park wodny, rozrywka, aquapark, Europa, wymiana walut, Ekantor.pl
16 lipca 2018,  10:54

5 najlepszych parków wodnych w Europie

5/5 (1)

Prawdziwy park wodny to znacznie więcej niż basen ze zjeżdżalnią. To wielki kompleks rozrywkowy, w którym można spędzić cały dzień a kąpiele są tylko jedną z wielu przyjemności.Sprawdź gdzie szukać najlepszych parków wodnych Europy.

AquaCity – Poprad, Słowacja

Wstęp:
całodzienny dla 1 osoby 22 euro
całodzienny dla 3 osób 47 euro
całodzienny dla 4 osób 52 euro

Jeden z największych aquaparków w Europie. Jest chętnie odwiedzany przez Polaków, głównie za sprawą korzystnego położenia – AquaCity leży w Tatrach Słowackich, około 40 km od naszej południowej granicy. Poza wielkością i bliskim sąsiedztwem park wyróżnia się korzystaniem z gorących wód termalnych, co jest zarówno ekologiczne jak i wygodne – z wielu basenów zewnętrznych można korzystać nawet zimą. Do dyspozycji turystów jest kilkanaście miejsc kąpielowych, w tym kilka podświetlanych basenów Blue Diamond z barem wodnym oraz Blue Sapphire ze sztuczną falą, w którym wieczorem odbywają się pokazy Laser Show. Na dzieci czeka piracki statek zakotwiczony koło Wyspy Skarbów, latem dostępna jest Piramida Majów a przez cały rok kilkanaście zjeżdżalni, rwąca rzeka, place zabaw i boisko sportowe. Poza infrastrukturą związaną z pływaniem można skorzystać również z zabiegów Spa, centrum fitness oraz całej gamy restauracji.

Więcej na: www.aquacity.sk

Tropical Islands – Brand, Niemcy

Wstęp:
całodzienny dla 1 osoby 33 euro
całodzienny dla 4 osób 99 euro

Tutaj określenie “aquapark” wydaje się już zbyt skromne. Tropical Islands to największa na świecie kryta hala, w której znajduje się ogromny kompleks wypoczynkowy. Rośnie tam prawdziwa tropikalna roślinność, latają egzotyczne ptaki a cały klimat do złudzenia przypomina ten na Bali albo Wyspach Kanaryjskich. Przez cały rok można tu opalać się, wylegiwać na plaży pokrytej złocistym piaskiem a nawet spędzić noc w Tropikalnej Wiosce, w prawdziwych chatach na palach zawieszonych nad falami. Dla dzieciaków znajdzie się mnóstwo atrakcji w specjalnej strefie Tropino, gdzie czekają na nich zjeżdżalnie, łódki, ścianki wspinaczkowe i fontanny. Na fanów mocnych wrażeń czeka zjeżdżalnia Turbo, ponadto nieodzowna strefa Spa oraz restauracje i bary stylem nawiązujące do tropikalnych wysp.

Więcej na: www.tropical-islands.de

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Adaland – Kusadasi, Turcja

Wstęp:
bilet dzienny dla dzieci do 9 roku życia 17 euro
bilet dzienny dla dzieci starszych i dorosłych 24 euro

Turcja to popularny kierunek wśród polskich turystów. Nic dziwnego, że często odwiedzają również aquapark w kurorcie Kusadasi nad Morzem Egejskim. Jest on czynny od maja do września. Dostępnych jest tam ponad 20 zjeżdżalni, zarówno szybkich jak i rodzinnych, wyjątkowej długości rwąca rzeka a nawet wzburzony basen do raftingu. W strefie dla dzieci znajduje się nie tylko zwyczajowy piracki statek, fontanny i zjeżdżalnie ale także sztuczne zwierzaki z którymi można się bawić. A jeśli sztuczne okażą się niewystarczające – można odwiedzić pobliskie delfinarium oraz Seapark, będący interaktywnym akwarium z wspaniałymi okazami z całego świata. Na miejscu nie brakuje również zaplecza Spa i gastronomicznego.

Więcej na: www.adaland.com

Lalandia – Billund, Dania

Wstęp:
2 noce dla 4 osób – od 400 euro

W tym największym w Skandynawii parku wodnym znajduje się imponująca 167-metrowa zjeżdżalnia, będąca najdłuższym tego typu obiektem w Europie. Poza nią w parku znajdują się dziesiątki innych – szczególną popularnością cieszą się zjazdy rodzinne na pontonach. Z myślą o najmłodszych odwiedzających powstał wodny plac zabaw, przy którym rodzice mogą w spokoju wypocząć na plaży urządzonej w stylu tajskim. Jeżeli dzieciakom znudzi się baraszkowanie w wodzie mają również do dyspozycji ogromną salę zabaw Monky Tonky, z małpim gajem, kręgielnią oraz mini golfem. Po całym dniu szaleństw można wypocząć w wiosce zabudowanej charakterystycznymi skandynawskimi domkami a na chętnych czekają dziesiątki butików, strefa spa oraz bary i restauracje.

Więcej na: www.lalandia.dk

Aqualand – El Arenal, Hiszpania

Wstęp dzienny:
dzieci 18 euro
dorośli 25 euro

Położony na Majorce park wodny to raj zarówno dla miłośników adrenaliny jak i spokojniejszego wypoczynku. Tutejsze zjeżdżalnie znane są z rozmaitości kształtów i rozmiarów, a ich najbardziej ekstremalne wersje – Harakiri, Kamikaze czy Black Hole – potrafią dostarczyć mocnych wrażeń. Spokojniej pływa się na rodzinnych pontonach wielką Anakondą – zjeżdżalnią o niezliczonych zakrętach i zygzakach. Zaś w strefie familijnej znajduje się basen ze smokiem, plaża do surfingu i Wielki Kanion. Park otwarty jest od maja do października.

Więcej na: www.aqualand.es

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *