Losowe wpisy

top10 kryptowalut, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

Top 10 najpopularniejszych kryptowalut

Są setki kryptowalut i stale powstają nowe. Jedne od drugich mogą się różnić wyłącznie nazwą lub przeciwnie - całością struktury algorytmu. Niezależnie od tego największą popularność i - co za Read more
Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more

Payrolls – dane, na które czeka świat


Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.

 

Non-farming payrolls (NFP) obrazują poziom zatrudnienia w przedsiębiorstwach usługowych, produkcyjnych i budowlanych z pominięciem liczby pracowników w rolnictwie, osób zatrudnionych w gospodarstwach domowych oraz organizacjach rządowych i non-profit. Dane dotyczą około 80% wszystkich zatrudnionych w USA, mających bezpośredni wpływ na zmiany PKB. Wyniki publikowane są w każdy pierwszy piątek miesiąca. Wykorzystuje się je do analizy kondycji gospodarki i przewidywania nadchodzących poziomów zmienności na rynku

Jeżeli zmiany wskaźnika NFP oznaczone są jako negatywne oznacza to kurczenie się liczby etatów w sektorach pozarolniczych. Pozytywny odczyt payrolls oznacza, że przybywa miejsc pracy a gospodarka rozwija się korzystnie.

Payrolls a ADP

Amerykański wskaźnik zatrudnienia obrazuje nie tylko ilość wolnych miejsc pracy powstałą w danym miesiącu, ale określa w szerszej skali kondycję ekonomiczną całego kraju. Dlatego wielu ekonomistów i inwestorów koreluje je z innym istotnym wskaźnikiem – ADP National Eployment Report (Narodowym Raportem Zatrudnienia ADP). Jest on zbierany na podstawie danych ponad 400 tys. firm prywatnych z sektora pozarolniczego i publikowany w każdą pierwszą środę miesiąca, co daje pole do spekulacji i przewidywań przyszłych poziomów NFP. Korelacja pomiędzy oboma wskaźnikami jest dość wyraźna jednak czasami występują znaczne odchylenia, dlatego zalecana jest ostrożność przy wyciąganiu wniosków.

 

Wpływ NFP na cenę walut

Wskaźnik non-farming payrolls w sposób wyraźny oddziaływuje na siłę dolara, ceny złota i giełdę papierów wartościowych. Szczególnie istotne są odchylenia względem prognoz. Jeżeli wzrosty znacznie przekraczają oczekiwania – nalezy spodziewać się umocniania USD i parytetu złota. Tym samym słabe wyniki NFP przełożą się na osłabienie waluty względem funta i euro i spadek wartości akcji na giełdzie.

Niewątpliwie amerykański wskaźnik zatrudnienia powinien uważnie śledzić każdy, kto ma w planach transakcje walutowe. Jest on tym istotniejszy, że przekłada się również na ceny niezwykle popularnych ostatnio kryptowalut.


02.04.2018 11:38
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000