Wakacje 2021 z dziećmi w Polsce – gdzie pojechać - ekantorr-pl
9 lipca 2021,  13:43

Wakacje 2021 z dziećmi w Polsce – gdzie pojechać?

5/5 (2)

Wypoczynek z dziećmi zawsze wymaga więcej zachodu niż wakacje z przyjaciółmi. Z dziećmi nawet planowane wakacje są w dużej mierze spontaniczne. Dlatego musi być pewny i wygodny nocleg i masa atrakcji.

Hotel z basenem w Beskidach

Większość dzieci – zwłaszcza tych najmłodszych – nie wyobraża sobie wakacji bez wody. Dlatego pewnie ze średnim entuzjazmem przyjmą do wiadomości, że ich rodzice chcą spędzić wakacje w górach. Ale da się połączyć aspiracje rodziców z dziecięcym głodem zabaw w wodzie, wyjściem jest wybór odpowiedniego ośrodka zlokalizowanego np. w Beskidach. Ustroń, Szczyrk czy Żywiec to widoki na niewysokie szczyty, możliwość zorganizowania dziesiątek pieszych wypraw, których trudność dobieramy do wieku dzieci i naszych możliwości, ale do tego przyhotelowy czy zlokalizowany na terenie ośrodka wypoczynkowego basen. Idealne jest połączenie basenu zewnętrznego z wewnętrznym, bo wiadomo pogoda w górach nigdy nie jest w 100 procentach pewna. Ceny w ośrodkach dysponujących basenem wahają się w wakacje 2021 roku od 800-900 zł za sześć nocy ze śniadaniem od osoby. Hotele oferują mnóstwo wodnych atrakcji dla dzieci. Są lekcje pływania, zawody i nauka surfowania pod okiem trenera.

Domek na wodzie w Mielnie lub zalewem

Jeśli mamy nieco starsze dzieci, które nie boją się wody i nieźle czują się w wodny środowisku, doskonale sprawdzą się wakacje na wodzie. Nie potrzeba posiadać patentu ani martwić się o dobre miejsce na plaży, znacznie łatwiej jest po prostu zamieszkać na wodzie. Domki na wodzie można wynająć zarówno nad morzem jak i na Mazurach. Wrażenie jest niesamowite, bo spędza się cały czas z widokiem na wodę. Czy to w odrębnych domkach czy w hotelu nad zatoką, wszędzie jedna ściana w całości zrobiona jest ze szkła, dzięki której przy każdej pogodzie, w domowych warunkach można obserwować bezkresne morze, dziewiczą przyrodę czy wypływające z portu statki. W najbardziej ekskluzywnych opcjach jest klimatyzacja kominek i sauna. Niektóre domki posiadają ruchomy taras, dzięki któremu można być jeszcze głębiej na morzu, a np. domki na jeziorze Bukowo posiadają kompletny sprzęt do wędkarstwa. Bliskość wody pozwala korzystać z kąpieli nie tylko wodnych, ale i słonecznych, bez konieczności narażania się na upał. Za noc dla trzyosobowej rodziny we wczesnym sezonie, w domku klimatyzacją i powiększonym tarasem zapłacić trzeba minimum 900 złotych.

Agroturystyka dedykowana dzieciom

Wczasy na wsi są zwłaszcza dla dzieci z miast jedyną okazją do poznania z bliska zwierząt domowych i życia bliskiego naturze. Wynajęcie dużego (powyżej 60 metrów) apartamentu dla dwójki dorosłych i dwojga dzieci u progu wjazdu na Mazury to koszt od 1300 zł za sześć nocy do 4-5 tysięcy za domek jednorodzinny w okolicach Mrągowa. Wśród atrakcji dla dzieci są nie tylko przejażdżki konne, pomoc przy opiece nad gospodarskimi zwierzętami, ale również samodzielne robienie sera, zbieranie owoców czy przygotowanie dekoracji maszyn rolniczych na dożynki. Opcji jest wiele w okolicach Polańczyka dodatkowo popływamy na zalewie, w Pieninach możemy wziąć udział w spływie kajakowym, jeśli zaś zdecydujemy się na wakacje „w drodze”, będzie można odwiedzić zróżnicowane gospodarstwa i wstąpić gdzieś do parku rozrywki.

W wyborze idealnego miejsca na wakacje z rodziną kierujmy się przede wszystkim do mniejszych ośrodków wypoczynkowych. Nie Kołobrzeg, ale Ostrowo lub Gąski, nie Solina, ale Myczków lub Wołkowyja, nie Zakopane, a Kościelisko czy Olszówka. Tam i ceny będą przystępniejsze, a infrastruktura nie tak nastawiona na tandetne pamiątki czy kosztowne rozrywki.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *