Disneyland Paris godziny otwarcia bilety ceny paryż
20 czerwca 2019,  13:38

Przewodnik po Disneyland Paris

3/5 (2)

Nibylandia istnieje. Kraina, w której dzieciństwo trwa wiecznie a marzenia i wyobraźnia nie są niczym ograniczone. Miejsce to znajduje się na przedmieściach stolicy Francji. Mowa oczywiście o Disneyland Paris. By móc jednak cieszyć się beztroską, jaką gwarantuje ten magiczny park rozrywki, trzeba najpierw dobrze go poznać.

Każdego roku do Disneyland Paris przybywają tłumy turystów. Wycieczka do tego parku jest dużym, organizacyjnym przedsięwzięciem, dlatego jeszcze przed wyjazdem dobrze poznać odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z pobytem w świecie Walta Disneya.

Kiedy otwarty jest Disneyland? (o której godzinie)

Park Disneyland Paris otwarty jest codziennie i to przez okrągły rok. Godziny otwarcia mogą się jednak zmieniać w zależności od sezonu. Najczęściej zwiedzający wpuszczani są o godzinie 10:00. Godzina zamknięcia jest już znacznie bardziej ruchoma. Wiele zależy od tego, czy na dany dzień przewidziane są dodatkowe wydarzenia. Osoby, które zdecydowały się nocować w jednym z hoteli na terenie parku, mają możliwość cieszyć się atrakcjami nieco dłużej. W godzinach od 8:30 do 09:30 odbywają się specjalne atrakcje w ramach Extra Magic Time.

Szczegóy dotyczące godzin otwarcia znajdziesz na oficjalnej stornie Disneyland Paris.

Ile kosztuje bilet wstępu do Disneyland Paris?

Cena biletów do Disneyland Paris jest niezwykle zróżnicowana. Przykładowo dwudniowy bilet wstępu dla osoby dorosłej, dający możliwość zwiedzenia dwóch parków kosztuje 159 euro, natomiast dla dziecka w wieku od 3-11 lat 145 euro. Jak widać, nie ma więc zbytnio co liczyć na taryfę ulgową. Dzieci do lat 3 mają jednak zagwarantowany wstęp za darmo. W przypadku biletów jednodniowych cena zakupu zależna jest przede wszystkim od dnia, w którym zamierzamy odwiedzić Disneyland.

Po dokładniejsze informacje kolejny raz odsyłamy na oficjalną stronę Disnayland w Paryżu.

Czy w czasie pobytu w Disneyland można wychodzić poza teren parku?

Tak. Park można opuszczać w każdym momencie, trzeba tylko uważać by w międzyczasie nie zgubić swojego biletu.

Jak sprawdzić czy wszystkie atrakcje są dostępne?

Przed wejściem do Disneyland Paris dobrze jest zainstalować specjalną aplikację, która dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu iOS jak i Android. Dostarczy ona wszelkich potrzebnych informacji na temat pobytu w parku:

  • dostępność danych atrakcji,
  • szacowany czas oczekiwania w kolejce,
  • harmonogram wydarzeń,
  • interaktywna mapa.

Żeby kupić pamiątkę w sklepie trzeba mieć bilet wstępu?

Pomiędzy parkami Disneya znajduje się specjalna dzielnica handlowo-usługowa Disney Village, gdzie oprócz sklepów z pamiątkami są też tematyczne restauracje. To tutaj odbywa się największe w Disneylandzie show obiadowe Wild West Show Buffalo Billa. Aby dostać się do tej części nie ma potrzeby kupowania biletu.

Czy Disneyland jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Park Disneya jest doskonale przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Co ważne usługi dostosowane są do stopnia niepełnosprawności. Przed wejściem na teren parku należy wcześniej udać się po specjalną kartę priorytetową, która zapewnia m.in. pierwszeństwo w kolejce. Aby otrzymać taką kartę należy mieć przy sobie kartę inwalidzką i zaświadczenie lekarskie. Osobie niepełnosprawnej musi również towarzyszyć jeden w pełni sprawny opiekun powyżej 15 roku życia. Pracownicy parku nie zapewniają bowiem takiej opieki. Dodatkowo na terenie Disneyland Paris znajdują się specjalne miejsca, w których można przechowywać leki.

Czy na teren parku można wnosić własne jedzenie?

Generalnie jest to zabronione, choć zdarza się, że jedzenie przechodzi przez kontrolę na wejściu.

Ile kosztuje parking przy Disneyland Paris?

Parking czynny jest od godziny 7:30 do pół godziny po zamknięciu parku. Koszt pozostawienia na nim samochodu to zwykle 30 euro. Motocykliści płacą o 5 euro mniej, natomiast osoby meldujące się w hotelach na terenie parku mają zagwarantowany darmowy postój.

Czy istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla dzieci na miejscu?

Disneyland Paris to miejsce stworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach. Nie dziwi więc duża liczba udogodnień przygotowana właśnie dla najmłodszych i ich rodziców. Na terenie parku można wypożyczyć wózek dla najmłodszych, skorzystać z krzesełek do karmienia w restauracjach czy podgrzać butelki. Istnieją również dwa punkty spotkań dla dzieci, które oddaliły się od swoich rodziców. Dobrze je znaleźć już na samym początku wycieczki.

Disneyland Paris to wspaniałe miejsce, ale czasami może przytłoczyć swoją wielkością. Dlatego nim wybierzemy się w podróż, warto zapoznać się najpierw z parkiem wirtualnie. Wówczas będzie można czerpać jeszcze większą radość z przygotowanych dla nas atrakcji.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *