Losowe wpisy

airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more
karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak Read more

Wyprzedaż dolara trwa


Amerykańska waluta wyraźnie traci. Tak słabej pozycji dolara w relacji ze złotym nie było od dwóch lat, natomiast kurs EUR/USD zdołał pokonać już  wartość 1,15. W dodatku może to nie być jeszcze koniec batalii.

 

Wydaje się, że wszystkie możliwe czynniki sprzysięgły się przeciwko dolarowi. Donald Trump wraz z hucznie zapowiadanymi reformami, dane makroekonomiczne, postawa Rezerwy Federalnej – to co kiedyś było siłą USD, dziś odpowiada za jego spadek.

 

Donald Trump – rynek ma dość obietnic

Zwycięstwo Donalda Trumpa w listopadowych wyborach tchnęło nową siłę w dolara, który zyskiwał niesiony wizją odbudowy gospodarczej kraju. Jak długo rynek mógł napędzać kurs waluty skoro słowa pozostawały jedynie słowami?

Jak się okazuje niezbyt długo. Kolejne problemy z wdrożeniem programu Obamacare, które rzucają cień na tak głośno zapowiadaną reformę podatkową spowodowały, że w trzeciej połowie lipca notowania EUR/USD sięgają wartości 1,15 USD. Za spadkiem bezpośrednio stoją informacje z Waszyngtonu o tym, że kolejni senatorzy republikańscy opowiadają przeciwko proponowanym zmianom dotychczasowego systemu opieki zdrowotnej. Nie jest to jednak jedyna przyczyna.

Donald Trump został być już odbierany jako czynnik pro-dolarowy także z powodu niejasności związanych ze zwycięstwem z 8 .listopada. Wciąż bowiem pojawiają się coraz to nowe informacje na temat udziału Rosji w wyborach prezydenckich.

 

Fed – śpiew gołębi wśród jastrzębi

Słabości dolara należy upatrywać również w postawie Rezerwy Federalnej. W ubiegłym tygodniu prezes banku Janet Yellen zaprezentowała półroczny raport na temat polityki pieniężnej. Mimo, że pojawiły się w nim “jastrzębie” sygnały, to ogólny charakter wypowiedzi został odebrany jako dość “gołębi”.

Zabrakło bowiem zdania mogącego sugerować kolejną podwyżkę stóp jeszcze w bieżącym roku, a dane makroekonomiczne skutecznie chłodzą atmosferę wokół dalszego zacieśniania. Mowa tu między innymi o inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej, które okazały się sporym rozczarowaniem.

 

Druga strona – ECB wznieca iskrę

Atmosfera panująca po europejskiej stronie także jest elementem, który na kursie EUR/USD opowiada się po stronie wspólnej waluty. Solidne dane makroekonomiczne oraz pojawiające się doniesienia w sprawie planów europejskiego banku centralnego wzniecają apetyt na euro.
W nadchodzący czwartek decydenci spotkają się ponownie i można się spodziewać, ze inwestorzy z dużą uwagą wsłuchiwać się będą w słowa Mario Draghiego, szukając potwierdzenia wrześniowej zapowiedzi wycofywania się programu QE.

 

Taka koniunktura poprawia sytuację złotego, który umocnił się zarówno względem dolara, jak i euro. Kurs EUR/PLN wyceniany jest obecnie na 4,20, natomiast za dolara amerykańskiego należy zapłacić 3,63 PLN.

 

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

18.07.2017 12:26
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000