Losowe wpisy

ciekawostki walutowe, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

6 ciekawostek walutowych – czy twój komputer kopie kryptowalutę?

Kryptowaluty, wszędzie kryptowaluty. Rynki finansowe oszalały na ich punkcie. Nie da się znaleźć serwisu gospodarczego który by o nich nie mówił. Eksperci wieszczą nadchodzącą zagładę a tymczasem z dnia na Read more
prawo pracy, kodeks pracy, zmiany, Ekantor.pl

Zmiany w Kodeksie Pracy – znamy szczegóły

18 miesięcy trwały prace nad zmianami w Kodeksie pracy. Teraz propozycja Komisji Kodyfikacyjnej trafiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poprawki w projekcie nanoszone były do ostatniej chwili, czy Read more

Polacy już nie będą wyjeżdżać. Życie na emigracji coraz mniej atrakcyjne


“To początek końca największego w historii Wielkiej Brytanii epizodu migracji” – zapowiada The Economist. Polacy zostaną w kraju i to niekoniecznie z powodu Brexitu?

 

Tuż przed wystąpieniem premier Wielkiej Brytanii, Theresy May, we Florencji zebrali się demonstranci walczący m.in. o prawa imigrantów. Tych brytyjskich przebywających na terenie państw członkowskich UE oraz imigrantów z Europy żyjących w Wielkiej Brytanii, w tym również Polaków. Wspierają ich media i europejscy politycy, jednak czy Polacy oby na pewno chcą jeszcze tam zostać?

 

Przyszłość po Brexicie zbyt niepewna

W ubiegłym roku na Wyspach Brytyjskich Polki urodziły aż 22 382 dzieci. Statystyki za 2017 rok mogą okazać się znacznie odmienne. Wielka Brytania, która w ostatnich latach przeszła prawdziwy “najazd imigrantów” z Europy, staje się bowiem coraz mniej atrakcyjnym miejscem do życia dla naszych rodaków. Mimo, że negocjacje pomiędzy Unią Europejską, a tym krajem wciąż jeszcze trwają, to już sama decyzja o Brexicie mogła przyczynić się do zniechęcenia Polaków. Pierwszym czynnikiem jest oczywiście niepewność, która nie pozwala zaplanować przyszłości. Choć, jak podaje portal Work Service, 3 na 10 Polaków myślących o emigracji, planuje wyjazd na okres 3 miesięcy, to jednak już co 5 chce na stałe opuścić kraj.

 

Ekantor.pl

Zaczynamy doceniać Polskę

Jeżeli ktoś szuka argumentów do tego, by jednak nie pakować walizek i pozostać w kraju, to jak się okazuje, może znaleźć ich znacznie więcej. Jednym z nich jest poprawiający się standard życia w Polsce. Pensje są coraz wyższe, nie brakuje miejsc pracy, po prostu nie musimy już aż tak martwić się o stabilność finansowa. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii. Tamtejszy rynek pracy jest już bowiem coraz mniej atrakcyjny, a funt od dnia referendum znacząco stracił na wartości, co dla osób silnie związanych z Polska, stanowi duże uszczuplenie budżetu. To jednak nie koniec. Brexit obok niepewności wywołał także obawy o dyskryminację ze strony pracodawców wobec polskich imigrantów.

 

Jak nie Wielka Brytania, to gdzie?

Po ogłoszeniu wyników głosowania z 23 czerwca 2017 Polacy, którzy do tej pory myśleli o tym by wyemigrować na Wyspy mieli de facto kilka możliwości. Pierwsza – najbardziej oczywista – pozostać w kraju, jednak dla wielu opcja ta mogła być trudna do zaakceptowania. I nie wnikajmy może czy to wina PiS, braku perspektyw czy miłości na drugim końcu świata. Druga – pakować w pośpiechu bagaże i opuszczać kraj, nim furtka zatrzaśnie się na dobre. Trzecia – nauczyć się niemieckiego lub ewentualnie pokochać zapach tulipanów. W grę oczywiście wchodzą również inne kierunki migracji, jednak jak pokazują dane Work Service to właśnie Wielka Brytania, Niemcy oraz Holandia są dla Polaków tymi najatrakcyjniejszymi. Raport pochodzi jednak z końca maja 2017 i nie można wykluczyć, że przez ten czas preferencje rodaków zostały mocno przetasowane.

 

Dla pensji czy sociali – dlaczego Polak opuszcza kraj?

Wciąż najważniejszym czynnikiem wypychającym nas w objęcia obcych państw…są pieniądze. Wyższe zarobki i pensja otrzymywana w euro czy funtach – taki argument potrafi być przekonywujący. Na drugim miejscu w “Raporcie o migracji” znalazł się wyższy standard życia. Na dalszych pozycjach natomiast możliwość podróżowania, lepsze perspektywy rozwoju osobistego, korzystniejszy system podatkowy czy przyjazna administracja publiczna. Aż 20% ankietowanych osób jest gotowa wyjechać z powodu lepszych warunków socjalnych. Co może zaskoczyć, najmniejszą grupę stanowią osoby chcące dołączyć do swoich rodzin mieszkających już poza granicami kraju.

 

Dzień po wystąpieniu we Florencji brytyjska premier w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej podkreśliła, że zależy jej na zachowaniu bliskich relacji z Polską i pozostałymi krajami UE. Skierowała także słowa do imigrantów “Wszystkim obywatelom UE mieszkającym w Wielkiej Brytanii powtarzam: chcemy, abyście zostali, cenimy was i dziękujemy za wasz wkład w życie naszego kraju. Jednym z moich pierwszych celów podczas tych negocjacji jest dopilnowanie, abyście mogli tu żyć tak, jak do tej pory.”

 

 

Zobacz również:

Czas na powrót z Wielkiej Brytanii? Samochodem, busem, czy samolotem – co najlepiej wybrać?

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO


28.09.2017 09:18
Udostępnij:


Tagi: , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000