Siedmiu wspaniałych - najciekawsi podróżnicy z całego świata w mediach społecznościowych - top podroznikow- najpopularniejsi blogerzy podroz media spolecznosciowe-social media - facebook - ekantor pl
28 listopada 2019,  15:03

Siedmiu wspaniałych – najciekawsi podróżnicy z całego świata w mediach społecznościowych

5/5 (3)

“Uwielbiam poczucie bycia anonimowym w mieście, w którym nigdy wcześniej nie byłem”. To cytat, z którym mogłoby utożsamić się chyba większość podróżników. Dziś przedstawimy Ci kilku tych z całego świata, których materiały w mediach społecznościowych są zdecydowanie warte uwagi.

To kolejny artykuł po: “8 polskich podróżników, których musisz znać jeśli kochasz odkrywać nieznane”, w którym przybliżamy sylwetki osób poszukujących przygód w najdalszych zakątkach świata – być może nie najpopularniejszych w całym internecie, ale naszym zdaniem niezwykle ciekawych osobowiści.

Oczywiście to tylko ułamek wszystkich blogerów-podróżników. Na Facebooku czy YouTubie znajdziesz setki innych osób, których historie powinny dodać Ci motywacji by ruszyć w nieznane.

BLOGERZY – PODRÓŻNICY – INFLUENCERZY
7 wyjątkowych osób z całego świata, które warto obserwować

Dan Flying Solo – bloger podróżniczy

  • FB – 5007 obserwujących
  • YT – 1,13 tys. subskrybcji
  • Instagram – 26,5 tys.
  • strona internetowa

Brytyjczyk, który kocha samotne przygody i tworzy wyjątkowo angażujące artykuły. W jego wpisach i postach znajdziesz liczne wskazówki i ciekawostki. Daniel na stałe współpracuje ze Skyscanner i LonelyPlanet. Jest też genialnym fotografem publikującym w czasopismach, jak Beautiful Destination, czy klasyk nad klasyki – National Geographic.

Travel Babbo – podróże z dziećmi

Ten blog obala mit, że z dziećmi nie da się podróżować. Da się! Gdziekolwiek tylko chcesz!
Dzieci Erica nie znają w zasadzie innego życia niż ciągłe odkrywanie – przemierzają wraz z ojcem najdalsze zakątki świata od chwili, gdy każde z nich skończyło 4 lata (obecnie mają 9, 12 i 13 lat). Rodzina Stoen’ów wprowadziła do swojego życia świetną tradycję – poza podróżami całą paczką, każdego roku każde z dzieci może wybrać dowolne miejsce na świecie, które odwiedza tylko z tatą.

Jeśli jesteś rodzicem i marzą Ci się podobne przygody, z pewnością znajdziesz tu wiele inspiracji i praktycznych wskazówek (w tym rankingi hoteli, przewoźników i miejsc przyjaznych najmłodszym).

Drew Binksy – podróże zaangażowane

  • FB – 2 444 260 obserwatorów
  • YT – 1,16 mln
  • Instagram – 369 tys.
  • strona internetowa

Amerykanin, który podróżuje po świecie odkąd rzucił college w 2012 roku (od tamtej chwili odwiedził ponad 170 krajów). Jego nieodłącznym atrybutem jest kamera – Drew specjalizuje się w kręceniu świetnych wizualnie materiałów video. Stworzył nawet swój własny program podróżniczy, który oglądać można na Snapchacie. TO odróżnik zaangażowany społecznie. Z jego materiałów dowiesz się wiele nie tylko o miejscach, które odwiedza – jeśli interesuje Cię temat produckjci video blogów z pewnością znajdziesz tam sporo wskazówek.

My Life’s A Movie – zrób mi zdjęcie

Mistrzyni selfie. Kubanka, której fotorelacje z podróży potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. O internetowej fotografii opublikowała nawet książkę pod tytułem “10 Tips For Getting Travel Photos With No People In Them” (czyli porady o tym, jak robić świetne zdjęcia z podróży, na których nie ma ludzi 😉 ) Na Instagramie ma ponad 219 tys. obserwatorów. My jednak polecamy również jej Snapchata, na których dzieli się krótkimi wskazówkami dotyczącymi pakowania.

Be My Travel Muse – coś  więcej niż nowe miejsce

Podroż jako szansa na poznanie samego siebie? Dla Kristin wyjazdy mają w sobie pewnego rodzaju duchowy pierwiastek, pozwalają odnaleźć spokój i zdystansować się od codziennych problemów. Efektem tego są liczne relacje, które pokazują jak realizuje się marzenia.

The Blonde Abroad – popularny blog o podróżach

Piękna, odważna i zawsze uśmiechnięta. Podróże to dla Keirsten całe życie i chętnie zaprasza do niego swoich czytelników. Na blogu pisze wciągające i nietuzinkowe artykuły z wypraw, a jej Instagram śledzi ponad pół miliona osób! To jedna z najbardziej wpływowych blogerek-podróżniczek na świecie, co potwierdzają marki, które chciały nawiązać z nią współpracę.

The Broke Backpacker – podróże w nieznane

Trochę przygody, a trochę dziennikarskiej relacji pokazujące prawdziwe życie w najdalszych, czasem bardzo niebezpiecznych, zakątkach świata. Will Hatton jest blisko związany zwłaszcza z Pakistanem, do którego organizuje wyjątkowe wycieczki (zresztą podobno jego żona jest perską księżniczką, którą spotkał podczas podróży autostopem po Iranie). Jeśli marzy Ci się wyprawa z plecakiem w nieznane, z całą pewnością musisz poczytać o nim trochę więcej.

Dziś, żeby odwiedzić pół świata wcale nie trzeba mieć wielkich pieniędzy. Powyższe przykłady pokazują, że czasem wystarczy tylko chcieć (a wtedy nawet można na tym zarobić 😉 ).

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *