parki rozrywki, lunapark, park rozrywki, Europa-Park, Disneyland, roller coaster, Ekantor.pl
16 maja 2018,  11:21

Najlepsze Parki Rozrywki w Europie! Sprawdź, gdzie szukać emocji

5/5 (1)

Jedni lubią relaksować się z książką w dłoni, drudzy spędzać czas aktywnie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie odpoczynku bez odpowiedniej dawki adrenaliny. A kto może zapewnić jej więcej niż park rozrywki? Zapewne teściowa, ale radość będzie przy tym mniejsza.

Jeszcze kilka lat temu zabawa w parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia pozostawała głównie w sferze marzeń. Dziś wiele się zmieniło. Choćby to, że również Polska może się pochwalić własnymi lunaparkami wartymi zainteresowania. Energylandia w Zatorze czy odrestaurowana Legendia w Chorzowie, już od jakiegoś czasu cieszą się sporym uznaniem wśród poszukiwaczy mocnych wrażeń znad Wisły. A już na 29. września zaplanowane jest otwarcie Majalandu w Torzymiu. Ma on szansę stać się jednym z najpopularniejszych centrów rozrywki dla rodzin z całej Europy środkowej.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Co jednak, gdy okaże się, że przejażdżka Mayanem to już dla ciebie za mało, a Tsunami Dopper nie dostarcza tak wielu emocji, jak dawniej? W takim przypadku zawsze możesz wybrać się do jednego ze światowych parków rozrywki. Z myślą o Tobie stworzyliśmy listę tych “naj”.


Mirablilandia – Włochy

Pod względem ilości odwiedzających zajmuje we Włoszech drugą pozycję. Prym wciąż wiedzie park Gardaland, co jednak nie zmienia faktu, że Mirabilandię po prostu warto odwiedzić. Tym bardziej że znajduje się niedaleko nadmorskiego kurortu Rimini.

Mirabilandia to park rozrywki przeznaczony dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi mogą przejechać się kolejką stylizowaną na jajo dinozaura, pobujać w kolorowym domku Casa Matta czy zjechać torem wodnym  El Dorado Falls. Na starszych czekają rollercoastery: ukryty pomiędzy skałami Rexploler, osiągający prędkość 120 km/h iSpeed lub ekstremalny Katun.

Park podzielony jest na 5 stref tematycznych:

 • Far West Valley
 • Bimbopoli
 • Route 66
 • Adventureland
 • Dinoland

Na terenie miasteczka znajduje się również aquapark Mirabilandia Beach. Osoby chcące zabawić tu dłużej, mogą natomiast zabukować nocleg w jednym z hoteli współpracujących z lunaparkiem. Wówczas w cenie otrzyma się również bilety wstępu do parku i zniżkę dla dzieci.

Ile kosztuje wejście do parku Mirabilandia?

Oprócz dogodnego położenia i mniejszej ilości odwiedzających, zaletą Mirabilandii jest cena biletów. Osoba dorosła za wejściówkę zapłaci 35,90 euro – chyba że zamówi bilet przez Internet, wówczas cena spadnie do 24,90 euro. Dzieci do 100 cm wchodzą za darmo, a do 140 płacą odpowiednio 27,90 euro lub 22,90 euro. Co ważne bilet pozwala na dwudniową zabawę w parku.

Za dwa dni z dzieckiem w Mirabilandii wraz z noclegiem w hotelu zapłacisz 465 euro.
Wymieniając tę kwotę w Ekantor.pl zapłacisz ok. 100 zł mniej niż w Twoim banku!


 Gardaland – Włochy

Skoro już o nim wspomnieliśmy, to czas teraz się do niego wybrać. Gardaland, pod względem ilość osób odwiedzających, zajmuje ósme miejsce w Europie. Ze względu na lokalizację, podobnie do Mirabliandi, także stanowi atrakcję dla urlopowiczów, ale tym razem tych odpoczywających w okolicach jeziora Garda.

Park podzielony został na trzy krainy tematyczne:

 • Fantasy
 • Adventure
 • Adrenaline

Wydawać się może mało, zwłaszcza jeżeli porównamy go do niemieckiego Europa-Park. Jak jednak zapewniają osoby, które tam były – to w zupełności wystarcza.

W parku znajduje się wiele nawiązań do popularnych kreskówek, co zdecydowanie przypadnie do gustu pociechom. Mamy więc łódki pilnowane przez świnkę Peppę, kolejkę przypominającą podróż przez Epokę Lodowcową,  kino, w którym można obejrzeć film z postaciami z Madagaskaru, a także rodzinny rollercoaster z KungFu Pandą. Osoby pragnące więcej adrenaliny odnajdą ją na Blue Torando, Oblivionie (100km/h) czy pierwszym w tym kraju wing roller coasterze. Niezapomniane wrażenia dostarczy natomiast latająca wyspa, z której rozpościera się widok na jezioro.

Ile kosztuje wejście do parku Gradaland?

Bilet dla osoby dorosłej uprawniający do zwiedzenia parku i znajdującego się na jego terenie Gardaland SEA LIFE Aquarium kosztuje 45,50 euro. Kupując online można liczyć na zniżkę w wysokości jedynie 2 € . Natomiast dzieci poniżej 10 roku życia płacą 39 euro (online 37,50 € ).

Czteroosobowa rodzina za dzień zabawy w Grandaland zapłaci więc około 162 €
Kupując euro w Eknator.pl wydasz 690 zł, a w Twoim banku? Nawet 740 zł. 


Heide-Park – Niemcy

Znajdujący się niedaleko Hamburga park cieszy się sporą popularnością również wśród Polaków. Mimo że Heide-Park jest zdecydowanie mniejszy od swojego starszego o trzy lata brata (Europa-Park) to jednak potrafi dostarczyć wiele emocji zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Wśród licznych atrakcji znajduje się m.in. zakręcony roller coaster Big Loop, bobslejowy tor zapewniający przejazd z prędkością 53km/h, zdecydowanie szybszy (jadący z prędkością 102 km/h)  roller coaster Desart Race oraz pierwszy wing coaster w Niemczech – Flug der Dämonen. Prawdziwą gratką dla wielbicieli lunaparków jest natomiast Colossos, czyli trzeci na świecie pod względem osiąganej prędkości, drewniany roller coaster (aż 120 km/h!)

Osoby, myślące o tym by spędzić tu więcej czasu, mają możliwość zarezerwowania jednego z tematycznych pokoi, w hotelu znajdującym się na terenie parku. Wśród nich są m.in. pokoje nawiązujące do kapitańskiej kajuty, dzikiego zachodu czy statku piratów. Najmłodsi będą z kolei zachwyceni możliwością przespania się w miejscu stylizowanym na kreskówkę z przygodami Świnki Peppy, bajki Jak wytresować smoka?, czy filmu Ghostbusters. Niestety ceny za taką przyjemność są dość wysokie i zaczynają się od 289 euro za noc.

Ile kosztuje wejście do Heide-Parku?

Kosz zakupu biletu online wynosi 33 euro. Za darmo wchodzą jedynie dzieci do 3 lat. Istnieje możliwość zakupienia pakietów VIP Gold – 99 euro oraz VIP Platinum – 132 euro.

Spodobał Ci się pokój stylizowany na Pogromców duchów? Za nocleg w tym miejscu z rodziną zapłacisz 369 euro. Dodatkowo otrzymasz dwudniowy bilet wstępu do Heide-Park dla jednej osoby za darmo.
Wymieniając tę kwotę w Ekantor.pl zyskasz 83 zł!


Park PortAventura – Hiszpania

Jeżeli podczas tegorocznych wakacji masz w planie spacer po Parku Güelll, to przy okazji musisz znaleźć również czas na zwiedzenie innego parku – PortuAventura, który jest niemniej kolorowy od dzieła Gaudiego.

Już sama historia tego największego w Hiszpanii parku rozrywki sprawia, że ma się ochotę go odkryć, bowiem w miejscu gdzie się znajduje miał stanąć Disnayland. Ostatecznie z powodów lokalizacji, zdecydowano się na wybudowanie bajkowego miasteczka w Paryżu.

ParkAventura, choć zdecydowanie mniej znany, to jednak wcale nie wypada gorzej od disneyowskiego odpowiednika. Pod względem tematycznym uznawany jest nawet za jeden z najciekawszych parków rozrywki w Europie.

Cały kompleks podzielony został na sześć krain, a wśród nich:

 • kraina Morza Śródziemnego
 • Dziki Zachód
 • dżungle Polinezji
 • Chiny
 • Meksyk
 • ulica Sezamkowa

Sam park należy do ogromnego kompleksu PortAventura World w skład którego wchodzą Caribe Aquatic Park oraz Ferrari Land. Oczywiście za dodatkowe atrakcje trzeba również dodatkowo zapłacić.

Ile kosztuje wejście do parku PortAventura?

Cena biletu dla osoby dorosłej na 3 dni zabawy w całym kompleksie to – 95 euro. W wersji podstawowej. Dokładając kilkanaście euro można ominąć długie kolejki do atrakcji czy załatwić sobie miejsce w pierwszych rzędzie na kolejce Ferrari.

Oczywiście są też inne możliwości – np. wejście na jeden dzień, czy korzystanie wyłącznie z atrakcji parku PortAventura. Rozwiązaniem dla osób które chcą nieco oszczędzić, ale też ominąć niechciane kolejki jest natomiast zakup biletu wieczornego w cenie 23 euro.

Myślisz o tym by pojechać z rodziną na Dzień Dziecka właśnie do Portventura? Za 676 euro możesz wykupić nocleg na dwie doby w Hotelu Gold River znajdującym się w krainie Dzikiego Zachodu. Dodatkowo otrzymasz bilety wstępu do parku PortAventura na cały pobyt i jednodniowy bilet do Ferrari Land.
Wymieniając tą kwotę w Ekantor.pl zyskasz dodatkowe 130 złotych. To wystarczy by kupić dziecku wyjątkową pamiątkę z pobytu w wesołym miasteczku.


Disneyland Paris – Francja

Jaki jest największy plus bycia dorosłym? Taki, że teraz sam możesz sobie kupić bilet wstępu do Disneylandu. Bo niech podniesie rękę ten, kto choć raz nie poprosił rodziców o możliwość pojechania właśnie w to miejsce. Paryski park rozrywki rozbudza wyobraźnię nie tylko dzieci, ale wszystkich tych osób, które wychowały się na historiach o Myszce Miki, Śpiącej Królewnie, Królu Lwie czy Toy Story. I to rozbudza wyobraźnie bardzo skutecznie, ponieważ Disneyland Paris jest obecnie najtłumniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Europie.

Disneyland podzielony jest na 5 krain tematycznych:

 • Main Street – jest to główna aleja parku pozwalająca dostać się do wszystkich krain, ulica nawiązuje do Ameryki z lat 20.,
 • Kraina Dzikiego Zachodu (Frontierland) – kowboje, złoczyńcy i szeryfowie poczują się tutaj jak w domu, idealne miejsce również dla fanów Pocahontas,
 • Kraina Przygód (Adeventureland) – kraina inspirowana Baśniami Tysiąca i Jednej Nocy oraz Alladynem, Królem Lwem, Indiana Jonsem i Piratami z Karaibów,
 • Kraina Fantazji (Fantasyland) – powstała z myślą o najmłodszych, dzieciach uwielbiających bohaterów takich bajek jak Piotruś Pan, Pinokio oraz Alicja w Krainie Czarów,
 • Kraina Odkrywców (Discoveryland) -przeznaczona dla osób zafascynowanych przyszłością i lotami w kosmos.

Podobnie jak w przypadku PortAventura, Disneyland jest częścią kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego. W jego skład wchodzi także Walt Disney Studios Park oraz Disney Village, gdzie znajdują się kina, restauracje, a także odbywają się spektakle i pokazy specjalne.

Ile kosztuje wejście do parku Disneyland Paris?

Co można usłyszeć od osób, które wycieczkę do Disneyladnu mają już za sobą? Przede wszystkim to, że jeden dzień w tym miejscu to zdecydowanie za mało! Dlatego planując wyjazd warto rozważyć pobyt kilkudniowy. Ceny jednak nie są niskie i w zależności od ilości dni osoba dorosła zapłaci od 150 do 226 euro.

Chcesz aby rodzinny pobyt w Disneylandzie był jeszcze bardziej bajkowy? Za 2 300 euro możesz zarezerwować pokój w pięciogwiazdkowym Disneyland Hotel znajdującym tuż przy parku!
Wymieniając tę kwotę w Ekantor.pl zyskasz dodatkowe 490 złotych, które wydasz na, co tylko będziesz chciał. Możesz nam wierzyć – w tej kwestii pomysłów w Disneylandzie Ci nie zabraknie.


Europa-Park – Niemcy

Czas wybrać się nieco bliżej, a dokładnie pod zachodnią granicę Niemiec, gdzie mieści się Europa-Park, czyli drugi co do ilości odwiedzających park rozrywki na Starym Kontynencie.

Europa-Park funkcjonuje od 1975 roku, a do dyspozycji żądnych wrażeń gości ma aż 15 stref związanych z państwami Europy. Jako ciekawostkę można dodać, że strefa Polski… nigdy nie powstała 😉 W zmian za to mamy okazję zwiedzić:

 • Włochy – lot maszyną latającą Volo da Vinci,
 • Niemcy – podniebny lot Voletarium,
 • Anglia – teatr z występami na żywo,
 • Francja – największy w całym parku roller coaster Silver Star,
 • Grecja – roller coaster Posejdona,
 • Irlandia – atrakcje dla dzieci,
 • Islandia – drewniany roller coaster Wodan oraz roller coaster Blue Fire Megacoaster,
 • Holandia – karuzele, spływ łódką,
 • Austria – kolejka wodna- spływ kłodą Tiroler Log Flum, Alpenexpress Coastiality – roller coaster z okularami VR,
 • Luxemburg – kolejka Monorail,
 • Portugalia – wodna kolejka Atlantica Super Splash,
 • Rosja – kolejka Euro-mir nawiązująca do stacji kosmicznej,
 • Szwajcaria – kolejka Matterhorn-Blitz, tor bobslejowy Swiss Bob Run,
 • Skandynawia – wahadłowa łódź Vindjammer oraz spływ pontonami po rzece (Fjord Rafting),
 • Hiszpania – pokazy flamenco, występy oraz karuzele,
 • dodatkowo: Kraina Przygody stworzona z myślą o najmłodszych, stylizowane na film Królestwo Minionków oraz kraina nawiązująca do Zaczarowanego Lasu Braci Grimm.

Łącznie w Europa-Park czeka ponad 100 atrakcji w tym 13 roller coasterów! To zdecydowanie za dużo by móc zwiedzić cały park w jeden dzień. Na szczęście i tutaj jest możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu znajdującym się na terenie parku.

Ile kosztuje wejście do Europa-Park?

Jednodniowy bilet wstępu do Europa-Park kosztuje 49,50 euro. Dwudniowy – 94 euro. Dzieci do 12 roku życia płacą nieco mniej (chyba, że w dniu wizyty mają urodziny – wówczas wstęp jest darmowy). Bezpłatnie zawsze wejdą najmłodsi do 4 roku życia.

Kupując bilety dla czteroosobowej rodziny na dwa dni zabawy w parku wraz z noclegiem w tipi zapłacisz 343,20 euro.
Wymieniając tę kwotę w Ekantor.pl, zamiast w banku czy kantorze stacjonarnym, na Twoim koncie zostanie dodatkowe 70 złotych! Możesz za to kupić maskotkę Eda Euromausa, będącego oficjalnym pupilem parku.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *