Ekantor.pl WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zielona Góra 2018
10 stycznia 2018,  14:55

SIEMA! Ekantor.pl zagra razem z WOŚP! [Wyjątkowa licytacja]

5/5 (1)

Już 14 stycznia rusza 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest pozyskanie wsparcia dla oddziałów neonatologicznych, co pozwoli wyrównać szanse w leczeniu noworodków. Ekantor.pl podpisuje się pod tym całym SERCEM! Dlatego w tym roku zagramy razem z WOŚP w Zielonej Górze (ale o tym za chwilę).

Ekantor.pl WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Zielona Góra

Czy gdy Jurek Owsiak w 1991 roku w trakcie programu “Róbta co chceta, czyli rock’n’rollowa jazda bez trzymanki” użył hasła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, mógł podejrzewać, że przeszło ćwierć wieku później zapoczątkowana przez niego inicjatywa urośnie do takiej skali i stanie się wizytówką kraju? Podejrzewać nie, ale marzyć już tak. I to właśnie marzenia milionów ludzi sprawiają, że dziś akcja WOŚP wykracza również poza granice Polski.

Ale zacznijmy od początku

Orkiestra, która gra na całym świecie

Czy znajdzie się w Polsce osoba, która nie wiedziałaby kim jest Jurek Owsiak, co oznaczają czerwone serduszka oraz dlaczego styczniową nocą nie ma nic piękniejszego od “światełko do nieba”? Zapewne jest, ale my jej nie znamy. Z badań przeprowadzonych przez Kantar Millward Brown wynika, że akcję Jurka Owsiaka, choćby ze słyszenia zna aż 97% Polaków! To bardzo dużo, a warto zauważyć, że działania fundacji wykraczają już poza granice kraju. I nie mówimy tu tylko o Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii, ale również Stanach Zjednoczonych, Gruzji, a nawet Chinach! W ubiegłym roku w samym Szanghaju udało się zebrać 20 tysięcy złotych. Natomiast w miniony weekend Jurek Owsiak osobiście rozpoczął akcję WOŚP odwiedzając m.in. Pekin.

Zbiórka również w Bitcoinach

W tą jedną niedzielę w roku trudno o wymówki – “nie mam czasu, nie mam możliwości”, bowiem pomagać można na wiele sposobów. W 2018 roku na ulice wyruszy armia złożona z dziesiątek tysięcy wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Ale to nie wszystko. Pomagać można również biorąc udział w licytacjach – i tych odbywających się w trakcie koncertów, jak i wirtualnych. Kupując produkty opatrzone logo WOŚP, przekazując 1% podatku oraz na wiele, wiele innych sposobów! Każdy znajdzie dogodną dla siebie formę pomocy, a nawet… walutę. Od kilku lat dotacje zbierane są bowiem nawet w pieniądzach elektronicznych. W poprzednich latach zebrano kolejno:

23 Finał – 0.73795346 BTC
24 Finał – 2.01500176 BTC
25 Finał – 0.455983 BTC

Po raz trzeci w tym roku powołany został także Oficjalny Sztab WOŚP BitBay, który w trakcie tegorocznej edycji, obok BTC, umożliwi zbiórkę również w innych cyfrowych walutach (Lisk, Litecoin, Ethereum, Game, Dash, Bitcoin Cash).

Celem tegorocznego Finału WOŚP jest zdobycie środków “dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Do tej pory Orkiestra na potrzeby oddziałów noworodkowych przekazała 3 844 urządzeń medycznych za kwotę 121 909 333,39 PLN. Na co dzień prowadzone są również ogólnopolskie programy medyczne wspierające zdrowie najmłodszych, takie jak: Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

Na 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przygotowuje się również Zielona Góra. Atrakcji zarówno tych muzycznych, jak i sportowych nie zabraknie. Zielonogórzanie będą mogli aktywnie uczestniczyć w maratonach sportowych oraz 12 Biegu „Policz się z cukrzycą”. Koło Filharmonii zostanie rozstawiona scena główna, gdzie o godzinie 20:05 wypuszczone zostanie „światełko do nieba”, a zwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Afromental. Pełen program WOŚP znajdziecie tutaj.

Z tego miejsca, gdziekolwiek będziecie, zapraszamy wszystkich do udziału w 26 Finale WOŚP! Jesteśmy ciekawi czy uda Wam się wypatrzeć tego dnia nasze logo na ulicach Zielonej Góry 😉

Licytacja - Dołącz do teamu Patryka Dudka! Dzień z wicemistrzem świata podczas Grand Prix 2018 w Gorzowie!

Z tej okazji, wspólnie z najlepszym, polskim żużlowcem ubiegłego roku zapraszamy do wyjątkowej licytacji. Jej zwycięzca spędzi cały dzień z wicemistrzem świata na żużlu – Patrykiem Dudkiem i jako oficjalny członek teamu będzie uczestniczyć w zawodach Grand Prix 2018 w Gorzowie! Ty też możesz zostać prawa ręką Duzersa 🙂

Jeśli chcesz przekonać się, jak wyglądają przygotowania do jednej z najważniejszych imprez żużlowych na świecie i marzysz, by obejrzeć zawody Grand Prix od kuchni w mistrzowskim towarzystwie – właśnie nadarza się ku temu świetna okazja. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! A cel jest naprawdę szczytny.

Pamiętaj: licytując-pomagasz!

Jak spędzisz swój najlepszy żużlowy dzień w życiu?

  • Najpierw czeka Cię wspólna podróż z Patrykiem i całą ekipą,
  • Później ubierzesz teamowy strój i przejdziesz się po pięknym, gorzowskim torze.
  • Po przyjeździe weźmiesz udział m.in. w przygotowaniach sprzętu i motocykli.
  • A później przyjdzie czas na najlepsze Grand Prix w Twoim życiu!
  • Obejrzysz zawody z parku maszyn, jako oficjalny członek ekipy Duzersa dzieląc wyjątkowe, sportowe emocje wspólnie z wicemistrzem świata i ludźmi, którzy pomagają mu w osiąganiu sukcesów! Punkty, które tego dnia zdobędzie Patryk będą też Twoją zasługą 🙂

Aukcja przeprowadzona zostanie w serwisie Allegro. Link znajdziesz w tutaj -> Dzień z Patrykiem Dudkiem na GP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy_Patryk DUDEK_Ekantor.pl_Licytacja charytatywna

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *