zoo w europie, najlepsze zo
1 września 2018,  08:50

Najpiękniejsze ogrody zoologiczne w Europie

5/5 (1)

Ogród zoologiczny może być piękny o każdej porze roku. Szczególnie zaś na przełomie lata i jesieni – nie dość, że wiele roślin zacznie już zmieniać kolory to jeszcze w alejkach będą dużo mniejsze tłumy. Warto z takiej okazji skorzystać tym bardziej, że w Europie nie brakuje zwierzyńców godnych odwiedzenia.

Przyjęło się, że do zoo chodzi się głównie z dziećmi. Faktem jest, że dla maluchów oglądanie dzikich zwierząt, do tej pory widzianych wyłącznie na kartach książek, jest nie lada gratką. Coraz więcej atrakcji jest jednak dedykowanych dla widzów dorosłych. Nocne spacery z przewodnikiem czy wirtualne ścieżki to tylko najpopularniejsze przykłady, a pomysłów na umilenie czasu turystom nie brakuje.

Bazylea, Szwajcaria

Najchętniej odwiedzane zoo w Szwajcarii. Posiada wiele rzadkich i trudnych do hodowli gatunków, jak chociażby indyjskie nosorożce czy gepardy. Wielkie wrażenie robi na zwiedzających ogromny wybieg z flamingami, jedno z największych tego typu obiektów na świecie. Wiele radości odwiedzającym sprawiają także spacerujące wraz z nimi pingwiny.Samo zoo jest jednak bardzo duże i jeden dzień może okazać się niewystarczający do zwiedzenia wszystkich jego atrakcji.

Wstęp: 18CHF (normalny) i 12CHF (ulgowy)

Czynne: od 08:00 do 18:00

Strona internetowa

Paryż, Francja

Ménagerie du Jardin des plantes swoją historię rozpoczął w XVIII wieku. Od tego czasu ogród był wielokrotnie przekształcany, doczekał się też wielu usprawnień. Obecnie placówka wypada raczej blado w porównaniu do innych podobnych miejsc z Berlina czy Wiednia, ale też ma zupełnie odmienny charakter – ogród zoologiczny w Paryżu jest ośrodkiem badawczym, a nie typowo turystycznym. Dlatego właśnie można tam zobaczyć okazy unikalne w skali całego świata – jak chociażby orangutany z Borneo czy panterę mglistą. Tam też swój dom mają, ukochane przez zwiedzających, pandki rude.

Wstęp: 13€ (normalny) i 10€ (ulgowy)

Czynne: od 09:00 do 18:00 (w niedzielę do 18:30)

Strona internetowa

Edynburg, Szkocja

Edynburg to pingwiny. Dużo pingwinów. Mają tu one swoje parady i jeden z największych wybiegów, o jakich w ogóle pingwin może marzyć. A kiedy już dość mamy pingwinów do po drugiej stronie są pandy olbrzymie. Wszyscy chcą je zobaczyć, dlatego najlepiej zarezerwować miejsce wcześniej. Oczywiście w szkockim zoo jest poza tym ponad 1000 innych zwierząt, ale widać te w czerni i bieli cieszą się największą popularnością.

Wstęp: 19GBP (normalny) i 16GBP (ulgowy)

Czynne: od 09:00 do 18:00 (w niedzielę do 18:30)

Strona internetowa

Berlin, Niemcy

Berlińskie zoo robi wrażenie. Nie tylko dlatego, że jest największym ogrodem zoologicznym w całej Europie. Również nie z powodu hodowli ponad 20,000 zwierząt z 1500 różnych gatunków, co stanowi największą na świecie liczbę okazów w tego typu obiekcie. Zoo w Berlinie to wzór jak opiekować się zwierzętami trzymanymi w niewoli. To tutaj niedźwiedzie polarne mogą dożyć spokojnej starości; tu orangutany mają swoich tłumaczy. A na zwiedzających czeka taka ilość atrakcji, że tydzień można tam spędzić i się nie znudzić.

Wstęp: 15,50€/21€ (normalny/z wstępem do aquarium) i 8€/10,50€ (ulgowy/z wstępem do aquarium)

Czynne: od 09:00 do 18:00

Strona internetowa

Wiedeń, Austria

To najstarszy i jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie, poważnie traktujący szczególnie słowo “ogród” w nazwie. To tutaj urodził się pierwszy słoń w niewoli. Tutaj również przyszły na świat pierwsze hodowane pandy. Pomiędzy zabytkowymi wybiegami i pawilonami dla zwierząt turyści mogą odkrywać niespotykane rośliny. Niektóre z nich prawdziwe piękno odkrywają dopiero podczas specjalnych, nocnych wycieczek z przewodnikiem.

Wstęp: 18,50€ (normalny) i 8,50€ (ulgowy)

Czynne: od 09:00 do 18:00

Strona internetowa

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *