Promocje bankowe
2 czerwca 2017,  12:23

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o klienta, który dotychczas kurczowo trzymał się raz wybranego banku. Czy przygotowane w ostatnim czasie promocje są w stanie przekonać Polaków do zmiany rachunku bankowego? Sprawdziliśmy najkorzystniejsze propozycje.

Preferencyjne warunki, a także okresowe promocje to czynniki, które mogły mieć wpływ na to, że w I kwartale 2017 aż 9,86 tys. osób zdecydowało się na zmianę dostawcy usług bankowych – tak wynika z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej. Jeżeli również zastanawiasz się nad taką zmianą, warto zorientować się, które banki oferują darmowe konta osobiste, a które na powitanie nowych Klientów przygotowały benefity.

Zestawienie dotyczy kont osobistych, bez warunku korzystania z produktów kredytowych. Pod uwagę wzięte zostały oferty, w których promocja nie jest realizowana poprzez bony zakupowe czy kupony.

Najwyższa stawka – 400 zł od Citi Bank Handlowy

Na taki zwrot mogą liczyć osoby, które wybiorą ofertę Citi Priority. Chcąc jednak otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki, należy spełnić kilka warunków. W pierwszym etapie do zdobycia jest 100 złotych i w tym przypadku albo należy wpłacać co miesiąc 5000 złotych i dodatkowo skorzystać z produktu kredytowego ( takie oferty nie są przez nas brane pod uwagę), bądź wpłacić i utrzymać co miesiąc min. 30 000 zł na rachunkach w banku. Natomiast aby otrzymać kolejne 300 złotych premii trzeba przez kolejnych 6 miesięcy dokonywać płatności kartą wydaną do konta (6% zwrotu za transakcje – do 50 zł w każdym z 6 kolejnych miesięcy =300 złotych).
Oferta obowiązuje do 30 czerwca 2017.

Ostatnia szansa na 360 złotych w banku Millennium

To również ostatni dzwonek by skorzystać z oferty  Millennium. Promocja “Otwórz Konto 360° i odbierz nawet 360 zł!” wygasa bowiem z końcem czerwca. Zysk rozłożony jest w czasie i uzależniony od rodzaju dokonywanych płatności. Płacąc kartą można otrzymać zwrot do 2% m-sc, natomiast blikiem próg ten wynosi 5%. W obu przypadkach kwota ta nie przekroczy 30 złotych miesięcznie. Korzystając z obu form można zatem w okresie 6 miesięcy zyskać 360 zł. Dodatkowe warunki? W przypadku Konta 360° wymagane są wpływy na konto w wysokości min. 1 000 zł.

Kalkulator walut

300 złotych dla mniej i bardziej cierpliwych od BGŻ BNP Paribas i mBanku

Nieco mniej, bo kwotę 300 złotych oferują dwa banki. W BGŻ BNP PARIBAS promocja związana jest otwarciem konta optymalnego, które de facto reklamowane jest jako konto za 0 złotych. Chcąc skorzystać z promocji nowy Klient będzie musiał wykazać się cierpliwością, ponieważ zysk uzależniony jest od płatności dokonywanych kartą debetową wydaną do konta. Dzięki temu można zyskać 25 złotych miesięcznie, co w skali rocznej daje obiecaną sumę. Należy jednak pamiętać o tym by w trakcie otwierania rachunku zaznaczyć, że chce się skorzystać z promocji Konto z Money Back. W przeciwnym wypadku – pieniądze przepadną.

Szybciej kwotę 300 złotych można uzyskać za otwarcie konta w mBanku. Tam próg zwrotu za płatności dokonywane kartą i blikiem również wynoszą 2%, jednak w skali miesiąca kwota ta może sięgać 50 złotych. Są przy tym dodatkowe warunki. Nowy klient mBanku będzie musiał przynajmniej raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej banku oraz utrzymywać minimalny wpływ środków na konto w wysokości tysiąca złotych miesięcznie.

Do 200 złotych w Credit Agricole

Według wspomnianego raportu Polacy zmieniający bank najchętniej kierowali się w stronę Credit Agricole, gdzie za taki ruch obecnie można zyskać nawet 200 złotych. Co należy zrobić? Otworzyć wybrane konto w banku wraz z wydaniem do niego karty i przez 3 m-ce zapewnić wpływy w wysokości 3 000 złotych. W przypadku gdy kwota ta będzie niższa (minimum 1500 zł) Klient otrzyma od banku 100 zł.
Promocja obowiązuje do końca czerwca.

Dodatkowe 150 złotych od BZ WBK

Łącznie 150 złotych można otrzymać za otwarcie i prowadzenie Konta Godnego Polecenia lub Konta 1|2|3 w BZ WBK. W każdym miesiącu bank będzie wypłacał 30 zł o ile spełni się w tym czasie określone warunki. Jakie?  Wpływy wysokości minimum 1000 zł na konto i 5 transakcji bezgotówkowych kartą, płatności BLIK lub HCE w miesiącu.

Oferta wygasa 30 czerwca 2017.

100 złotych – jednorazowy zastrzyk gotówki w Banku ING

100 zł – tyle mogą otrzymać osoby decydujące się otworzyć konto w ING Banku Śląskim. Warunek jest jeden. W okresie od otwarcia rachunku do 31 października 2017 r. należy zapłacić kartą lub blikiem za towary i usługi na łączną kwotę 100 złotych. Obiecane 100 zł zostanie w połowie listopada przekazane na konto oszczędnościowe ING, które otwarte zostanie wraz z założeniem konta osobistego.

Polacy coraz chętniej podejmują decyzję o zmianie konta. Wybierając dany bank bierzemy pod uwagę przede wszystkim opłaty i prowizje związane z jego prowadzeniem. I choć okresowe promocje nie powinny być głównym czynnikiem decyzyjnym, to jednak warto się im przyjrzeć.

Jeżeli wiecie o innych interesujących promocjach, które mogłyby pojawić się w zestawieniu, prosimy o poinformowanie nas o tym w komentarzu.


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *