Ekantor.pl kulturalnie, podroż, zwiedzanie, festiwal wina, Oktoberfest, wymiana walut, Ekantor.pl
6 września 2018,  08:53

Ekantor.pl kulturalnie – wrzesień 2018

We wrześniu mamy czas zbiorów – a wraz z nim same święta wina, piwa i wszelkich dobrodziejstw kulinarnych. Gdzieś między nimi być może uda się przemycić odrobinę rozrywek intelektualnych, ale generalnie na koniec lata w Europie warto sobie trochę pofolgować.

Dania, Aarhus – Food Fest

Kiedy: 7 – 9 września 2018

Największy duński festiwal kulinarny skoncentrowany jest na odkrywaniu tradycyjnych, nordyckich potraw, często na zupełnie nowe sposoby. Pod namiotami do białego rana będzie można spróbować wędzonych kiełbas, przetworów z kapusty i młodego piwa. Natomiast miłośników nowoczesności zachwycą Duńskie Mistrzostwa Hot Dogów i popisy najlepszych szefów kuchni na Starym Kontynencie.

Hiszpania, Logrono – Rioja Vine Festival

Kiedy: 20 – 25 września 2018

Tradycyjne święto zbiorów w regionie słynącym z doskonałych odmian winogron. Kilkusetletnia tradycja nakazuje przekazać jako wotum ofiarne pierwszy sok utoczony w każdej z okolicznych winnic. Cała ceremonia nie zmieniła się od wieków – ma miejsce 21 września w samo południe. Poza nią nie zabraknie kulinarnych atrakcji, fajerwerków i wszelkich rozrywek. Jak to na dożynkach.

Belgia, Bruksela – Comic Strip Festival

Kiedy: 14 – 16 września 2018

Belgijski Festiwal Komiksu to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie. Co roku ściągają do Brukseli fani sztuki poklatkowej – zarówno amatorzy skuszeni filmami Marvela jak i starzy wyjadacze, szukający rarytasów do swojej kolekcji. Poza samymi komiksami będzie okazja spotkać się z ulubionymi rysownikami, wziąć udział w dziesiątkach konkursów albo warsztatach tworzenia ilustracji.

Bad Durkheim, Niemcy – Dürkheim’s Wurstmarkt

Kiedy: 7 – 11 i 14 – 17 2018

Wino i literatura – to dwa motywy przewodnie największego na świecie winobrania. Oraz najstarszego – tradycja obchodzenia święta zbiorów sięga tu ponad 500 lat wstecz. Będzie tłumnie, wesoło i smacznie – na wydarzeniu prezentują swoje dokonania najlepsi plantatorzy nie tylko z Niemiec, ale i Francji, Hiszpanii czy Mołdawii. Będzie też z pożytkiem dla intelektu – wykłady, odczyty i prelekcje są nie mniej istotne niż samo wino.

Monachium, Niemcy – Oktoberfest

Kiedy: 22 września – 7 października 2018
Tej imprezy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Urocze dziewczyny z grubymi warkoczami i wydatnym dekoltem noszące pełne żyrandole kufli z piwem – to najczęstsza wizytówka Oktoberfestu. Nie jest to jednak, o dziwo, jedyna atrakcja. Równie mocną stroną co piwo jest jedzenie – w zależności od wybranego namiotu można będzie skosztować ryb na dziesiątki sposobów, wędzonych mięs czy drobiu. Oczywiście najwięcej dzieje się tu wieczorami i nocą, dlatego warto zarezerwować sobie kilka dni spokojnego urlopu.

Wraz z Ekantor.pl kulturalnie można już było wybrać się m.in. na:

 

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *