Losowe wpisy

Funt, kurs funta

Ile kosztuje funt?

Kurs waluty jest jednym z najlepszych barometrów gospodarki danego kraju. Patrząc zatem na wykres funta brytyjskiego, można śmiało powiedzieć, że jedna z największych potęg przemysłowych i finansowych świata znalazła się ... Czytaj całość
Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, ... Czytaj całość

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?


Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie koszty trzeba się przygotować.

Azja, Ameryka, czy może po prostu Europa?

Mimo wszystko, bez obaw i dłuższego zastanowienia wybraliśmy Korfu – opowiadają Kornelia i Adam o swoim wyborze miejsca na wymarzoną podróż poślubną. Młodzi nowożeńcy, którzy sakramentalne „Tak” powiedzieli sobie w maju postanowili swój zasłużony urlop spędzić na jednej z greckich wysp. Wbrew wszelkim doniesieniom medialnym Grecja jest bezpiecznym miejscem do spędzania wakacji. Turyści wybierają ją znacznie częściej niż Turcję.
Kornelia i Adam postanowili lecieć we wrześniu, ponieważ ten okres jest zdecydowanie tańszy. Poza tym ostatnie lata w Polsce bywały bardzo gorące, więc najpierw można nacieszyć się słońcem w kraju, a jesienią wygrzewać się na plaży Korfu. Różnice w cenach są dość spore. Siedmiodniowy pobyt na Korfu w sezonie czerwiec-lipiec-sierpień wynosi około 3000 PLN za osobę, natomiast we wrześniu podobną ofertę można znaleźć za nieco poniżej 2000 PLN. Cena zawiera przelot do Korfu, wyżywienie w pakiecie All Inclusive oraz podstawowe ubezpieczenie.
Pakiet nie zawiera żadnych dodatkowych atrakcji typu regionalne wycieczki, czy nauka nurkowania lub żeglarstwa. Osoby, które lubią bardziej aktywne wakacje muszą się nastawić na nieco wyższą kwotę oraz wykupienie dodatkowego ubezpieczenia (lepiej żeby się nie przydało, ale warto je mieć).
Większość biur podróży, które organizują tego typu wypoczynki przy rezerwacji terminu wypoczynku życzą sobie od kilku do kilkunastu procent przedpłaty. W tym przypadku było to 30%. Pozostałą kwotę należy wpłacić na 30 dni przed terminem wylotu. Jak wiadomo jest to standardowa forma zabezpieczenia biur podróży, niby nic nadzwyczajnego, ale można znaleźć tutaj jeden ciekawy plus. W sytuacji, gdy nie jesteśmy zdecydowani czy taka wycieczka jest właśnie dla nas, albo czy jesteśmy w stanie uzbierać całą kwoty na nią, a mamy w perspektywie hojnych gości weselnych, jest to idealne rozwiązanie finansowe.

Praktyczne porady

Gdy już zdecydujecie, gdzie chcecie spędzić swój miesiąc miodowy i wszelkie formalności finansowe mamy załatwione, warto odpowiednio przygotować się do niego jeszcze na kilka miesięcy przed wyjazdem również pod innym kątem, bardziej technicznym. Podejmując decyzję o urlopie w bardziej egzotycznym kraju koniecznie należy zapoznać się z listą zalecanych szczepień, które mogą Was uchronić przed nieprzyjemnymi skutkami zmiany klimatu.
U Pań mogą pojawić się wątpliwości, co do ważności dokumentów tożsamości. Bez obaw. Paszport traci ważność dopiero po dwóch miesiącach od ślubu. Jeśli podróż poślubna odbędzie się tuż po tym ważnym dla Was dniu, nie musicie się martwić.
Wiele praktycznych porad, które przydadzą się w zasadzie każdemu przed wyjazdem za granicę znajdziemy na stronie www.polakzagranica.msz.gov.pl (iPolak aplikacja na Smartfon). Zważywszy na ostatnie problemy migracyjne w wielu krajach UE oraz zamachy terrorystyczne warto śledzić zamieszczane na niej ostrzeżenia dla podróżujących, które są aktualizowane na bieżąco.
Jeszcze jedną ważną rzeczą, bez której nasz wyjazd nie mógłby się odbyć to kwestia tzw. kieszonkowego. Często temat wymiany walut zostawiamy na ostatnią chwilę, a to duży błąd. Jak widzimy sama wycieczka do tanich nie należy, dlatego warto poszukać oszczędności właśnie przy zakupie euro. Dlatego najlepiej złotówki wymienić wcześniej w kantorze internetowym, np. Ekantor.pl i na wakacje zabrać ze sobą kartę walutową i cieszyć się ze swobodnej płatności bez zabawy w wymianę w lokalnych kantorach.
Korfu to tylko jedna z wielu wysp i wysepek, które przyciągają turystów, co roku na wakacje. Jeśli właśnie jesteś w trakcie poszukiwania idealnego miejsca na spędzenie swojej wymarzonej podróży poślubnej, to może warto rozważyć wycieczkę właśnie na jedną z nich?


01.09.2016 12:00
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000