Losowe wpisy

Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło Read more

Sknera – być czy nie być, czyli jak oszczędzać wydając pieniądze?

Pragniemy pieniędzy - nie ma co tego ukrywać - ale równocześnie boimy się, że odkładając każdą złotówkę życie ucieknie nam przez palce. Nie można tego wykluczyć. Coraz modniejsze staje się Read more

Politycy przegonią inwestorów z Polski?


Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na doniesienia z Wiejskiej, to długoterminowo sytuacja ta może przyczynić się do jeszcze silniejszego osłabienia pozycji rodzimej waluty oraz zmniejszyć ilość inwestycji w kraju – a sektor ten wciąż jest bolączką polskiego PKB.

Złe sygnały z kraju

W weekend inwestorzy otrzymali z Polski jasny sygnał – nie dzieje się dobrze. Demonstranci uspokajani przez policję, nagrania sporządzane przez polityków oraz walka dziennikarzy o prawo do informacji stworzyła obraz bezradności i braku stabilności w kraju nad Wisłą. Choć Polacy mogą nie zauważać wpływu tych wydarzeń na ekonomię, to należy pamiętać, że nerwowość w Sejmie potęgowana jest przez media. W związku z powyższym zagraniczny przedsiębiorca otrzymuje obraz niepewności, co nie zachęca to do prowadzenia inwestycji w kraju.

Ekantor, Ekantor.pl

Złoty pod płaszczem USA

Używając medycznej terminologii stan polskiej waluty jest poważny, ale stabilny. Na otwarciu nowego tygodnia nie odnotowano silnego wpływu wydarzeń politycznych na kondycję rodzimego pieniądza, ale nie można wykluczyć, że w dalszej perspektywie złoty nie odpowie za panujący chaos. Przed dalszymi spadkami wartości mógł uchronić złotego silny związek z ogólnoświatowymi nastrojami, wywołanymi decyzjami banków centralnych. Istotne znaczenie miało przede wszystkim przedłużenie programu QE przy równoczesnym zwolnieniu tempa skupu aktywów oraz podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Prawdopodobne jest, że złoty jeszcze przez pewien czas będzie podążał globalnym torem lekceważąc zarówno dane makroekonomiczne, jak i niepokoje polityczne. W dalszej perspektywie jednak – gdy atmosfera na rynku światowym uspokoi się – ważność czynników krajowych może zacząć przybierać na sile. Znaczącą rolę może również odegrać reakcja agencji ratingowych. Do poniedziałkowego południa średni kurs dolara wynosił 4.22 PLN , euro 4.41 PLN , natomiast frank szwajcarski wyceniany był na 4.11 PLN.Najbliższe dni będą zatem kluczowe. Politycy muszą udowodnić inwestorom, że potrafią zapanować nad sytuacją. A wypracowanie porozumienia pomiędzy opozycją, a władzą oraz ponowne otwarcie sejmowych drzwi dla dziennikarzy powinno powstrzymać przedsiębiorców od wycofywania się z inwestycji w Polsce.

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

19.12.2016 13:29
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000