Święta Bożego Narodzenia, jak spędzić święta, Święta 2017, Ekantor.pl
30 listopada 2017,  14:55

Święta last minute 2017 – jak ominąć gorączkę przygotowań?

5/5 (1)

Boże Narodzenie kojarzy się z choinką, zapachem mandarynek, Kevinem, ale również z presją przygotowań, niekończoną się listą wydatków i kolejkami do kas. Kiedyś trudno było sobie wyobrazić by spędzić ten czas inaczej. Dziś coraz więcej osób zastanawia się, jak uniknąć stresu związanego z przedświąteczną gorączką. Jeśli więc obawiasz się, że z każdym rokiem coraz bardziej upodabniasz się do Grincha, to może warto poznać alternatywne sposoby na zorganizowanie świąt?

Czy można ominąć święta? To pytanie zadał sobie John Grisham w powieści “Darujmy sobie święta”. Historia małżeństwa, próbującego wyłamać się z tradycji, znana jest szerszej publiczności z ekranizacji “Święta Last Minute”.  Jeżeli jednak szukasz recepty jak uniknąć przygotowań związanych z Wigilią – to lepiej nie oglądaj tego filmu. W zamian zapoznaj się z naszym tekstem. Być może dzięki temu przeżyjesz naprawdę radosne i spokojne Boże Narodzenie.

Święta 2017 – biuro podróży

Biura podróży ofertę świątecznych wycieczek wprowadzają dość nieśmiało. I nie ma się co dziwić. Dla wielu Polaków spędzenie tego czasu w inny sposób, niż przy suto zastawionym stole wydaje się wizją wręcz szaloną. Patrząc jednak na rosnącą popularność podróży wielkanocnych, nie można wykluczyć, że coraz chętniej zaczniemy zamieniać choinki na palmy.

Oferty last minute Itaka

“Święta pod palmami” – pod takim sloganem Itaka ukryła oferty bożonarodzeniowych wyjazdów. Kierunek? Wyspy Kanaryjskie lub Maroko, a wśród nich m.in. ośmiodniowy rejs statkiem, oczywiście all inclusive. Cena za osobę – 2 619 złotych.

Last Minute Travelplanet.pl

Nieco inny kierunek proponuje biuro podróży Travelplanet.pl, w którego świątecznej ofercie znalazły się Egipt i Hiszpania. Ceny za 7-dniowy pobyt all inclusive zaczynają się już od 1895 złotych od osoby.

Choć wizja spędzenia kilku gorących dni w środku zimy kusi, to jednak Polacy wciąż nie przestają marzyć o prawdziwie białych świętach. Boże Narodzenie może być więc doskonałą okazją do tego, by pozwolić sobie na zimowe szaleństwo np. we włoskich górach. W dodatku są sposoby by zorganizować taki wyjazd niewielkim kosztem. Zainteresowany? Koniecznie przeczytaj ten tekst -> Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Święta Bożego Narodzenia w agroturystyce

Nie trzeba wyjeżdżać do Tajlandii, by uniknąć przedświątecznych przygotowań. Rozwiązaniem dla osób, które pragną odpoczynku, a równocześnie nie chcą rezygnować z kolędowania i obdarowywania prezentami są oferty polskich gospodarstw agroturystycznych. Wyjazdy tego rodzaju trwają kilka dni, a w ofercie znaleźć można między innymi wspólne dekorowanie pierników, wigilię przy tradycyjnym stole, odwiedziny Mikołaja, kulig, ogniska czy przesiadywanie przed kominkiem. Koszt różny – w zależności od miejsca i długości pobytu.

Świąteczne podróże – targi bożonarodzeniowe

Jedni uciekają przed gorączką przygotowań, inni szukają bożonarodzeniowej atmosfery. Najłatwiej znaleźć ją na świątecznych targach. W Polsce dużą popularnością cieszą się te organizowane we Wrocławiu. Można tam m.in. napić się grzanego wina, spróbować pierników, kupić ręcznie robione prezenty, a przy odrobinie szczęścia – zobaczyć prawdziwego świętego Mikołaja.

Jeżeli mamy więcej czasu, możemy się również wybrać na jarmark bożonarodzeniowy do jednego z europejskich miast.

Nie udało się znaleźć idealnego rozwiązania? No, cóż zawsze można rzucić to wszystkiego i wyjechać w Bieszczady. Boże Narodzenie zdaje się być idealnym momentem na urzeczywistnienie takiej wizji.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *