Chat with us, powered by LiveChat
aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl
8 czerwca 2018,  14:32

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

5/5 (4)

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Zobacz co warto zainstalować przed wyjazdem.

Wszystkie wymienione programy są dostępne zarówno na Androida jak i iOS. Są również darmowe więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów przed wyjazdem.

Aplikacja ułatwiająca pakowanie bagaży

PackPoint

Prosty w obsłudze program do kontrolowania listy rzeczy, które trzeba wrzucić do torby. Przypomina trochę listy zakupów jest jednak dużo sprytniejszy. Po ustawieniu płci i celu podróży wygeneruje standardowy zestaw przydatnych akcesoriów. Sprawdzi nawet jaka w tym czasie będzie na miejscu pogoda i zasugeruje co lepiej zabrać: kostium kąpielowy czy kurtkę. Aplikacja dostępna jest wyłącznie w języku angielskim ale nawigację ma niezwykle prostą, a poza tym przyda się szlifowanie słówek przed wyjazdem.

PackPoint travel packing, aplikacja, aplikacje na Android, smartfon, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Wyszukiwanie tanich lotów

Kayak

Jeśli odpowiednio wcześnie zainstalujemy tą aplikację, bez trudu znajdziemy połączenie lotnicze w dobrej cenie. Wystarczy ustawić regularne alerty cenowe na wskazanej trasie. Codziennie otrzymamy powiadomienie o zmieniających się kosztach biletów i w końcu upolujemy okazję. Inną przydatną funkcją Kayaka jest pełna nawigacja na lotniskach – dostarcza szczegółowych informacji o opóźnieniach lotów czy numerze bramki, na którą musimy się udać. Funkcja Trips pozwala natomiast zapisać przebieg całej planowanej trasy i śledzić go w czasie rzeczywistym. Nie da się w ten sposób spóźnić na autobus albo pomylić linie metra.

Kayak, aplikacja, aplikacja na Android, aplikacja dla podróżujących, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

SkyScanner

Konkurencyjna do Kayaka aplikacja do wyszukiwania połączeń lotniczych w dobrych cenach. Ma jednak kilka dodatkowych funkcji. Pozwala rezerwować hotele i wynajmować samochody od razu przy rezerwowaniu biletów. Można w niej również ustawiać alerty cenowe a dla prawdziwych włóczykijów istnieje funkcja wyszukiwania najkorzystniejszych połączeń bez określania celu – zdajemy się wtedy na los i promocje przewoźników.

skyscanner, wyszukiwarka lotów, aplikacja dla podróżujących, aplikacja na Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Wyszukiwanie noclegów

Jedną z najpopularniejszych aplikacji do rezerwacji kwater jest booking.com, o którym to serwisie pisaliśmy w poprzednich artykułach. Program cieszy się zasłużoną opinią jednego z najlepszych na rynku do obsługi zakwaterowania. Ma jednak alternatywy i nie chodzi o Airbnb.

CouchSurfing

To zarówno termin określający nocowanie na kanapie u przygodnych osób jak i aplikacja służąca do nawiązywania takich znajomości. Dzięki niej możemy znaleźć mieszkańców chętnych odstąpić nam kawałek podłogi na jedną lub dwie noce, często zupełnie za darmo. Liczy się w niej otwartość i chęć poznawania nowych ludzi. Obecnie program ma ponad 12 milionów użytkowników więc jest spora szansa, że w miejscu, do którego jedziemy znajdzie się kanapa do “surfowania”.

CouchSurfing, aplikacje, nocleg, rezerwacja noclegu, aplikacja dla podróżujących, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Worldpackers

To program bazujący na idei couchsurfingu, ale dodający do niego nowe elementy. Pozwala nam znaleźć miejsca na trochę dłuższy pobyt w zamian za pomoc lub pracę na rzecz gospodarza. Mogą to być proste zadania przy zbiorach winogron albo wolontariat w projektach naukowych. Tą metodą można spędzić całe wakacje za granicą nie wydając nic na zakwaterowanie.

Worldpackers, noclegi, zakwaterowanie, aplikacje do rezerwacji, aplikacja na Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Mapy i nawigacja

maps.me

To nic innego jak szczegółowa mapa w telefonie. Czym się różni od popularnej google maps? Tym, że z łatwością można pobrać dane na temat miasta lub całego regionu i korzystać z nich bez dostępu do sieci. Dodatkowo pozwala łatwo wyszukiwać restauracje, bankomaty czy stacje benzynowe w pobliżu oraz zapisuje i wskazuje planowaną trasę.

Maps.me, aplikacje, aplikacje dla podróżujących, zwiedzanie, mapy, podróż, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Citymapper

Ułatwia podróżowanie po dużych miastach szczególnie transportem publicznym. Wyszukuje najdogodniejsze połączenia metrem, autobusami i tramwajami, podaje czasy i ceny biletów a nawet wskazuje jak dojść na najbliższy przystanek. Co ważne, po pobraniu wskazanej trasy działa również offline.

Citymapper - Transit Navigation, aplikacje dla podróżujących, mapy, podróże, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Przydatne w podróży

Tłumacz Google

Zamiast nieporęcznych rozmówek – szybka aplikacja. Jej ogromną zaletą jest tłumaczenie ze zdjęć. Przydaje się szczególnie w miejscach posługujących się innymi alfabetami. Wystarczy zaznaczyć na fotografii odpowiedni fragment a program zrobi swoje. I już wiemy, czy właśnie weszliśmy do salonu masażu czy kliniki zmiany płci.

Tłumacz Google, aplikacje, aplikacja dla podróżujących, podróż, Android, Ekantor.pl
Źródło: play.google.com

Aplikacji przydatnych w podróży jest cała masa. Tylko czy telefon proadzi sobie z obsługa ich wszystkich? Dlatego, poza programami turystycznymi, warto zabrać ze sobą solidny powerbank. Albo pozostać przy staromodnych, tradycyjnych mapach papierowych.

Dołącz do dyskusji