Ekantor.pl kluturalnie, kultura, podróże, wydarzenia kulturalne, festiwale
6 sierpnia 2018,  11:55

Ekantor.pl kulturalnie – sierpień 2018

Niby sezon ogórkowy, ale w całej Europie można przebierać w imprezach i festiwalach. Tym razem zamiast tradycyjnego święta piwa można udać się na lampkę Rieslinga do Hamburga, zobaczyć najlepszych mistrzów pirotechniki na Wielkim Tygodniu w Kraju Basków a po drodze odwiedzić Zieloną Górę i Corno Brass Music Festival.

Sidmouth, UK – Sidmouth Folk Week

Data: do 10 sierpnia 2018

Jeden z najstarszych brytyjskich festiwali jak co roku dostarczy niezapomnianych rozrywek. Dziesiątki zespołów zagrają tradycyjną muzykę, sięgającą swoimi korzeniami do dawnej historii Celtów i anglosaskich legend. Na deskach teatrów pojawią się sztuki nawiązujące do dawnych mitów i wierzeń. Nie zabraknie też warsztatów i rozrywek dla najmłodszych, ze spektakularnym Circus Berzercus na czele. Festiwal w Sidmouth co roku przyciąga tłumy a magiczna atmosfera czerwonych klifów otaczających miasto na długo zapada w pamięć.

Düsseldorf, Niemcy – Gourmet Festival

Data: 24 – 26 sierpnia 2018

Będzie tradycyjnie – z chlebem wypiekanym na miejscu, lokalnym piwem i stołami na nabrzeżu uginającymi się od potraw. Będzie też nowocześnie – z żywnością organiczną, wegańską i kuchnią fusion podawaną w nowoczesnej dzielnicy miasta. Wszystko to razem czyni z festiwalu w Dusseldorfie prawdziwą ucztę dla każdego fana podróży gastronomicznych.

Biddinghuizen, Holandia – Lowlands, Festiwal Muzyki i Rozrywki

Data: 17 – 19 sierpnia 2018

Muzyka to duch i serce tego festiwalu. Na dwunastu scenach wystąpią zarówno znani i cenieni artyści, jak chociażby Patti Smith, Dua Lipa czy Gorillaz, ale również dziesiątki wykonawców spoza mainstreamu. Nie zabraknie performansów, sztuk teatralnych, laboratoriów naukowych czy pokazów wizualnych – a wszystko po to, by wyjść poza ramy zwykłego muzycznego widowiska i zainspirować uczestników do czegoś nowego. Czegoś, co nie łatwo zapomnieć.

Hamburg, Niemcy – St. Pauli Winzerfest

Data: 23 – 26 sierpnia 2018

W zasadzie co miesiąc odbywają się w różnych zakątkach Europy festiwale piwa. W połowie lata zaczyna się jednak sezon na wino – a wraz z nim świętowanie przy wzniesionym kieliszku burgundowego płynu. St. Pauli Winzerfest to nic innego, jak wspólna, wesoła degustacja doskonałych lokalnych Rieslingów. Oczywiście, nie zabraknie lokalnej kuchni a całość oprawiona jest dziesiątkami pomniejszych atrakcji. Niech to jednak nikogo nie zmyli – sezon na winogrona czas zacząć!

Zielona Góra, Polska – CORNO Brass Music Festival

Data: 26 sierpnia do 1 września 2018

Waltornia, trąbka a może puzon, róg lub tuba? Blaszane instrumenty dęte mają swoją magię. Będzie można ją odkryć i docenić podczas drugiej edycji festiwalu CORNO Brass Music, organizowanego nie gdzieś daleko za granicami – ale tu, w Polsce, w Zielonej Górze. Wydarzenie zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na światowe sławy, które będzie można usłyszeć podczas 7 koncertów głównych, ale również z powodu warsztatów, wykładów i treningów im towarzyszących. Wstęp na większość koncertów jest darmowy.

San Sebastian, Hiszpania – Wielki Tydzień

Data: 11 – 18 sierpnia 2018

W tym pięknym baskijskim mieście co roku odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych pokazów fajerwerków – trwający tydzień konkurs na najlepszy show. Co wieczór niebo pokryją girlandy spadających gwiazd a w wodach zatoki odbijać się będą spektakularne wybuchy mistrzów z całego świata. Za dnia nie zabraknie typowo lokalnych rozrywek – od wyścigów konnych po “herri-kirolak” – rozbudowanych baskijskich zawodów nawiązujących do średniowiecznych turniejów.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *