Bank BPH

Bank BPH SA do czasu połączenia z Alior Bankiem, był ogólnopolskim bankiem uniwersalnym. Obecnie bank prowadzi usługi związane jedynie z obsługą kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Jego główna siedziba znajduje się w Gdańsku.

Bank BPH – historia

Logo Bank BPH
Logo Bank BPH

Bank Przemysłowo-Handlowy ma swój początek już w 1989 roku, jako wynik wydzielenia ze struktur NBP. Już w 1995 roku akcje powstałego w ten sposób banku pojawiły się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W następnym dziesięcioleciu udało się utrzymywać Globalne Kwity Depozytowe Banku BPH również na londyńskiej giełdzie, odnotowując dobre wyniki.

W dalszym rozwoju Banku BPH dużą rolę odegrała fuzja przeprowadzona w 2001 roku, która połączyła banki BPH i PBK i doprowadziła do powstania jednego z największych, pod względem aktywów, banku w Polsce.

Kursy walut Bank BPH

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku Bank BPH
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,2914 4,1336 4,2914 4,4782
USDPLN 4,0705 3,9185 4,0705 4,2450
CHFPLN 4,5950 4,5627 4,5950 4,6797
Załadowano 28.11.2024, godz. 13:45

Wykres kursu euro Bank BPH

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara Bank BPH

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka Bank BPH

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Działania Banku BPH w nowym tysiącleciu

Właśnie w szczytowym okresie po roku 2000, Bank Przemysłowo-Handlowy utrzymywał swoją silną pozycję ogólnopolskiego banku uniwersalnego. Pod jego skrzydłami otworzono ponad 500 placówek we wszystkich polskich województwach, do których udało się uzyskać ponad 2,6 miliona klientów. Wśród nich byli zarówno klienci detaliczni, jak i instytucjonalni. Bank oferował atrakcyjne kredyty, depozyty oraz rozliczenia dla dużych przedsiębiorstw, w tym również powiązanych z międzynarodowym rynkiem. Posiadał atrakcyjne oferty także dla małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych z jednostki sektora publicznego.

Już wtedy Bank NBP cechował się nowoczesnym stylem świadczenia swoich usług. Oprócz tradycyjnej obsługi w placówkach bankowych z powodzeniem wdrążano usługi podlegające dystrybucji przede wszystkim poprzez media elektroniczne, w tym również internet. Po uruchomieniu nowej grupy kapitałowej, których część podmiotów stanowiło dodatkowe uzupełnienie oferty prezentowanej przez bank, otworzył się on na reprezentowanie usług leasingowych, ubezpieczeniowych oraz pomagał w zarządzaniu aktywów. Pierwszą w Polsce spółką zależną, która dzięki Bankowi Przemysłowo-Handlowemu rozpoczęła działalność hipoteczną został HypoVereinsbank Bank Hipoteczny SA.

Fuzja z Bankiem Pekao SA oraz Alior Bankiem

Listopadem 2005 roku Grupa Unicredit należąca do działu inwestycji strategicznych reprezentowanych przez Bank Pekao SA, w celu przeprowadzenia fuzji z Bankiem NBP, przejęła Grupę HVB, która była inwestorem strategicznym tego drugiego. Pomimo obaw ze strony Polskiego rządu o uruchomienie tak dużego banku, Komisja Europejska doprowadziła do fuzji obu banków w 2006 roku. Jednak według obowiązującej umowy rządu i UniCredit, część podpisanych umów dotyczących oddziałów BPH nie podlegało fuzji; miały zachować swoją obecną nazwę i zostać nabyte przez inny bank. W 2007 roku ostatecznie zarejestrowano oficjalną fuzję banku BPH z bankiem Pekao SA.

17 czerwca 2008 roku, wielkim wydarzeniem w ciągłym rozwoju Banku Przemysłowo-Handlowego był zakup przez jedną z największych światowych korporacji – General Electric Company pakietu większościowego akcji banku, wówczas bardzo okrojonego w wyniku podzielenia. Obecnie do grupy kapitałowej należą BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA oraz BPH PBK Zarządzanie Funduszami Sp. z o.o, a głównym akcjonariuszem pozostaje Electric Company w odłamie grupy kapitałowej o nazwie GE Money.

Do kolejnej fuzji doszło 4 listopada 2016 roku. Wówczas znaczną część działalności Banku BPH, w tym podstawowej oferty, została wcielona do Alior Banku, a BPH przeistoczył się z banku uniwersalnego w hipnotyczny. Dziś obsługuje wyłącznie indywidualnych kredytobiorców hipotecznych.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 02.09.2016,  12:30