Losowe wpisy

Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more
Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. Read more

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]


Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego.

 

W koszyku jest już nowy telefon albo kurtka, która w Polsce kosztuje trzy razy więcej. Klikasz “przejdź dalej” i dochodzi do wyboru metody płatności. Prościzna, wiadomo że przelew. Tylko jaki?

SEPA i SWIFT – co wybrać?

Jeżeli dokonujesz przelewu w obrębie Unii Europejskiej – należy wybrać opcję SEPA. Jest on tańszy od SWIFT, ale działa tylko jeżeli odbiorca ma rachunek w jednym z krajów członkowskich.

Jeżeli odbiorca znajduje się poza UE, co ma często miejsce na przykład podczas zakupów z AliExpress, należy zaznaczyć przelew SWIFT.

Szczegółowe różnice dotyczące obu typów przelewów opisane są w innym naszym artykule Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT – który lepszy?

Wymiana waluty

Przelew zagraniczny może zostać dokonany z dowolnego rachunku. Jeżeli jednak konto jest prowadzone w złotówkach, to bank doliczy własne opłaty za przewalutowanie. Koszty są tym wyższe, im więcej razy nasza wpłata będzie zmieniała walutę. Przykładowo kupując w zagranicznym sklepie, gdzie przyjmowane są płatności wyłącznie w yuanach, złotówki z naszego konta najpierw zostaną zamienione na dolary a dopiero później na yuany. Każda taka wymiana wiąże się z prowizjami dla pośredników. Przy odrobinie chęci da się uniknąć lub znacząco zmniejszyć wysokość dodatkowych kosztów.

Jak to zrobić? Rozwiązaniem jest założenie konta walutowego, na które wysłane zostaną pieniądze wymienione w Ekantor.pl. Dlaczego właśnie tutaj? Przede wszystkim dlatego, że wymieniając w Ekantor.pl zyskujesz na każdej transakcji. Kursy walut są bowiem znacznie niższe, niż w przypadku banków czy kantorów stacjonarnych.

Bezpieczeństwo

Jeżeli przelew zagraniczny z jakiegoś powodu nie trafi do adresata, pieniądze wrócą na nasze konto. Jednak nie wszystkie. Zarówno przelew SEPA jak i SWIFT wiążą się z opłatami transferowymi a czasem dochodzi do tego przewalutowanie. Jeżeli przelew “odbije się” od odbiorcy, wtedy wszystkie opłaty zostaną naliczone podwójnie. Innymi słowy zapłacimy za jego drogę w obie strony. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę czy wszystkie dane odbiorcy są poprawne i nie popełniliśmy jakiejś literówki.

 

Przelew zagraniczny nie różni się przesadnie od krajowego. Jeżeli planujemy wykonywać go regularnie – warto założyć konto walutowe. Jednak nawet bez niego można dokonać płatności, ponosząc dodatkowe koszty.

 

Zobacz również, co powinieneś wiedzieć o płatności w sieci kartą

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 1 – karty płatnicze]


12.02.2018 10:45
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000