aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl
8 czerwca 2018,  14:32

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

5/5 (6)

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Zobacz co warto zainstalować przed wyjazdem.

Wszystkie wymienione programy są dostępne zarówno na Androida jak i iOS. Są również darmowe więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów przed wyjazdem.

Aplikacja ułatwiająca pakowanie bagaży

PackPoint

Prosty w obsłudze program do kontrolowania listy rzeczy, które trzeba wrzucić do torby. Przypomina trochę listy zakupów jest jednak dużo sprytniejszy. Po ustawieniu płci i celu podróży wygeneruje standardowy zestaw przydatnych akcesoriów. Sprawdzi nawet jaka w tym czasie będzie na miejscu pogoda i zasugeruje co lepiej zabrać: kostium kąpielowy czy kurtkę. Aplikacja dostępna jest wyłącznie w języku angielskim ale nawigację ma niezwykle prostą, a poza tym przyda się szlifowanie słówek przed wyjazdem.

PackPoint travel packing, aplikacja, aplikacje na Android, smartfon, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Wyszukiwanie tanich lotów

Kayak

Jeśli odpowiednio wcześnie zainstalujemy tą aplikację, bez trudu znajdziemy połączenie lotnicze w dobrej cenie. Wystarczy ustawić regularne alerty cenowe na wskazanej trasie. Codziennie otrzymamy powiadomienie o zmieniających się kosztach biletów i w końcu upolujemy okazję. Inną przydatną funkcją Kayaka jest pełna nawigacja na lotniskach – dostarcza szczegółowych informacji o opóźnieniach lotów czy numerze bramki, na którą musimy się udać. Funkcja Trips pozwala natomiast zapisać przebieg całej planowanej trasy i śledzić go w czasie rzeczywistym. Nie da się w ten sposób spóźnić na autobus albo pomylić linie metra.

Kayak, aplikacja, aplikacja na Android, aplikacja dla podróżujących, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

SkyScanner

Konkurencyjna do Kayaka aplikacja do wyszukiwania połączeń lotniczych w dobrych cenach. Ma jednak kilka dodatkowych funkcji. Pozwala rezerwować hotele i wynajmować samochody od razu przy rezerwowaniu biletów. Można w niej również ustawiać alerty cenowe a dla prawdziwych włóczykijów istnieje funkcja wyszukiwania najkorzystniejszych połączeń bez określania celu – zdajemy się wtedy na los i promocje przewoźników.

skyscanner, wyszukiwarka lotów, aplikacja dla podróżujących, aplikacja na Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Wyszukiwanie noclegów

Jedną z najpopularniejszych aplikacji do rezerwacji kwater jest booking.com, o którym to serwisie pisaliśmy w poprzednich artykułach. Program cieszy się zasłużoną opinią jednego z najlepszych na rynku do obsługi zakwaterowania. Ma jednak alternatywy i nie chodzi o Airbnb.

CouchSurfing

To zarówno termin określający nocowanie na kanapie u przygodnych osób jak i aplikacja służąca do nawiązywania takich znajomości. Dzięki niej możemy znaleźć mieszkańców chętnych odstąpić nam kawałek podłogi na jedną lub dwie noce, często zupełnie za darmo. Liczy się w niej otwartość i chęć poznawania nowych ludzi. Obecnie program ma ponad 12 milionów użytkowników więc jest spora szansa, że w miejscu, do którego jedziemy znajdzie się kanapa do “surfowania”.

CouchSurfing, aplikacje, nocleg, rezerwacja noclegu, aplikacja dla podróżujących, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Worldpackers

To program bazujący na idei couchsurfingu, ale dodający do niego nowe elementy. Pozwala nam znaleźć miejsca na trochę dłuższy pobyt w zamian za pomoc lub pracę na rzecz gospodarza. Mogą to być proste zadania przy zbiorach winogron albo wolontariat w projektach naukowych. Tą metodą można spędzić całe wakacje za granicą nie wydając nic na zakwaterowanie.

Worldpackers, noclegi, zakwaterowanie, aplikacje do rezerwacji, aplikacja na Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Mapy i nawigacja

maps.me

To nic innego jak szczegółowa mapa w telefonie. Czym się różni od popularnej google maps? Tym, że z łatwością można pobrać dane na temat miasta lub całego regionu i korzystać z nich bez dostępu do sieci. Dodatkowo pozwala łatwo wyszukiwać restauracje, bankomaty czy stacje benzynowe w pobliżu oraz zapisuje i wskazuje planowaną trasę.

Maps.me, aplikacje, aplikacje dla podróżujących, zwiedzanie, mapy, podróż, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Citymapper

Ułatwia podróżowanie po dużych miastach szczególnie transportem publicznym. Wyszukuje najdogodniejsze połączenia metrem, autobusami i tramwajami, podaje czasy i ceny biletów a nawet wskazuje jak dojść na najbliższy przystanek. Co ważne, po pobraniu wskazanej trasy działa również offline.

Citymapper - Transit Navigation, aplikacje dla podróżujących, mapy, podróże, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Przydatne w podróży

Tłumacz Google

Zamiast nieporęcznych rozmówek – szybka aplikacja. Jej ogromną zaletą jest tłumaczenie ze zdjęć. Przydaje się szczególnie w miejscach posługujących się innymi alfabetami. Wystarczy zaznaczyć na fotografii odpowiedni fragment a program zrobi swoje. I już wiemy, czy właśnie weszliśmy do salonu masażu czy kliniki zmiany płci.

Tłumacz Google, aplikacje, aplikacja dla podróżujących, podróż, Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Aplikacji przydatnych w podróży jest cała masa. Tylko czy telefon proadzi sobie z obsługa ich wszystkich? Dlatego, poza programami turystycznymi, warto zabrać ze sobą solidny powerbank. Albo pozostać przy staromodnych, tradycyjnych mapach papierowych.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *