KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more
frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more

Steem – wszystko, co musisz wiedzieć o STEEM


Co to jest Steem?

Steem to całkowicie wewnętrzna kryptowaluta zdecentralizowanego portalu społecznościowego Steemit. Ogólna koncepcja tego serwisu jest zbliżona do innych blogów lub portali social media, ale zamieszczana w nim treść jest zapisywana w blockchainie. Za zamieszczane posty i komentarze, autorzy mogą otrzymać nagrodę pieniężną w postaci kryptowaluty STEEM oraz żetonów Steem Dollars. Użytkownicy są również nagradzani za odkrywanie nadających się do spopularyzowania treści, a także oddawanie na nie głosów. Siła głosu zależy przede wszystkim od ilości jednostek STEEM posiadanych przez użytkownika. Steemit ma także specjalny system reputacji, zgodnie z którym użytkownicy posiadający nowe konta zaczynają od poziomu 25. Otrzymane głosy na koncie mogą wpłynąć na reputację, zachęcając do przestrzegania etykiety online oraz interakcji ze społecznością.

STEEM – historia?

Steemit-steem4 lipca 2016 roku Firma Steemit, Inc oficjalnie wprowadziła na rynek Steemit, platformę społecznościową na blockchainie z wirtualnymi nagrodami walutowymi. 15 marca 2017 roku zrezygnował ze swojego stanowiska szefa działu technicznego, a zespół marketingowy został ogłoszony z Mitchelem Loureiro jako liderem. Frank Rimalovski, Andrew Haines i William Mougayar są do dziś przedstawicielami komitetu doradczego, podczas gdy Jeffrey Paul, James Calfee i Valentine Zavgorodnev to niektórzy członkowie głównego zespołu. Do końca 2017 roku utworzono ponad 450 000 kont w portalu. Według raportów firmy od momentu zaprezentowania pierwszej publicznej wersji beta kryptowaluty STEEM, blisko 30 milionów USD zostało wypłaconych ponad 50 000 użytkownikom.

Najważniejsze cechy Steem

Blockchain Steema ma dwie jednostki monetarne: STEEM i Steem Dollars. Istnieje również możliwość nabycia i przechowywania tzw. Steem Power, przeznaczonego wyłącznie do użytku wewnętrznego w społeczności Steema. Jednostki tego typu używane między innymi do handlu. Steem jest oparty na protokole Smart Media Token (SMT) opracowanym przez serwis. Zdjęcia mogą być dzięki temu przesyłane i hostowane bezpośrednio na Steemit, natomiast inne treści multimedialne muszą być osadzone z zewnętrznych źródeł internetowych. Do formatowania służy edytor WYSIWYG, jednak użytkownicy mogą również wybrać formatowanie Markdown z elementami HTML. Steemit zawiera także aplikacje innych producentów, takie jak na przykład d.tube, zdecentralizowaną platformę wideo opartą na protokole InterPlanetary File System (IPFS). D.tube jest bardzo podobny do YouTube, ale pozbawiony reklam. Zamiast tego korzysta z jednostek STEEM, którymi nagradzani są użytkownicy aktualizujący filmy.

Ile kosztuje Steem?

W grudniu 2017 roku, CoinMarketCap.com wymienił Steema z kapitalizacją rynkową w wysokości 475 mln USD. W rankingu kryptowaluta zajmuje 32. pozycję z 1 358 dostępnych. Steem wystartował z wysoce inflacyjnego modelu zaopatrzenia, który podwaja się z grubsza każdego roku. Jednak ze względu na zwiększony popyt ze strony społeczności, w dniu 6 grudnia 2016 roku stopa inflacji Steem została zmieniona na 9,5% rocznie, zmniejszając się tym samym o 0,5%. Kurs wymiany STEEM w stosunku do BTC stale wzrastał w lipcu 2016 roku, osiągając najwyższą cenę ponad 4 USD w dniu 20 lipca 2016 r. Steem odnotował pierwszy szczyt kapitalizacji rynkowej z około 405 milionami dolarów. Pod koniec 2017 roku, limit rynkowy kryptowaluty wynosił 525 milionów USD.

STEEM – co jeszcze musisz wiedzieć?

Steemit został opisany w książce „Destrukcyjna społeczność mediów opartych na blockchainie” autorstwa Adama Hayesa, wydanej w lipcu 2016 r. Neil Strauss, członek Steemit, napisał artykuł dla magazynu Rolling Stone, nazywając sposób dystrybucji tej kryptowaluty wyjątkowo sprytnym i dobrze przemyślanym. W przypadku większości cyfrowych walut, dostęp do nich jest utrudniony dla użytkowników nie posiadających środków na inwestycje. Steem pozwala każdej przeciętnej osobie dołączyć do tego świata, umożliwiając zarobki poprzez publikację treści, bez konieczności wcześniejszego wydania własnych pieniędzy.


18.02.2018 01:56
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000