Ekantor.pl kulturalnie, podróże, zwiedzanie, listopad, wymiana walut, kantor internetowy
6 listopada 2018,  09:11

Ekantor.pl kulturalnie – listopad 2018

W listopadzie już czuć zbliżającą się atmosferę świąt. W całej Europie będzie można trafić na jarmarki bożonarodzeniowe i imprezy związane z przygotowaniami do Bożego Narodzenia. Ponadto Paryż zachęca do pochylenia się nad zmianami klimatu a Warszawa obchodzi 85. urodziny Krzysztofa Pendereckiego.

Paryż: wystawa “Arctic: New Frontier”

Otwarcie: 7 listopada 2018

Wystawa fotograficzna “Arctic: New Frontier” porusza modny ostatnio temat zmian klimatycznych i ich wpływu na Arktykę. Nie jest to jednak kolejna ekologiczna manifestacja. Dwóch fotografów – Yuri Kozyrev i Kadir Van Lohuizen – spędziło pół roku podróżując po topiących się lodowcach i dokumentując zmiany, jakie tam zachodzą. Owocem ich podróży, obejmującej teren od Murmańska po Spitsbergen, są właśnie zdjęcia wystawiane w Cité des sciences et de l’industrie – największym naukowym muzeum w Europie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Living it (@_living.it)

Warszawa: Teatr Wielki

Data: 23 listopada

Koncert finałowy Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego to wydarzenie bez precedensu. Na jego repertuar złożą się trzy kompozycje artysty – II koncert skrzypcowy Metamorfozy, Concerto Grosso na trzy wiolonczele i orkiestrę oraz Dies Illa. Wśród solistów pojawią się m.in. takie sławy jak Anna-Sophie Mutter, Frans Helmerson, Anna Radziejewska. Towarzyszyć im będzie Chór Filharmonii Narodowej, Narodowego Forum Muzyki, Poznański Chór Kameralny oraz orkiestra Sinfonia Varsovia. Za pulpitem dyrygenckim stanie sam jubilat oraz Maciej Tworek.

Europejskie Christmas Markets

17 listopada – Wiedeń
19 listopada – Hamburg
22 listopada – Londyn
23 listopada – Monachium, Strasburg
26 listopada – Frankfurt, Berlin

Od połowy listopada zaczynają się wielkie przygotowania do świąt. Wiele miast organizuje Bożonarodzeniowe Jarmarki, na których można kupić tradycyjne, lokalne produkty związane z obchodami Wigilii. Ci, którzy znajdą dość czasu i sił mogą przyozdobić świąteczny stół pamiątkami z wielu zakątków Europy.

Luksemburg: Winterlights Festival

Początek: 26 listopada

Rozpoczynający się w ostatnim tygodniu listopada festiwal w Luksemburgu odwołuje się do dawnej tradycji, kiedy mroki zimowej nocy rozpraszano kolorowymi światłami zapowiadajacymi nadchodzące święta. Obecnie, poza samymi iluminacjami przygotowanych jest ponad 200 koncertów, otwarte lodowisko i nieodzowny bożonarodzeniowy jarmark. Festiwal trwa do 24 grudnia.

Mediolan: Coffee Festival

30 listopada – 2 grudnia

Gorąca filiżanka kawy potrafi poprawić nawet ponury, listopadowy dzień. Zwłaszcza taka przygotowana przez najlepszych baristów we Włoszech. Okazja do delektowania się najbardziej wyszukanymi mieszankami arabiki znajdzie się na przełomie listopada i grudnia podczas Mediolańskiego Festiwalu Kawy. Chętni będą mogli wziąć udział zarówno w zajęciach teoretycznych, praktycznych szkoleniach jak i nieodzownych degustacjach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Milan Coffee Festival (@milancoffeefestival)

Wraz z Ekantor.pl kulturalnie była już okazja wybrać się na:

VegFest do Londynu

Comic Strip Festival do Brukseli

Wielki Pokaz Fajerwerków do San Sebastian w Hiszpanii

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *