Ekantor.pl kluturalnie, kultura, podróże, wydarzenia kulturalne, festiwale
6 sierpnia 2018,  11:55

Ekantor.pl kulturalnie – sierpień 2018

Niby sezon ogórkowy, ale w całej Europie można przebierać w imprezach i festiwalach. Tym razem zamiast tradycyjnego święta piwa można udać się na lampkę Rieslinga do Hamburga, zobaczyć najlepszych mistrzów pirotechniki na Wielkim Tygodniu w Kraju Basków a po drodze odwiedzić Zieloną Górę i Corno Brass Music Festival.

Sidmouth, UK – Sidmouth Folk Week

Data: do 10 sierpnia 2018

Jeden z najstarszych brytyjskich festiwali jak co roku dostarczy niezapomnianych rozrywek. Dziesiątki zespołów zagrają tradycyjną muzykę, sięgającą swoimi korzeniami do dawnej historii Celtów i anglosaskich legend. Na deskach teatrów pojawią się sztuki nawiązujące do dawnych mitów i wierzeń. Nie zabraknie też warsztatów i rozrywek dla najmłodszych, ze spektakularnym Circus Berzercus na czele. Festiwal w Sidmouth co roku przyciąga tłumy a magiczna atmosfera czerwonych klifów otaczających miasto na długo zapada w pamięć.

Düsseldorf, Niemcy – Gourmet Festival

Data: 24 – 26 sierpnia 2018

Będzie tradycyjnie – z chlebem wypiekanym na miejscu, lokalnym piwem i stołami na nabrzeżu uginającymi się od potraw. Będzie też nowocześnie – z żywnością organiczną, wegańską i kuchnią fusion podawaną w nowoczesnej dzielnicy miasta. Wszystko to razem czyni z festiwalu w Dusseldorfie prawdziwą ucztę dla każdego fana podróży gastronomicznych.

Biddinghuizen, Holandia – Lowlands, Festiwal Muzyki i Rozrywki

Data: 17 – 19 sierpnia 2018

Muzyka to duch i serce tego festiwalu. Na dwunastu scenach wystąpią zarówno znani i cenieni artyści, jak chociażby Patti Smith, Dua Lipa czy Gorillaz, ale również dziesiątki wykonawców spoza mainstreamu. Nie zabraknie performansów, sztuk teatralnych, laboratoriów naukowych czy pokazów wizualnych – a wszystko po to, by wyjść poza ramy zwykłego muzycznego widowiska i zainspirować uczestników do czegoś nowego. Czegoś, co nie łatwo zapomnieć.

Hamburg, Niemcy – St. Pauli Winzerfest

Data: 23 – 26 sierpnia 2018

W zasadzie co miesiąc odbywają się w różnych zakątkach Europy festiwale piwa. W połowie lata zaczyna się jednak sezon na wino – a wraz z nim świętowanie przy wzniesionym kieliszku burgundowego płynu. St. Pauli Winzerfest to nic innego, jak wspólna, wesoła degustacja doskonałych lokalnych Rieslingów. Oczywiście, nie zabraknie lokalnej kuchni a całość oprawiona jest dziesiątkami pomniejszych atrakcji. Niech to jednak nikogo nie zmyli – sezon na winogrona czas zacząć!

Zielona Góra, Polska – CORNO Brass Music Festival

Data: 26 sierpnia do 1 września 2018

Waltornia, trąbka a może puzon, róg lub tuba? Blaszane instrumenty dęte mają swoją magię. Będzie można ją odkryć i docenić podczas drugiej edycji festiwalu CORNO Brass Music, organizowanego nie gdzieś daleko za granicami – ale tu, w Polsce, w Zielonej Górze. Wydarzenie zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na światowe sławy, które będzie można usłyszeć podczas 7 koncertów głównych, ale również z powodu warsztatów, wykładów i treningów im towarzyszących. Wstęp na większość koncertów jest darmowy.

San Sebastian, Hiszpania – Wielki Tydzień

Data: 11 – 18 sierpnia 2018

W tym pięknym baskijskim mieście co roku odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych pokazów fajerwerków – trwający tydzień konkurs na najlepszy show. Co wieczór niebo pokryją girlandy spadających gwiazd a w wodach zatoki odbijać się będą spektakularne wybuchy mistrzów z całego świata. Za dnia nie zabraknie typowo lokalnych rozrywek – od wyścigów konnych po “herri-kirolak” – rozbudowanych baskijskich zawodów nawiązujących do średniowiecznych turniejów.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *