wymiana walut, wymiana walut online, kantor online, kantor internetowy, Ekantor.pl
16 października 2018,  14:10

Kantor internetowy – 10 korzyści z wymiany walut online

O korzyściach związanych z kantorami internetowymi powiedziano już wiele. Ale czy wszystko? Zobacz, co dokładnie możesz zyskać, decydując się na wymianę walut online.

Kantory stacjonarne nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Usytuowane w wąskich uliczkach lub na obrzeżach dużego parkingu, ze sprzedawcą niezbyt skorym do żartów, a tym bardziej do “zejścia z ceny”. I do tego jeszcze to zakratowane okienko. Już same okienka Polakom nie kojarzą się najlepiej. Z urzędem się kojarzą, z pocztą się kojarzą, i z panią Renią z kiosku, która zawsze była grosik dłużna. W dodatku bez względu na oferowany kurs, trudno jest pozbyć się wrażenia, że jednak przepłacasz.

Nic więc dziwnego w tym, że do tej pory wymiana walut była dla Ciebie równie przyjemna, co wizyta u dentysty. Na szczęście teraz masz nas 😉 Ale co to dokładnie dla Ciebie oznacza?

10 korzyści z wymiany walut online


1. Wymiana walut gdzie chcesz i kiedy chcesz

Ekspresowy, bezpieczny sposób bez wychodzenia z domu

Anna na Opineo.pl

Spacery mają wiele zalet, ale zamiast szukać kantoru, lepiej jest wybrać się do lasu lub pobliskiego parku, a wymianę walut zlecić jeszcze przed wyjściem z domu lub podczas przechadzki – w końcu potrzebujesz jedynie urządzenia z dostępem do internetu.

Korzystając z kantoru internetowego, zyskujesz też swobodę i pewność, że będąc za granicą, nie zabranie Ci pieniędzy. Potrzebną walutę możesz dokupić nawet wtedy, gdy zmierzasz na szczyt Wezuwiusza, czy relaksujesz się w Ogrodach Tuileries.


2. Intuicyjna wymiana walut

Prosta i przejrzysta obsluga swojego konta. Transakcje wykonywane szybko. Polecam!

Aleksandra na Opineo.pl

Na początku może Ci się wydawać, że wymiana walut w internecie jest skomplikowana. Zapewniamy Cię, że to uczucie minie wraz z pierwszą transakcją. Zresztą przekonasz się o tym, zakładając u nas konto. To nic nie kosztuje, a dzięki temu zobaczysz jak intuicyjny i prosty w obsłudze jest nasz panel. Chcąc później zlecić transakcję, potrzebować będziesz jedynie dwóch kont bankowych – tego którego używasz na codzień i walutowego.

Jeżeli wciąż nie masz konta walutowego, zobacz jak w prosty sposób je otworzyć i na co zwrócić uwagę podczas otwierania rachunku.


3. Bezpieczeństwo wymiany w kantorach internetowych

Przed dokonaniem pierwszej transakcji trochę Wahałem się, bo daleko, bo internet, bo coś tam jeszcze.Okazało się że zupełnie bezpodstawnie! Przelewy są wykonywane w kilka minut. O postępach jestem informowany mailowo na bieżąco. Naprawdę polecam wszystkim.

Dariusz P. na Opineo.pl

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony. Dlaczego więc, zamiast zlecić wymianę walut online, wolisz chodzić po mieście z niemałą gotówką w portfelu? Transakcje bezgotówkowe są zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie narażają Cię kradzież. To jednak nie wszystko.

Kantory internetowe chronią nie tylko Twoje pieniądze, ale również dane. Z tego powodu podlegają wielu przepisom oraz wprowadzają zabezpieczenia na poziomie informatycznym. W Ekantor.pl dodatkowo na bieżąco informujemy Cię o statusie transakcji, dzięki czemu zawsze wiesz, gdzie są Twoje pieniądze.

Więcej na temat bezpieczeństwa w Ekantor.pl znajdziesz tutaj


4. Porównanie kursów walut

Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!

Jolanta na Opineo.pl

Pewnie nie raz chcąc wymienić walutę w jednym kantorze, pojawiała się w Twojej głowie myśl: czy w innym punkcie nie będzie taniej?  Chodzenie od jednego kantoru do drugiego jest jednak zadaniem dość frustrującym i mało efektywnym (jeżeli porówna się kurs w kantorach stacjonarnych czy nawet bankach, z tymi jakie oferuje kantor internetowy).

Co ważne bez odchodzenia od monitora możesz zweryfikować czy dana cena jest tą najkorzystniejszą. Dobrze jednak porównywać kurs samodzielnie. Korzystając z porównywarek, nie dostaniesz zestawienia wszystkich interesujących Cię kantorów, w dodatku podawana cena może okazać się jedynie promocją uzależnioną od spełnienia konkretnych wymogów.


5. Sprzedaż i kupno waluty

Kupno, sprzedaż – bez zarzutu!

Andrzej z Opineo.p

Spread, czyli różnica między ceną sprzedaży a ceną kupna danej waluty.  Zrobiło się o nim głośno w związku z sytuacją polskich frankowiczów. I choć szkoda, że miało to miejsce w takich okolicznościach, to jednak dobrze, że wiele osób zostało wówczas uświadomionych, jak ważne jest to, by oprócz samego kursu sprawdzić również wysokość spreadu.

Ustalany jest on indywidualny przez każdy punkt zajmujący się wymianą walut. W przypadku banków czy kantorów stacjonarnych różnica między kursem sprzedaży a kupna waluty sięga nawet kilkunastu groszy. Dla Ciebie oznacza to, że odsprzedasz walutę znacznie taniej, niż wynosiła cena jej kupna.

A jak jest u nas?

waluta
kupno
sprzedaż
EUR
4,2897
4,2419
więcej
USD
3,9691
3,9128
więcej
GBP
5,0452
4,9829
więcej
CHF
4,3351
4,2578
więcej
Aktualizacja za: 0 sek.

6. Kurs walut – wcale nie trzeba negocjować

Korzystam od wielu miesięcy z wymiany walut w tym kantorze.Zawsze dobry kurs,lepszy niż w moim rodzimym banku,co ważne jest zwłaszcza gdy wymienia się wypłatę wynagrodzenia.Polecam!

Jola na Opineo.pl

Negocjacje są niemal wpisane w działalność kantorów stacjonarnych. Nie każdy lubi się jednak targować, a konieczność zapytania o niższą cenę potrafi być źródłem niepotrzebnego stresu. W kantorze internetowym nie trzeba walczyć o niższy kurs, ponieważ ten oferowany jest w standardowej ofercie dla wszystkich klientów.


7. Aktualizacja kursów walut

Konkurencyjne ceny i aktualizacja co 10s – super. Transakcja bezproblemowa i b. szybka.

Otalan z Opineo.pl

Oprócz kursu walut ważne jest również to, jak często są one aktualizowane. Im częściej, tym bardziej są one zbliżone do notowań na międzynarodowym rynku Forex. Śledząc czynniki mające wpływ na wahania walut, masz szansę podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą transakcji.


8. Szybka wymiana walut online

Bardzo szybka transakcja, nie wiem jak to robią ale wymienione pieniądze są szybciej na koncie niż sam wysyłał przelew do obcej osoby… No i zawsze trochę taniej niż w banku! Polecam

Zapomniany użytkownik z Opineo.pl

Dlaczego zawsze odkładasz wymianę waluty do ostatniej chwili? Być może czekasz, aż cena trochę spadnie, a być może po prostu nie masz czasu na to, by wyrwać się na chwilę do kantoru. Wymieniając walutę online, transakcję zlecisz nawet podczas przerwy w pracy na kawę. Resztą zajmiemy się my. Postaramy się o to, aby waluta trafiła na Twoje konto w jak najkrótszym czasie. Nasz rekord to zaledwie kilka minut! Może podczas realizacji Twojego zlecenia uda nam się go pobić?

To ile potrwa Twoja wymiana, zależne jest przede wszystkim od godzin księgowania transakcji przez banki. Maksymalny czas transakcji możesz znaleźć w tym miejscu. W większości przypadków przelewy są jednak realizowane znacznie szybciej.


9. Kantor internetowy to wysoki poziom obsługi Klienta

Nie spotkałem się jeszcze z tak profesjonalną obsługą BOK … rozliczenie przelewu nastąpiło bardzo sprawnie transakcja rozliczona i zaksięgowana na moim koncie po 5 minutach… Panie bardzo przyjaźnie nastawione na interesantów i bardzo pomocne … jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Franciszek na Opineo.pl

Masz czasem wrażenie, że osoby pracujące w kantorach stacjonarnych, znalazły się tam za karę? Rozmowa z przedstawicielami banków również może nie należeć do najprzyjemniejszych. Na szczęście tego samego nie można powiedzieć o infolinii w Ekantor.pl.

Zadaniem osób pracujących u nas w Biurze Obsługi Klienta jest bezproblemowe przeprowadzenie Cię przez każdy etap wymiany walut online. W dodatku zrobimy to w taki sposób, że zechcesz dzwonić do nas częściej 😉


10. Ile kosztuje euro – kantor jako źródło wiedzy o walutach

Bałem się. Wiadomo chodzi o kasę. Ale spełniła moje oczekiwania. Transakcje sprawne, szybkie, bez problemów. Objaśnienia krok po kroku, zrozumiałe, a moje dodatkowe zapytania na bieżąco wyjaśniła Pani z infolinii, odbierają natychmiast, nie trzeba się naczekać na odebranie telefonu.

Maciej na Opineo.pl

Każdego dnia obserwujesz tabele z kursem walut, ale wciąż trudno jest Ci podjąć decyzję, który moment na wymianę waluty będzie najodpowiedniejszy. Aby móc świadomie dokonywać transakcji potrzebna jest wiedza. Znajdziesz ją w codziennych komentarzach walutowych i na naszym blogu, skąd dowiesz się m.in. ile kosztuje euro lub dolar i co wpływa na ich kurs. Natomiast podczas procesu zawierania transakcji zawsze możesz liczyć na wsparcie naszych dealerów walutowych.

O korzyściach związanych z kantorami internetowymi powiedziano już wiele. Ale czy wszystko? Kantory internetowe wciąż się rozwijają i można się spodziewać, że czasem lista zalet będzie stawać się coraz dłuższa.

*w cytowanych opiniach zachowano oryginalną pisownię
Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *