Chat with us, powered by LiveChat
weekend z dzieckiem, podróże z dzieckiem, wyjazd, majówka, podróż, Ekantor.pl
12 kwietnia 2018,  14:23

Weekend z dzieckiem. Gdzie jechać? 7 ciekawych propozycji

5/5 (3)

Pogoda na weekend majowy ma być piękna a czasu dużo. Zaplanuj więc wyjazd tak, aby potem mieć co wspominać. Zobacz, jakie propozycje z całej Europy mogą spodobać się najmłodszym członkom Twojej rodziny.

Praga stworzona dla dzieci

Stolica Czech jest mistrzowsko przygotowana na rodziny z dziećmi. W samym centrum miasta, w okolicy Wzgórza Petrin na młodych użytkowników czekają labirynty luster, przejażdżki kucykami a na pobliskiej wieży widokowej – teleskopy obserwacyjne. Miłośnicy maszyn mogą przejechać się zabytkowym tramwajem numer 91, pochodzącym z 1900 roku. Lubiących zwiedzać na pewno skusi największe w Europie Muzeum Lego i Muzeum Sztuki Dla Dzieci, gdzie młodzi artyści będą mieli do dyspozycji w pełni interaktywne pomoce i wystawy. Wreszcie, gdyby tego było mało, dzieciaki mogą wyszaleć się na Wyspie Dzieci, położonym na Wełtawie jednym wielkim placu zabaw. Kawiarnie dla rodziców są w odpowiedniej odległości i oferują minimum potrzebnego do odpoczynku komfortu.

Korona czy euro? Sprawdź jaką walutę zabrać do Czech, żeby nie przepłacać.

Niemcy – Europa Park

Niewiele rzeczy może przebić dzień spędzony w prawdziwym parku rozrywki. Chyba ze dwa dni. W Europa Park nawet tyle może nie starczyć na spróbowanie wszystkich atrakcji. 11 rollercoasterów, zaczarowane krainy rodem z baśni Braci Grimm, magiczne kino czy przejażdżki wodne to tylko ułamek tego, co czeka na najmłodszych. A po wyczerpującym dniu wrażeń – nocleg w prawdziwym indiańskim tippi. Warto jedynie pamiętać, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji (www.europapark.de).


cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Poznań za pół ceny

Ogród zoologiczny z otwartym wybiegiem dla tygrysów syberyjskich; zjazd saneczkowy w centrum rekreacyjnym; podróż drezyną, tratwą i zabytkowym tramwajem; a do tego hotele, muzea, restauracje, teatry i galerie sztuki – wszystko taniej nawet o 50%. Brzmi jak Paryż albo Nowy Jork, a to oferta Poznania. Nie warto jej przegapić.

Słowacja – Słowacki Raj

W samym sercu słowackich Rudaw leży jeden z najpiękniejszych parków rozrywki stworzonych przez naturę. Ludzie dodali tylko kładki, przejścia i łańcuchy, dzięki czemu można wspinać się nad przepaścią, pokonywać skaliste strumienie i wodospady. To prawdziwa przygoda w dodatku pod gołym niebem, w otoczeniu imponującej natury. Słowacki Raj nadaje się nawet dla kilkulatków, którzy mogą być przypięci do rodziców lub lin asekuracyjnych na kolejnych poziomach.

Podkarpackie Smaki

Lubiący piesze wycieczki i dobre jedzenie powinni wybrać się na Podkarpackie. Tamtejszy sławetny Szlak Kulinarny ma ponad 50 przystanków, które zadowolą najbardziej wyrafinowane gusta. Dorośli skwapliwie mogą zwiedzić winnice czy browary, a dzieci bardziej zainteresują rodzinne lodziarnie, cukiernie i ciastkarnie wyrabiające przysmaki sposobami sięgającymi wiele pokoleń wstecz. Wycieczkę warto zakończyć z widokiem na piękne, bieszczadzkie połoniny.

Bornholm na okrągło

Kto powiedział że z dziećmi to tylko zoo, plac zabaw i siedzenie w restauracjach? Chcecie być aktywni – bierzcie rowery i w drogę! Najlepiej na Bornholm – wyspę wprost stworzoną pod cyklistów. Setki kilometrów tras, agroturystyka i infrastruktura dostosowana do rowerów a do tego piękne widoki na Bałtyk. Przygód na miejscu nie zabraknie a nawet sama przeprawa promem może być wspaniałym przeżyciem.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *