19 lipca 2018,  08:58

Giełdy kryptowlut – gdzie kupić BTC? [Ranking 2018]

5/5 (1)

Pierwsze kroki w świecie cyfrowych pieniędzy większość osób kieruje na giełdy kryptowalut. To właśnie tam można nabyć kawałek Bitcoina albo zainwestować w Ethereum.

Giełdy kryptowalut dzielą się obecnie na dwa typy. Pierwszy umożliwia wymianę realnej gotówki, najczęściej EUR lub USD, na jej cyfrowy odpowiednik. Drugi pozwala na handlowanie i spekulacje za pomocą posiadanych kryptowalut. Najpopularniejszymi kryptowalutami łączącymi się w pary walutowe są właśnie Bitcoin i Ethereum.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy

Większość platform oferuje, poza samą wymianą finansową, szeroki zakres analiz i portfeli walutowych. Możemy w nich na bieżąco śledzić notowania kryptowalut, prowadzić symulacje a nawet planować działania. Warto zapoznać się z oferowanymi funkcjami przed założeniem konta w wybranym serwisie.

Popularne giełdy kryptowalut za gotówkę

Coinbase

To platforma wyjątkowo przyjazna początkującym inwestorom. Umożliwia zakup kryptowalut za pomocą przelewu bankowego lub kart kredytowych. Ma całkiem przyzwoite prowizje – 1,49% za przelewy bankowe i 3,99% za transakcje finalizowane kartą. Coinbase słynie również z przejrzystego portfela walutowego i udostępniania aktualnych notowań dla zarejestrowanych użytkowników.
www.coinbase.com

Coinmama

Serwis nastawiony głównie na udostępnienie zakupów Bitcoinów i Ethereum za pomocą kart płatniczych. Podobnie jak Coinbase, jest bardzo przyjazny dla osób rozpoczynających swoją karierę na rynkach walutowych. Ma nieco wyższe stawki na poziomie 5,5% za transakcję ale szczyci się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa.
www.coinmama.com

Bitpanda

Europejski serwis umożliwiający pozwalający kupić Bitcoin, BCash, Dash, Ethereum, Litecoin, i Ripple za euro. Obsługuje wiele metod płatności – od transferu bankowego przez karty płatnicze po Skrill, Neteller i inne. Jego stawki wynoszą około 5% za transakcję.
www.bitpanda.com

LocalBitcoins

To ciekawe rozwiązanie polega na umożliwieniu wymiany między indywidualnymi użytkownikami. Każdy może sprzedawać lub kupować wybierając najkorzystniejsze dla niego oferty. Serwis ponadto oferuje system ocen handlujących, wspomaganie transakcji i bardzo niskie prowizje.
www.localbitcoins.com

Popularne giełdy kryptowaluta za kryptowalutę

Binance

To młody, ale dynamicznie rozwijający się serwis określany często jako lider wymiany kryptowalut w 2018 roku. Posiada nieprawdopodobnie wielką liczbę monet do nabycia a do tego bardzo korzystne ceny wymiany. Co więcej, Binance dostępne jest we wszystkich krajach świata, bez wyjątków, co znacznie podnosi jego płynność finansową.
www.binance.com

Bittrex

W swojej ofercie posiada ponad 190 kryptowalut podzielonych na wiele kluczowych par wymiany. Serwis znany jest z szybkich transakcji i niskich stawek prowizyjnych na poziomie 0,25%. Ponadto oferuje bardzo dobrą obsługę klienta przy użyciu większości kanałów elektronicznych (Slack, Twitter, mail etc.).
www.bittrex.com

BitFinex

Jedna z największych giełd kryptowalut w sieci. Cieszy się bardzo dużym zaufaniem użytkowników, głównie za sprawą ogromnego portfela walut i doskonałych narzędzi analitycznych. Prowizje wynoszą 0,1% dla sprzedających i 0,2% dla kupujących. Serwis nie jest dostępny dla użytkowników z USA.
www.bitfinex.com

Kucoin

Dość młoda giełda kryptowalut pochodząca z Korei. Wyróżnia się własnym tokenem o nazwie serwisu, przynoszącym dodatkowy zysk z każdej przeprowadzonej transakcji. Kucoin posiada w swojej ofercie większość wiodących kryptowalut. Prowizje dla serwisu wynoszą 0,1%.
www.kucoin.com

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *