Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą aplikacje, które w szybkim czasie pozwolą opanować podstawy języka bądź doszlifować posiadane już umiejętności.
Najlepsze aplikacje do nauki języków na Android
Im jest się starszym, tym coraz trudniej jest nauczyć się języka, dlatego lekcje organizuje się już nawet dla…niemowląt. Dla młodszego pokolenia język angielski staje się więc już czymś naturalnym. Niestety,osoby którym nie udało się nauczyć go w dzieciństwie, musiały liczyć się z kosztownym i czasochłonnym kursem. To się jednak zmieniło. Teraz by nauczyć się języka wystarczy mieć przy sobie telefon i poświęcić zaledwie kilka minut dziennie.
Zapraszamy do zapoznania się z aplikacjami, które z pewnością pomogą Ci rozwinąć znajomość języków obcych.
Duolingo – nauka języka za darmo
Aplikacja spotkała się z dużym uznaniem zwłaszcza ze strony początkujących użytkowników. Duolingo to system małych kroków. Krótkie lekcje podzielone są tematycznie. To ile czasu dziennie poświęca się na naukę – zależy już wyłącznie od nas. Aplikacja posiada ciekawy system motywacyjny oraz pozwala na rywalizację pomiędzy znajomymi, przez co nauka staje się jeszcze bardziej interesująca.
Duolingo pozwala na naukę angielskiego z polskim interfejsem i jest jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu na rynku – 4 831 144 ocen i średnia 4,7 na Google Play robi wrażenie (sierpień 2017).
Zalety: darmowy, intuicyjny, zabawna forma nauki, dostosowane do poziomu użytkownika
Wady: brak możliwości nauki pozostałych języków z poziomu języka polskiego
HelloTalk Learn Languages – społecznościowy kurs językowy
HelloTalk Learn Languages to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą poznać język, ale również nauczyć się go używać. Aplikacja pozwala na naukę poprzez jedną z najbardziej efektywnych metod – rozmowę. Jej działanie przypomina portal społecznościowy, na którym można nawiązać kontakt z innymi użytkownikami. W ten sposób można nie tylko poznać język, ale również nowych, interesujących ludzi. Win-Win 🙂
Zalety: darmowy, nauka języka poprzez jego stosowanie, nawiązanie nowych znajomości
Wady: niekiedy mogą pojawić się trudności ze znalezieniem rozmówcy
SuperMemo – zapamiętaj język angielski
SuperMemo to metoda nauki, która ma być 15 razy bardziej skuteczna niż tradycyjne sposoby. Aplikacja posiada unikalne kursy, które zostały podzielone na bloki oraz specjalną metodę powtarzania materiału. Istnieje możliwość zsynchronizowania aplikacji z innymi urządzeniami.
Zalety: darmowa, metoda powtórek, synchronizacja z innymi urządzeniami
Wady: pojawiają się problemy podczas synchronizacji
LearnEnglish Podcasts – słuchowisko z pytaniami
LearnEnglish Podcasts to narzędzie, które pozwala osłuchać się z językiem. Metoda polega na słuchaniu rozmów prowadzonych z Anglikami na konkretne tematy. Następnie zadawane są pytania odnośnie wysłuchanego dialogu. Dzięki temu można poczuć się pewniej podczas rozmowy z obcokrajowcami.
Zalety: darmowy, interesujące podcasty, duża ilość materiału
Wady: mogą pojawiać się błędy
Memrise: zabawa i nauka – Twoja misja to wiedza!
Aplikacja, która wprowadza w świat języka obcego w zabawny sposób. Korzystając z Memrise użytkownik udaje się na misję, której celem jest zdobycie wiedzy. Na swojej drodze spotyka wielu agentów. Do nauki angielskiego przygotowana jest polska wersja językowa.
Zalety: darmowa, nauka poprzez zabawę, ciekawa forma gry
Wady: brak polskiej wersji językowej dla nauki innych języków
Busuu – dobry kurs językowy
Aplikacja, która pozwoli w szybkim czasie zacząć porozumiewać się w obcym języku. Zawiera pełne kursy językowe oraz uczy z pomocą innych użytkowników. Niestety, choć Busuu jest po części darmowe, to jednak za wiele funkcji trzeba zapłacić.
Zalety: kursy językowe, nauka oparta o użytkowników języka, nauka słownictwa i gramatyki
Wada: dodatkowe koszty
Audiobook formą nauki języka obcego
Jedną z lepszych metod skutecznej nauki jest osłuchiwanie się z literaturą w języku obcym. Audiobooki do doskonały sposób na zwiększenie zasobności słów, a także poznanie języka użytkowego. Niestety aplikacje oferujące współczesną literaturę najczęściej są odpłatne. Darmowe narzędzia pozwalają natomiast zapoznać się z klasycznymi dziełami.
Współcześnie, dziś zdecydowanie częściej niż kiedykolwiek wcześniej, nie lubimy czuć przy sobie jakichkolwiek ograniczeń. Niestety – język wciąż stanowi dla wielu osób sporą barierę. Mamy jednak nadzieję, że teraz jej pokonanie będzie choć trochę łatwiejsze, a w powyższym zestawieniu znajdziesz dla siebie aplikację, która pomoże Ci się rozwijać. Powodzenia w nauce! A jeśli znasz inne aplikacje ułatwiające naukę języków obcych daj znać w komentarzu 😉
Potrzebujesz więcej? Zajrzyj tutaj
A przy okazji zobacz również:
Brakuje mi w tym zestawieniu aplikacji mobilnej kursu eTutor.
Wszystkie wersje (na Android i iOS) dostępne są na stronie: http://angielskionline.edu.pl/mobile-etutor
Szczególnie pomocna będzie ona do nauki nowych słówek, ale również przerabiania krótkich 15 minutowych multimedialnych lekcji z tego kursu,
W zestawieniu brakuje przede wszystkim aplikacji WordsBucket. Dostępna na Android, iOS oraz Windows i OSX. Aplikacja ma to, czego najbardziej brakowało mi w innych: wprowadzanie własnej listy słów do nauki (np. po lekcji – ściśle związanych z tym czego się akurat uczę). Ta opcja jest właśnie dostępna w WordsBucket. Zdecydowanie polecam: https://wordsbucket.com
W sumie to mogę też polecić aplikację z myślą o maturzystach (chociaż dla nauki to nie jest istotne) z zadaniami maturalnymi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=litkaps.angielski
Aby nauczyć się angielskiego, możesz po prostu czatować na czacie, takim jak https://myspeak.asia/en/english/. Po prostu ćwiczymy codziennie, korespondujemy z obcokrajowcami i z czasem twój poziom wzrośnie.
Jak najbardziej u mnie nauka z aplikacji także się sprawdziła, ale główną metodą dzięki której dalej się uczę i gadam teraz po angielsku jest u mnie NAUKA ANGIELSKIEGO METODĄ DZIECKA. Dzięki takiej praktycznej nauce języka przełamałem blokadę i po prostu gadam. Polecam przetestować :))
Cześć,
Za wiele aplikacji nie znam, ale zdarzyło mi się uczyć. Muszę przyznać, że jest to fajny dodatek i motywacja do nauki, ale niestety u mnie nie na długi czas. Wy jakie znacie jeszcze fajne rozwiązania do nauki?
Tutaj widziałem fajny wątek odnośnie nauki z aplikacji i w domu https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/busuu-opinie-o-aplikacji/
Przemyślę jaką drogę wybrać, żeby przyniosła rezultaty 🙂
Ja polecam natomiast http://www.speakingo.com ponieważ nauka polega na rozmowie i są ładne zdjęcia 🙂
Można też zainstalować jako apkę na Androidzie
Co sądzicie o słowikach do nauki angielskiego?
Znacie jakieś warte uwagi? Tutaj widziałam fajny wątek o Diki https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/diki-angielski-opinie-i-cena/
Zastanawiam się czy warto z takich pomocy korzystać. Może jest tutaj jakiś nauczyciel i wypowie się na temat tego jak się najlepiej uczyć słownictwa?
Z mojej strony mogę ci polecić ciekawy kurs z questfe.pl. Dla tych co zaczynają przygodę z angielskim i dla tych co chcą bardziej doszlifować angielski. Sam korzystam z tego kursu jak i wiele moich znajomych. Wszyscy są zadowoleni z tego kursu. Bardzo łatwo i przyjemnie przyswaja się angielski z tym kursem online. Także wiele razy mnie ratowało gdy pierwszy raz podjąłem się pracy za granicą. Wszyscy byli zdziwieni w pracy moją znajomością języka angielskiego, gdy im powiedziałem jak w krótkim czasie nauczyłem się mówić swobodnie. Gwarantuje ci ze nie będziesz miał najmniejszych problemów z językiem angielskim. 🙂
Bardzo pomocne są takie aplikacje na telefon. Samemu też szukałem jakiś czas temu takich do nauki, aby była dobrze wsparta. Wyłowiłem tylko 3 bezpłatne warte uwagi. Napisałem o tym tutaj https://totemat.pl/najlepsze-darmowe-aplikacje-do-nauki-jezyka-angielskiego-na-telefon/ Przetestowałem około 120 aplikacji i te 3 wydają się jednymi z najlepszych. Warto jednak dodać, że aplikacja nic nie da jak się nie będzie dzień w dzień na nich spędzało czasu co najmniej 1h. Wtedy po4-6 miesiącach zacznie się już dukać po angielsku i zrozumiale. Ta popularna Duoligno jest bardzo dobra lecz tylko na przeglądarkę, na telefon moim zdaniem jest nic nie warta. Działa na innych zasadach.