podróże, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie, sztuka, muzyka, Europa, festiwale, festiwale w Europie, wymiana walut, Ekantor.pl
3 października 2018,  12:14

Ekantor.pl kulturalnie – październik 2018

W październiku Europa oferuje wiele kulturalnych atrakcji. Natomiast ci, którzy nie mają okazji do dalszych wycieczek być może skuszą się na krótką wizytę w stolicy.

16. warszawskie targi sztuki

Data: 5-7 października 2018

Na samym początku października odbędzie się najważniejsze w naszym kraju wydarzenie skupione na sztuce współczesnej. Weźmie w nim udział ponad 60 galerii artystycznych, odbędzie się kilkanaście prelekcji i wykładów z udziałem zarówno najbardziej rozpoznawalnych artystów jak i krytyków, kolekcjonerów i mecenasów. Warszawskie targi sztuki rozpoczną się o 16.00 tradycyjnie w Arkadach Kubickiego.

Amsterdam: wystawa Gauguin i Laval na Martynice

Otwarcie: 5 października 2018

To pierwszy raz kiedy holenderskie muzeum Van Gogha gości unikalne prace Gauguina i Lavala. Powstały one w 1887 roku podczas pobytu obu artystów na Karaibach. Dzieła, często niedokończone, zachwycają kolorystyką przeciwstawiająca się ówczesnym paryskim kanonom sztuki. Łączą w sobie doskonałą formę z poszukiwaniem dekadencji, które przełożyło się na późniejszą twórczość obu artystów.

Belgia – Jenever Festival

Data 20-21 października 2018

Miesiąc bez festiwalu gastronomicznego jest miesiącem straconym. Na szczęście zawsze w jakimś zakątku Europy znajdzie się grupa ludzi gotowa cieszyć się jedzeniem i piciem – powód jest mniej istotny. Tym razem będzie okazja aby wybrać się do Belgii na imprezę pod znakiem ginu – ale nie zwykłego tylko tytułowego jenever, gęstego alkoholu produkowanego z melasy z dodatkiem szyszkojagód jałowca pospolitego. Do ginu nie zabraknie oczywiście lokalnych specjałów i hucznych, festiwalowych rozrywek.

Londyn – premiera filmu „They Shall Not Grow Old”

Data: 16 października 2018

Peter Jackson znany jest przede wszystkim jako twórca spektakularnych ekranizacji prozy J.R.R. Tolkiena. Dlatego jego najnowszy film może być sporym zaskoczeniem dla fanów. Jest to bowiem dokument o I Wojnie Światowej powstały na bazie niepublikowanych dotąd zdjęć i filmów, ożywionych najnowszą techniką cyfrową. Jego jedyny pokaz odbędzie się się 16 października w kilkunastu kinach w Londynie.


Londyn – VegFest

27-28 października 2018

Zaprzestanie konsumpcji mięsa jak i używania produktów wymagających krzywdzenia zwierząt już dawno przestało być wyłącznie dietą, a stało się stylem życia. Stylem, który zyskał popularność wśród milionów osób na całym świecie. To właśnie dla nich w sercu WIelkiej Brytanii ponad 250 wystawców zaprezentuje swoje produkty spożywcze, odzież, biżuterię i kosmetyki – a wszystkie wegańskie.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *