KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie Read more

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego


AUTORMŁODSZY ANALITYK EKANTOR.PL
Radek Humiński
Analityk-hobbysta. Uważa, że umysł należy ćwiczyć równie wytrwale, co ciało. W ramach codziennego treningu śledzi i komentuje wydarzenia makroekonomiczne, a w swoje komentarze walutowe wkłada nie tylko wiele wysiłku, ale również serca. Zawodowo manager CrossFit 8K48, CrossFit Trainer Lvl 2, trener personalny, a także Medical Trainer.

Tak… wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić chwilę czasu. W ostatnim czasie postawiliśmy sobie więc pewien cel – zmotywować naszych czytelników do świadomego podejmowania decyzji dotyczących transakcji walutowych.

 

W osiągnięciu tych założeń z pomocą przychodzą nam nasi dobrzy znajomi, dla których jednak analizy walutowe są zupełną nowością. Specjalnie dla Was wcielają się oni w rolę młodszych analityków Ekantor.pl i tworzą komentarze walutowe napisane językiem bliższym swoim zainteresowaniom.

 

W ramach cyklu można było zapoznać się już z komentarzami:
wicemistrza świata na żużlu – Patryka Dudka,
podróżnika i autora książek – Mateusza Koszeli.

 

Dziś natomiast w świat squat’ów, push press’ów i burpee’sów wprowadzi Was Radek Humiński – trener Crossfit, organizator międzynarodowych zawodów Battle of Europe, a także menadżer CrossFit 8K48.

Zaczynamy trening!

Radek Humiński, crossfit, sport, komentarz walutowy, Ekantor.pl

Battle of EUR/USD. Komentarz walutowy 11.04.2018

WOD na środę okazuje się dość wymagający. EUR/USD w ostatnim czasie rzeźbi formę, choć osobistego rekordu ciągle nie udało mu się osiągnąć. Złoty zdaje się nie przejmować dyspozycją konkurentów i walcząc z własnymi słabościami, konsekwentnie wykonuje interwały poprawiając przy tym swoją wydolność.

 

Euro dziś w formie

EUR/USD po dwóch dniach odpoczynku ma dziś w planach trening, który ujawnić może mocne, ale też słabsze strony wszystkich zawodników. Po południu odbędzie się bowiem EMOM danych z USA, a także podsumowanie z ostatniego obozu z trenerami dolara, czyli Rezerwą Federalną. Na chwilę obecną euro wykonuje kolejną serię pull-up’ów, mam jednak wątpliwości czy uda mu się zrobić największą ilość powtórzeń w tym tygodniu. Wiele zależy od tego co jeszcze dziś pokaże dolar. Na chwilę obecną kurs euro wynosi 1,23 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl
Wykres dnia

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Trener złotego obawia się kontuzji swojego zawodnika?

Mimo świetnej formy europejskiego rywala, złotówka ostatnio kończy serię w czołówce. Biorąc jednak pod uwagę intensywność treningu, nie można wykluczyć, że polska waluta w pewnym momencie odpuści i zalana potem nie będzie mogła podnieść się z podłogi. Do przeforsowania PLN nie chcą doprowadzić trenerzy z Rady Polityki Pieniężnej, którzy sugerują utrzymanie spokojnego planu treningowego. Euro w parze ze złotym pracuje dziś na obciążeniu 4,18.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres dnia

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Dolar nie ma sił się podciągnąć

Dolarowi trudno skupić się na treningu z powodu problemów osobistych, przez co wykonuje mniejszą ilość powtórzeń. Ma to odzwierciedlenie w jego wynikach. Dziś nawet startując ze złotym nie był w stanie poprawnie zrobić C2B. Być może w poprzednich dniach dolar zbyt intensywnie podchodził do treningów i źle dobrane obciążenie sprawiło, że po ostatnim back squacie nie starczyło mu już sił na to by wstać. Wieczorem przekonamy się czy ostatnie zapiski trenerów z Fed nie podbudują jego samooceny. Dzisiejszy wynik dolara to 3,38 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres dnia

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

Frank – czy to dopiero warm up?

Padnij, powstań! Zdaje się, że frank szwajcarski tej drugiej komendy dziś nie usłyszał. Roztargnienie zawodnika na pewno cieszy konkurenta z polski, któremu udaje się trzymać CHF na dystans. Czy zobaczymy jeszcze box jump w wykonaniu franka? W końcu zawodnik ten już niejednokrotnie pokazywał charakter i zdolność do błyskawicznej regeneracji organizmu. Na chwilę obecną trudno mu jednak wykonać nawet zwykłe sit-upy. Jego dzisiejszy wynik to tylko 3,53 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres dnia

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia

GBP ciągle ćwiczy mięśnie brzucha

Choć w ostatnim tygodniu funtowi udało się wykonać kilka serii T2B, w mojej ocenie z jego mięśniami brzucha jest wciąż kiepsko. Średnia ilość powtórzeń wykonywanych w tym tygodniu przez brytyjską walutę to 4,80 PLN. W trakcie dzisiejszego treningu GBP miał okazję zmierzyć się z setem danych, takich jak produkcja przemysłowa, jednak nie wpłynęły one znacząco na jego postawę. Dziś pozycja tego zawodnika to 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres dnia

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl
Wykres tygodnia


Mam nadzieję, że nie zmęczyliście się, czytając ten komentarz, tak mocno jak ja kiedy go pisałem 😉 Mimo to myślę, że było warto. I to nie tylko dla satysfakcji, ale również dla osiągnięcia konkretnego celu. Jakiego? Spójrz poniżej.

Twój cel: weekend w Berlinie w dniach 18-20 maja + bilet na Crossfit Europe Regional 2018
Wartość wymiany: 450 euro
Oszczędność z Ekantor.pl: ok. 100 zł

Twoja korzyść: Nowy, żeliwny kettlebell 8kg

wymiana walut, przelicznik walut, kalkulator walut, korzyści, Ekantor.pl


Twój cel:
 tygodniowy pobyt w Kalifornii – kolebce Crossfitu – oraz udział w kursie Crossfit
Wartość wymiany: 3000 USD
Oszczędność z Ekantor.pl: 532,67 zł

Twoja korzyść: Trzymiesięczny karnet do naszego Boxa. O szczegóły pytaj na crossfit8k48.pl

kalkulator walut, wymiana walut, przelicznik walut, Ekantor.pl


Twój cel:
sprzęt, który pozwoli Ci na kompleksowy trening w domu
Wartość wymiany: 1500 GBP
Oszczędność z Ekantor.pl: 361,35 zł

Twoja korzyść: Podstawowy gryf olimpijski 220cm o wadze 20kg

wymiana walut, przelicznik walut, komentarz walutowy, korzyści, Ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.04.2018 14:25
Autor: Radek Humiński Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000