Zakupy w Chinach za dolary – wszystko co musisz wiedzieć - platnosci aliexpress_banggood_kantor internetowy_wymiana walut przez internet_ekantor.pl
31 stycznia 2020,  12:27

Zakupy w Chinach za dolary – wszystko co musisz wiedzieć

Ilość zmiennych, jakie mają wpływ na sytuację na rynku jest wystarczająco duża, by konsumenta odstręczyć od konieczności przeliczania opłacalności każdego drobiazgu za 3$ z AliExpress. Dlatego warto znać możliwości i korzystać z tych możliwie najtańszych i najprostszych.

Polska wersja językowa to tylko jeden z czynników, które jeszcze zwiększyły atrakcyjność AliExpress dla konsumentów z naszego kraju (ale o tym czy korzystanie z niej jest rzeczywiście lepsze przeczytacie w artykule „Zakupy na AlieExpress krok po kroku„). Poprawiła się również świadomość dotycząca płatności za zakupy w Chinach. Co musi zatem wiedzieć ktoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z zakupami na chińskich portalach?

Jak płacić na AliExpress?

Od 2015 roku na AliExpress można płacić w złotówkach. O tym czy przelicznik tak dokonanej transakcji jest opłacalny decydować będzie aktualny kurs. Serwis proponuje właściwie wszystkie formy płatności. Można więc opłacić zakupy z karty kredytowej czy debetowej, dokonać przelewu internetowego, wykorzystać PayPal, a nawet Western Union.

Przelew z konta złotówkowego to forma płatności, jaka cieszy się popularnością wyłącznie wśród kupujących okazjonalnie w walutach obcych, w tym w dolarze. Bank dokonuje przewalutowania po własnym kursie i w ten sposób jesteśmy obciążani dodatkowo. Takie rozwiązanie w przypadku niewielkich płatności nie naraża nas na bardzo wysokie koszty, ale już w przypadku regularnych zakupów w dolarach jest zupełnie nieopłacalne.

Bezpieczeństwo na Aliexpress, czyli jak dostać dokładnie to, czego oczekujesz

Jak wybrać najlepsze konto walutowe na zakupy w Chinach?

Posiadanie konta walutowego jeszcze niedawno było potrzebne bardzo nielicznym, dziś banki prześcigają się w ofertach, bo popularność płacenia w sieci w zagranicznych walutach znacznie wzrosła. Brak opłat za przewalutowanie i prowizji, 3D-Secure czy usługa Chargeback (zwrot pieniędzy, jeśli sprzedawca nie wywiązał się z umowy) to tylko niektóre zachęty, jakie mogą nas skłonić do posiadania karty do konta walutowego.

Porównując oferty banków zwróćmy uwagę przed wszystkim na opłaty za otwarcie rachunku i prowadzenie konta oraz koszty przelewów zagranicznych SEPA i SWIFT.
Jeśli nie zamierzamy korzystać z konta podczas wakacji koszty przelewów krajowych w dolarach będą nas mniej interesować. Jednak jeżeli zakupy zagraniczne to dla nas norma, a w wakacje przyda się posiadać możliwość płacenia dodatkowo w euro czy funcie warto zainteresować się kartą wielowalutową i osobnymi rachunkami walutowymi. Warto poświęcić nieco czasu na porównanie ofert banków, bo wbrew pozorom będą się one znacząco różnić. Poza tym inaczej na oferty banków spoglądać będzie osoba zainteresowana wyłącznie płatnościami w Chinach za dolary, a inaczej ktoś zainteresowany płatnościami w więcej niż jednej walucie zagranicznej.

Dolar bardziej opłacalny?

Płatności za zakupy w Chinach bezpośrednio z konta walutowego można dokonać wykorzystując do wymiany ze złotówek na dolary kantor internetowy. Nie potrzeba tu zakładania kont walutowych w bankach, dostęp do walut jest permanentny a zasilenie konta proste i szybkie. Zaś najważniejsze jest to, że różnica między zakupem dolarów w banku, a w kantorze internetowym jest dość znacząca. Przykładowo przy zakupie 1000$ w kantorze internetowym zapłacimy niemal 170 zł mniej niż jeśli zdecydujemy się skorzystać z oferty jednego z banków.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_kalkulator_walutowy__przelicznik_walut_blog_finansowy

Porównując ceny produktów na AliExpress z tymi samymi sprzedawanymi na Allegro nietrudno zdecydować się na zakupy bezpośrednio w Państwie Środka i płatności dokonać właśnie w dolarach. Oczywiście trzeba przygotować się na długie oczekiwanie, jednak z analizując koszty transakcji w kontekście wymiany waluty za pośrednictwem kantoru internetowego, oszczędność może wynieść nawet kilkaset złotych.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *