Losowe wpisy

Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more
Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]


Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego.

 

W koszyku jest już nowy telefon albo kurtka, która w Polsce kosztuje trzy razy więcej. Klikasz “przejdź dalej” i dochodzi do wyboru metody płatności. Prościzna, wiadomo że przelew. Tylko jaki?

SEPA i SWIFT – co wybrać?

Jeżeli dokonujesz przelewu w obrębie Unii Europejskiej – należy wybrać opcję SEPA. Jest on tańszy od SWIFT, ale działa tylko jeżeli odbiorca ma rachunek w jednym z krajów członkowskich.

Jeżeli odbiorca znajduje się poza UE, co ma często miejsce na przykład podczas zakupów z AliExpress, należy zaznaczyć przelew SWIFT.

Szczegółowe różnice dotyczące obu typów przelewów opisane są w innym naszym artykule Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT – który lepszy?

Wymiana waluty

Przelew zagraniczny może zostać dokonany z dowolnego rachunku. Jeżeli jednak konto jest prowadzone w złotówkach, to bank doliczy własne opłaty za przewalutowanie. Koszty są tym wyższe, im więcej razy nasza wpłata będzie zmieniała walutę. Przykładowo kupując w zagranicznym sklepie, gdzie przyjmowane są płatności wyłącznie w yuanach, złotówki z naszego konta najpierw zostaną zamienione na dolary a dopiero później na yuany. Każda taka wymiana wiąże się z prowizjami dla pośredników. Przy odrobinie chęci da się uniknąć lub znacząco zmniejszyć wysokość dodatkowych kosztów.

Jak to zrobić? Rozwiązaniem jest założenie konta walutowego, na które wysłane zostaną pieniądze wymienione w Ekantor.pl. Dlaczego właśnie tutaj? Przede wszystkim dlatego, że wymieniając w Ekantor.pl zyskujesz na każdej transakcji. Kursy walut są bowiem znacznie niższe, niż w przypadku banków czy kantorów stacjonarnych.

Bezpieczeństwo

Jeżeli przelew zagraniczny z jakiegoś powodu nie trafi do adresata, pieniądze wrócą na nasze konto. Jednak nie wszystkie. Zarówno przelew SEPA jak i SWIFT wiążą się z opłatami transferowymi a czasem dochodzi do tego przewalutowanie. Jeżeli przelew “odbije się” od odbiorcy, wtedy wszystkie opłaty zostaną naliczone podwójnie. Innymi słowy zapłacimy za jego drogę w obie strony. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę czy wszystkie dane odbiorcy są poprawne i nie popełniliśmy jakiejś literówki.

 

Przelew zagraniczny nie różni się przesadnie od krajowego. Jeżeli planujemy wykonywać go regularnie – warto założyć konto walutowe. Jednak nawet bez niego można dokonać płatności, ponosząc dodatkowe koszty.

 

Zobacz również, co powinieneś wiedzieć o płatności w sieci kartą

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 1 – karty płatnicze]


12.02.2018 10:45
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000