Tropical Islands, park wodny, park rozrywki, podróż, podróż z dzieckiem, Niemcy, Berlin, Ekantor.pl
30 stycznia 2019,  10:39

Przewodnik po Tropical Islands w Berlinie – wszystko co musisz wiedzieć

4.61/5 (18)

Słońce, palmy, błękitna woda i relaksujące ciepło. Żeby je poczuć nie musisz już lecieć przez pół świata. Wystarczy wybrać się na Tropical Islands pod Berlinem.

W gigantycznej hali, służącej dawniej do budowy sterowców, działa jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w Europie. Tropical Islands przenosi gości w egzotyczne miejsca, oferując dużo więcej niż tylko atrakcje rodem z akwaparku. Na miejscu naprawdę udało się odtworzyć klimat panujący w tropikach, zasadzić rośliny pochodzące z Borneo i Sumatry a nawet zbudować całą wioskę w wyspiarskim stylu. Jeśli również rozważasz wypoczynek “na tropikach” to mamy dla Ciebie kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy
Jak daleko jest z Polski do Tropical Islands?

Park rozrywki Tropical Islands położony jest około 60 km na południe od centrum Berlina i około 90 km na zachód od przejścia granicznego w Gubinie. Podróż od granicy do Tropical Islands zajmuje z reguły nieco ponad godzinę.

Zobacz również: Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Kiedy otwarty jest park Tropical Islands?

Tropical Islands czynne są 24 godziny na dobę przez cały rok, również we wszystkie niedziele i dni wolne od pracy. Jedynym wyjątkiem jest okres Bożego Narodzenia – Wyspy zamykane są 23 grudnia o 22.00 i otwierane ponownie 25 grudnia o godzinie 9.00.

Należy pamiętać, że całodobowy dostęp do Strefy Tropikalnej mają tylko goście z zarezerwowanym noclegiem. Dla klientów z biletem dziennym hala główna zamykana jest o północy a otwierana o 6.00 rano.

Ile kosztują bilety do Tropical Islands?

W cenie każdego biletu znajduje się Strefa Tropikalna, parking, bezpłatny autobus, Klub Tropino, strefa zewnętrzna Amazonia oraz zjeżdżalnie.

Bilet familijny online – 99,50€

Upoważnia do wstępu 2 osoby dorosłe i do 4 dzieci w wieku 6-14 lat. Można go kupić wyłącznie przez internet. Dostępny jest tylko w wybranych okresach (np. 23.11.-21.12.2018 oraz 07.01.-27.01.2019).

Bilet familijny online w pozostałym okresie – 125,00€

Upoważnia do wstępu 2 osoby dorosłe i do 4 w wieku 6-14 lat. Można go kupić wyłącznie przez internet. Dostępny jest przez cały rok.

Bilet dzienny online – 36€ dorośli, 28,50€ dzieci
Upoważnia do wstępu 1 osobę w wyznaczonym dniu. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na dzień przed przyjazdem.

Birthday Special – 0,00€

Każda osoba, niezależnie od wieku, w dniu swoich urodzin wchodzi do Tropical Islands zupełnie za darmo. WYmagany jest jedynie dokument potwierdzający datę urodzenia.

Bilety krótkiego pobytu – od 12€ dorośli, od 9,50€ dzieci

Upoważniają do maksymalnie 4-godzinnego pobytu. Wstęp musi nastąpić do godziny 9.00. W ramach biletów krótkiego pobytu niektóre atrakcje mogą być niedostępne. Dostępność biletów krótkiego pobytu i ich ceny zmieniają się zależnie od sezonu.

Bilety roczne – 375€ dorośli, 295€ dzieci

Uprawniają do nieograniczonego korzystania z uroków Wysp Tropikalnych przez cały rok. Cena nie obejmuje noclegów a tym samym korzystania z obiektu w godzinach nocnych (0.00-6.00). Bilety są spersonalizowane. Dostępne wyłącznie w kasach na miejscu.

Należy pamiętać, że za przekroczenie wskazanego czasu pobytu naliczana jest opłata dodatkowa. Dzieci do 5 roku życia wchodzą do obiektu bezpłatnie.

Czy strefa zewnętrzna otwarta jest zimą?

Tak, ale tylko częściowo. Niektóre atrakcje mogą być niedostępne.

Czy do Tropical Islands można wnosić własne jedzenie?

Nie. Jest to surowo przestrzegane i osoby łamiące zakaz mogą zostać wydalone z obiektu. Wnosić nie można zarówno posiłków, słodyczy jak i własnych napojów, w tym wody. Na miejscu jest jednak wiele miejsc, gdzie da się kupić zarówno napoje jak i gotowe posiłki.

Czy na miejscu można palić?

Tylko w wyznaczonych strefach. Dotyczy to zarówno wyrobów tytoniowych jak i e-papierosów.

Jaka jest temperatura na Tropical Islands?

Z reguły temperatura powietrza wynosi tam 31 stopni. Może nieznacznie różnić się (w granicach 0,5 stopnia) w zależności od nasłonecznienia i pory roku.

Czy trzeba znać język niemiecki żeby poradzić sobie na miejscu?

Nie. Większość oznaczeń jest albo obrazkowa albo wielojęzyczna (w tym po angielsku). Na miejscu bez kłopotu można porozumieć się po angielsku a także można próbować po polsku, co, ze względu na dużą liczbę turystów z naszego kraju, ma spore szanse powodzenia.

Czy można na Wyspy wprowadzać zwierzęta?

Nie, ani na teren hali ani na zewnętrzny kemping nie można zabierać zwierząt.

Czy w trakcie pobytu można opuścić halę?

Tak, ale przed wyjściem należy uregulować wszystkie należności zapisane na chipie.

Wszystkich rezerwacji można dokonać na stronach Tropical Islands dostępnych w języku polskim. Tam też znajdują się aktualne informacje na temat promocji i dostępności atrakcji.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *