrednictwem kapitału obcego.”

Zatem dźwignia działa z wykorzystaniem kapitału obcego, który jest niezależny od aktywów i przychodów firmy, aby wygenerować dodatkowe, ponadprzeciętne przychody.

Dźwignia a inwestorzy prywatni

W ofertach dla osób prywatnych bardzo często przewija się forex, czyli zarabianie na walutach. Głownie tutaj wykorzystywana jest dźwignia finansowa, aby można było pozwolić na lokowanie na rynku pieniędzy większych niż się aktualnie fizycznie posiada. Ale niestety w wypadku niepowodzenia straty też są odpowiednio większe i obejmują już nie tylko fizycznie posiadane pieniądze, ale też te rzekomo posiadane. Z drugiej jednak strony dzięki korzystaniu z dźwigni finansowej można zarobić kilka razy więcej niż inwestując tylko rzeczywiście posiadane środki.


21.12.2015 11:24
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000