Radek Humiński, komentarz walutowy, wymiana walut, kantor internetowy, Ekantor.pl
11 kwietnia 2018,  14:03

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

5/5 (2)

Tak… wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić chwilę czasu. W ostatnim czasie postawiliśmy sobie więc pewien cel – zmotywować naszych czytelników do świadomego podejmowania decyzji dotyczących transakcji walutowych.

W osiągnięciu tych założeń z pomocą przychodzą nam nasi dobrzy znajomi, dla których jednak analizy walutowe są zupełną nowością. Specjalnie dla Was wcielają się oni w rolę młodszych analityków Ekantor.pl i tworzą komentarze walutowe napisane językiem bliższym swoim zainteresowaniom.

W ramach cyklu można było zapoznać się już z komentarzami:
wicemistrza świata na żużlu – Patryka Dudka,
podróżnika i autora książek – Mateusza Koszeli.

Dziś natomiast w świat squat’ów, push press’ów i burpee’sów wprowadzi Was Radek Humiński – trener Crossfit, organizator międzynarodowych zawodów Battle of Europe, a także menadżer CrossFit 8K48.

Zaczynamy trening!

Radek Humiński, crossfit, sport, komentarz walutowy, Ekantor.pl

Battle of EUR/USD. Komentarz walutowy 11.04.2018

WOD na środę okazuje się dość wymagający. EUR/USD w ostatnim czasie rzeźbi formę, choć osobistego rekordu ciągle nie udało mu się osiągnąć. Złoty zdaje się nie przejmować dyspozycją konkurentów i walcząc z własnymi słabościami, konsekwentnie wykonuje interwały poprawiając przy tym swoją wydolność.

Euro dziś w formie

EUR/USD po dwóch dniach odpoczynku ma dziś w planach trening, który ujawnić może mocne, ale też słabsze strony wszystkich zawodników. Po południu odbędzie się bowiem EMOM danych z USA, a także podsumowanie z ostatniego obozu z trenerami dolara, czyli Rezerwą Federalną. Na chwilę obecną euro wykonuje kolejną serię pull-up’ów, mam jednak wątpliwości czy uda mu się zrobić największą ilość powtórzeń w tym tygodniu. Wiele zależy od tego co jeszcze dziś pokaże dolar. Na chwilę obecną kurs euro wynosi 1,23 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl
Wykres dnia
EUR, USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Trener złotego obawia się kontuzji swojego zawodnika?

Mimo świetnej formy europejskiego rywala, złotówka ostatnio kończy serię w czołówce. Biorąc jednak pod uwagę intensywność treningu, nie można wykluczyć, że polska waluta w pewnym momencie odpuści i zalana potem nie będzie mogła podnieść się z podłogi. Do przeforsowania PLN nie chcą doprowadzić trenerzy z Rady Polityki Pieniężnej, którzy sugerują utrzymanie spokojnego planu treningowego. Euro w parze ze złotym pracuje dziś na obciążeniu 4,18.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres dnia
EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Dolar nie ma sił się podciągnąć

Dolarowi trudno skupić się na treningu z powodu problemów osobistych, przez co wykonuje mniejszą ilość powtórzeń. Ma to odzwierciedlenie w jego wynikach. Dziś nawet startując ze złotym nie był w stanie poprawnie zrobić C2B. Być może w poprzednich dniach dolar zbyt intensywnie podchodził do treningów i źle dobrane obciążenie sprawiło, że po ostatnim back squacie nie starczyło mu już sił na to by wstać. Wieczorem przekonamy się czy ostatnie zapiski trenerów z Fed nie podbudują jego samooceny. Dzisiejszy wynik dolara to 3,38 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres dnia
USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Frank - czy to dopiero warm up?

Padnij, powstań! Zdaje się, że frank szwajcarski tej drugiej komendy dziś nie usłyszał. Roztargnienie zawodnika na pewno cieszy konkurenta z polski, któremu udaje się trzymać CHF na dystans. Czy zobaczymy jeszcze box jump w wykonaniu franka? W końcu zawodnik ten już niejednokrotnie pokazywał charakter i zdolność do błyskawicznej regeneracji organizmu. Na chwilę obecną trudno mu jednak wykonać nawet zwykłe sit-upy. Jego dzisiejszy wynik to tylko 3,53 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres dnia
CHF, PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

GBP ciągle ćwiczy mięśnie brzucha

Choć w ostatnim tygodniu funtowi udało się wykonać kilka serii T2B, w mojej ocenie z jego mięśniami brzucha jest wciąż kiepsko. Średnia ilość powtórzeń wykonywanych w tym tygodniu przez brytyjską walutę to 4,80 PLN. W trakcie dzisiejszego treningu GBP miał okazję zmierzyć się z setem danych, takich jak produkcja przemysłowa, jednak nie wpłynęły one znacząco na jego postawę. Dziś pozycja tego zawodnika to 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres dnia
GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia


Mam nadzieję, że nie zmęczyliście się, czytając ten komentarz, tak mocno jak ja kiedy go pisałem 😉 Mimo to myślę, że było warto. I to nie tylko dla satysfakcji, ale również dla osiągnięcia konkretnego celu. Jakiego? Spójrz poniżej.

Twój cel: weekend w Berlinie w dniach 18-20 maja + bilet na Crossfit Europe Regional 2018
Wartość wymiany: 450 euro
Oszczędność z Ekantor.pl: ok. 100 zł

Twoja korzyść: Nowy, żeliwny kettlebell 8kg

wymiana walut, przelicznik walut, kalkulator walut, korzyści, Ekantor.pl


Twój cel:
 tygodniowy pobyt w Kalifornii – kolebce Crossfitu – oraz udział w kursie Crossfit
Wartość wymiany: 3000 USD
Oszczędność z Ekantor.pl: 532,67 zł

Twoja korzyść: Trzymiesięczny karnet do naszego Boxa. O szczegóły pytaj na crossfit8k48.pl

kalkulator walut, wymiana walut, przelicznik walut, Ekantor.pl


Twój cel:
sprzęt, który pozwoli Ci na kompleksowy trening w domu
Wartość wymiany: 1500 GBP
Oszczędność z Ekantor.pl: 361,35 zł

Twoja korzyść: Podstawowy gryf olimpijski 220cm o wadze 20kg

wymiana walut, przelicznik walut, komentarz walutowy, korzyści, Ekantor.pl

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *