wakacje, podróż, urlop, urlop we wrześniu, wymiana walut, Ekantor.pl
31 sierpnia 2018,  13:31

Urlop we wrześniu? Zobacz, gdzie warto go spędzić

Jeżeli nie lubisz zatłoczonych plaż, stania w kilometrowych kolejkach i przepychania się przez tłumy spoconych wczasowiczów to urlop we wrześniu jest idealnym rozwiązaniem. Zobacz gdzie warto go spędzić.

Wraz z końcem wakacji kurorty pustoszeją i w nadmorskich kafejkach zaczyna się robić dużo wolnego miejsca. A przecież pogoda we wrześniu jest często ładniejsza niż w lipcu, szczególnie w krajach śródziemnomorskich. Co więcej, ceny po sezonie są z reguły znacznie niższe. Warto więc skorzystać z ostatnich dni lata i wybrać jedną z wielu ciekawych ofert last minute.

Grecja

Bez większego kłopotu znajdziemy oferty urlopu 7-dniowego nie przekraczające 800 zł za osobę (w tym przeloty i opłaty lotniskowe). To o ponad 60% mniej niż za taki sam pobyt w czasie wakacji. Jeżeli wolimy trzygwiazdkowy hotel i opcję all inclusive z dostępem do dwóch basenów na wyspie Karpathos to koszt tygodniowego pobytu jednej osoby wyniesie około 1500 zł z transferem w obie strony w cenie.

Karpathos, Grecja, podróż, wakacje, urlop, urlop we wrześniu, wymiana walut, Ekantor.pl

Bułgaria

Jeżeli lubimy złote piaski nad Morzem Czarnym to we wrześniu możemy je odwiedzić o połowę taniej. Za tygodniowy pobyt jednej osoby w hotelu trzygwiazdkowym z wyżywieniem zapłacimy niecałe 1000 zł, wliczając w to przeloty i opłaty na lotniskach. Na szukających wyższego standardu czekają hotele czterogwiazdkowe z opcją all inclusive – ich ceny w opcji last minute startują od 1600 zł z 8 dni pobytu.

Bułgaria, Złote Piaski, podróż, wyjazd, wakacje, urlop, wymiana walut, Ekantor.pl

Francja

Zamiast leżenia na plaży wolisz aktywnie spędzać czas? Nic prostszego – wystarczy wybrać się do Paryża. Nie dość, że z ulic znikną już tłumy Azjatów to jeszcze za tygodniowy pobyt w samym sercu stolicy zapłacisz nie więcej niż 1500 zł. Za tą samą cenę możesz również spędzić tydzień w trzygwiazdkowym hotelu w Breście, nadmorskiej miejscowości położonej w centrum przepięknej Bretanii. A stamtąd już niedaleko do malowniczej twierdzy Fort la Latte czy doskonale zachowanego średniowiecznego miasteczka Dinan.

Paryż, Francja, zwiedzanie, podróż, urlop, wakacje, wymiana walut, Ekantor.pl
Wyspy Kanaryjskie

Popularne “kanary” są zupełnie inne kiedy cichnie klubowa muzyka a z plaż znikają leżaki. Są też dużo tańsze. Za tygodniowy pobyt jednej osoby w czterogwiazdkowym hotelu na Teneryfie z opcją all inclusive zapłacimy nie 4000 zł a 2500 zł w tym przeloty i opłaty lotniskowe. Jeżeli chcemy zniknąć na połowę września to taka sama opcja tylko 14-dniowa dla jednej osoby zamknie się w kwocie około 3800 zł

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, podróż, wakacje, urlop, wymiana walut, Ekantor.pl
Polskie Morze

Jeżeli nie straszna Ci ruletka z pogodą nad Bałtykiem we wrześniu to również nad polskim morzem można znaleźć kilka ciekawych ofert. Chociażby tygodniowy pobyt w apartamencie niedaleko plaży w Darłówku – dla dwóch osób kosztuje około 1500 zł. Cena zawiera takie luksusy jak pralka, płyta kuchenna czy darmowy parking. W podobnej kwocie para może spędzić tydzień w Ustce, w hotelu tuż przy promenadzie. Trzeba tam jednak zadbać o własne posiłki.

plaża, morze, Bałtyk, Polska, podróż, urlop, wakacje, Ekantor.pl

Urlop we wrześniu ma same zalety. Jeżeli więc nie wiążą Cię szkolne zobowiązania i masz w zanadrzu kilka dni wolnych od pracy – warto z nich w tym czasie skorzystać.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *