Wymiana walut online – o tym musisz pamiętać, co wiedziec, ekantor pl, kantor internetowy, kurs eur, kurs usd
12 kwietnia 2019,  10:39

Wymiana walut online – o tym musisz pamiętać

Wymiana walut online jest szybka, prosta i bezpieczna. Jednak nim przejdzie się do zawarcia transakcji, warto pamiętać o pewnych szczegółach, które pozwolą na jeszcze sprawniejsze jej przeprowadzenie.

Kantory internetowej wymiany walut pozwoliły Polakom już sporo zaoszczędzić i to bez wychodzenia z domu. Ale choć samo przeprowadzenie transakcji jest niezwykle proste (przeczytasz o tym tutaj), to przed jej przystąpieniem należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach.

1. Kantor internetowy > lepiej sprawdzić niż zaufać

No tak, ale jak to zrobić? O tym jak wybrać najlepszy kantor internetowy pisaliśmy w tym miejscu. Jedną z metod pozwalających zweryfikować kantor jest stara, dobra poczta pantoflowa. Miernikiem sposobu przeprowadzania wymiany walut oraz sprawności obsługi klienta będą zatem dla Ciebie opinie innych użytkowników. Ważne by były to oceny wystawione przez klientów, którzy rzeczywiście skorzystali z usług danego kantoru. Gdzie ich szukać? Między innymi w serwisie Opineo, który prowadzi system wiarygodnych opinii.

2. Wymiana walut przez internet > regulamin prawdę Ci powie

Tak, tak. Czytanie regulaminów jest nudne. I to bardzo. Ale jeżeli w grę wchodzą Twoje pieniądze to warto wiedzieć w jaki sposób przebiega proces wymiany walut. W regulaminie zawarte są tak naprawdę wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące przeprowadzenia transakcji.

3. Kantor internetowy > czas i koszty transakcji

Choć założenie i prowadzenie konta w kantorze internetowym często jest darmowe (tak jest właśnie w Ekantor.pl), to po drodze mogą pojawić się różne, niepotrzebne koszty, jak choćby nałożone przez bank, w którym prowadzisz rachunki. To również od tego, w którym banku masz założone konta, zależeć będzie czas wymiany walut. By jak najszybciej otrzymać walutę i przede wszystkim uniknąć dodatkowych opłat należy zapoznać się z listą banków współpracujących z danym kantorem oraz zweryfikować czas i koszt transakcji. W Ekantor.pl wszystkie informacje na ten temat znajdują się pod następującym adresem.

Pamiętaj również by sprawdzić tabelę opłat i prowizji Twojego banku. Przede wszystkim powinno interesować Cię to, czy za wykonanie przelewu instytucja nie naliczy dodatkowo prowizji.

4. Zakładanie konta w kantorze internetowym

Gdy wiesz już wszystko na temat przebiegu transakcji i mogących się pojawić ewentualnych kosztach, przychodzi czas na założenie konta w kantorze internetowym. W Ekantor.pl poprosimy Cię jedynie o podanie danych potrzebnych do wykonania transakcji. Ważne jest jednak to, że informacje muszą być zgodne z danymi w banku. W przeciwnym wypadku transakcja nie będzie mogła być zaakceptowana.

Jeżeli masz pytania dotyczące założenia konta w Ekantor.pl skontaktuj się z BOK. Na pewno na nie odpowiemy i pomożemy ci przejść przez cały proces.

5. Wymiana walut online > problemy

Wszyscy jesteśmy ludźmi i wiemy, że pomyłki mogą się zdarzyć również Tobie. Jeżeli przykładowo zamiast sprzedać walutę, wybrałeś opcję “kup” niezwłocznie skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Postaramy się pomóc.

6. Kantor internetowy > godziny przeprowadzania transakcji

W Ekantor.pl transakcje można zawierać całodobowo. Ich rozliczenie uzależnione jest jednak od godzin pracy banków. Dlatego transakcje przeprowadzane są w dni robocze w godzinach 8:00 -16:00. Zatem zlecając wymianę w piątek wieczorem, rozliczenie transakcji nastąpi dopiero po weekendzie.

7. Opłacenie transakcji w ekantorze

W momencie zaakceptowania transakcji nie ma możliwości wycofania się z niej, a na opłacenie masz 24 godziny. Pamiętaj, że im szybciej wykonasz przelew, tym szybciej otrzymasz walutę na swoje konto.


I to by było na tyle. Teraz możesz już w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z wymiany walut online. Jakimi? To jest już temat na zupełnie inny artykuł.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *