Losowe wpisy

Paliwo najdroższe od lat. Ceny mogą pójść jeszcze w górę

Za litr benzyny płacimy już ponad pięć złotych. Powody do zmartwień mają również właściciele diesli. Ceny na stacjach paliw sukcesywnie rosną, a Polacy jedyne co mogą zrobić to “płakać i Read more

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. Read more

Jak wprowadzić oszczędność w firmie transportowej?


Chodzą po ziemi tacy ludzie, którym wydaje się, że firmy transportowe złote czasy mają już za sobą. Zmieniające się prawo, problemy ze znalezieniem kierowców, niebezpieczeństwa na granicy, wysokie koszty paliwa – to wszystko sprawia, że branża w teorii staje się mniej dochodowa. Czy przyszedł zatem czas na to, by zwinąć interes? Niekoniecznie. Może się bowiem okazać, że kilka niewielkich zmian przełoży się na bardzo dużą oszczędności dla firmy i większe zyski – trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

 

Pracownicy z Ukrainy ratunkiem polskich firm transportowych?

Każdy kto prowadzi firmę, nie tylko transportową, wie że o dobrego i lojalnego pracownika coraz z trudniej. Kierowcy mają też świadomość, że na ich pracę nie czyha kolejka chętnych, więc mogą się nieco potargować. Pracodawcom postawionym pod ścianą pewną ulgę przyniosło zatrudnienie osób z Ukrainy – a tych w kolejnych miesiącach będzie przybywać. Rozwiązanie to może się okazać jednak chwilowe, ponieważ spora część obcokrajowców zza wschodniej granicy nie myśli o tym, by osiedlić się w Polsce. A to może oznaczać, że za pewien czas zabraknie również ich pomocy. Zatem oszczędność w firmie jest jak najbardziej wskazana, ale niekoniecznie na pracownikach.

 

Zmniejszenie kosztów paliwa

Najwięcej kosztów w firmie transportowej generuje paliwo i to tutaj w pierwszej kolejności dobrze jest szukać dodatkowego zastrzyku gotówki. Tym bardziej, że możliwości jest wiele. Regularne serwisowanie pojazdów i pilnowanie ciśnienia w oponach sprawi, że auto nie będzie palić więcej niż powinno. Dodatkowo warto jest przeszkolić pracowników z zakresu optymalnej jazdy. Zachętą do oszczędnej jazdy może być przykładowo podniesienie wynagrodzenia. Pomóc mogą również karty lojalnościowe czy flotowe pozwalające znacznie zredukować koszty paliwa, a także zoptymalizować proces ich zakupu.

Telematyka transportu – systemy, które zwiększą wydajność i zmniejszą koszta

Systemy telematyczne w dużym skrócie służą do operowania informacją. Pozwalają na jej pozyskanie i przetwarzanie. W transporcie sprawdzą się w celu monitorowania trasy przejazdu w czasie rzeczywistym z możliwością kontrolowania choćby techniki prowadzenia pojazdu. W dodatku zapewnią sprawną komunikację z biurem. Po co to wszystko? Według jednej z wiodących marek zajmujących się dostarczaniem systemów ich wdrożenie pozwala zredukować koszty paliwa nawet o 20 %! A to nie koniec korzyści. Możliwe jest również zoptymalizowanie czasu przejazdu danego kierowcy a także znaczne obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem administracji.

Wymiana walut – miejsce ma znaczenie

Kantory stacjonarne na granicy choć mają dość wysokie kursy, to jednak wciąż cieszą się popularnością wśród zawodowych kierowców. Przede wszystkim dlatego, że tak wydaje się prościej. A dlaczego nie skorzystać z rozwiązania, które nie tylko byłoby wygodniejsze i tańsze, ale również bezpieczniejsze? W końcu podróżowanie z gotówką wiąże się z ogromnym ryzykiem. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem kart walutowych, na których znajdą się środki wymienione wcześniej w Ekantor.pl. Konto w internetowym kantorze przyda się zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba dokonania transakcji w obcej walucie: opłacania hotelu czy rozliczenia się z zagranicznym kontrahentem. Ile można na tym zyskać? Wszystko zależy od kwoty wymiany. Przykładowo przy zakupie 1000 euro oszczędność wyniesie około 200 złotych, a przy wymianie 10 000 tysięcy jednostek na koncie firmowym zostanie ponad 2 000 złotych więcej. 

kalkulator walut, przelicznik walut, wymiana walut, Ekantor.pl

Współpraca z dużą firmą

Dla mniejszych przedsiębiorstw z branży transportowej rozwiązaniem może się okazać współpraca z przewoźnikiem mającym ugruntowaną pozycję na rynku. Decydując się na taki ruch firmy mogą zapewnić sobie stabilny przepływ środków pieniężnych, zdobyć zlecenia, a nawet liczyć na wsparcie w zakresie wyposażenia pojazdów.

 

Polacy niemal zdominowali międzynarodowe przewozy w obrębie państw przynależących do Unii Europejskiej, wnosząc tym samym duży udział do polskiego PKB. Chcąc utrzymać wypracowaną pozycję potrzebne są jednak zmiany, które nie tylko przyniosą oszczędność firmie ale również usprawnią zarządzenie przedsiębiorstwem.


09.04.2018 11:20
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!