Zmiany na przejściach granicznych
7 kwietnia 2017,  00:00

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.

 

Nasilające się niepokoje geopolityczne skłaniają do większej ostrożności. W związku z tym Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej zdecydowały o zaostrzeniu regulacji dotyczących ruchu granicznego. Obowiązują one od 7. kwietnia.

 

Odprawa się wydłuży

Do tej pory osoby zamieszkujące państwa członkowskie UE mogły przekraczać granice na zasadach tzw. odprawy minimalnej. Utrzymujące się zagrożenie terrorystyczne wymusiło jednak wprowadzenie pewnych regulacji i od kwietnia podróżujący przekraczający granice Strefy Schengen poddawani będą szczegółowym kontrolom. Zaostrzone przepisy obowiązują na granicach zewnętrznych UE lądowych, morskich, jak i na portach lotniczych.

 
Ekantor.pl

 

Zapewnienie wyższego bezpieczeństwa skutkować może dłuższą odprawą. Straż Graniczna jest jednak przygotowana do tego, by w miarę możliwości zachować płynność ruchu granicznego, a sytuacja w punktach odprawy ma być na bieżąco kontrolowana. Mimo to podróżni muszą być przygotowani na opóźnienia.


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *