Losowe wpisy

Airbnb, wyjazdy zagraniczne

Koniec tanich podróży z Airbnb. Kolejne miasta utrudniają wynajem

Do Berlina i Barcelony, dołączył teraz Paryż. A to i tak tylko część miast, które podjęły się walki z popularnym serwisem Airbnb. Czy podróżowanie znów stanie się drogie?   Airbnb Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Jest stanowisko Rady UE w sprawie pracowników delegowanych. Polska przeciwna


Polska nie poparła stanowiska Rady Unii Europejskiej, dotyczącego pracowników delegowanych. Przyczyną jest brak kompromisu w kwestiach związanych z firmami transportowymi. Przeciwko opowiedziały się również Węgry, Litwa oraz Łotwa.

 

Kwestia pracowników delegowanych stała się przysłowiową “kością niezgody” pomiędzy Polską a Francją. Zmiany proponowane przez Emmanuela Macrona spotkały się z oporem Polski, co doprowadziło do ostrej wymiany zdań z Beatą Szydło. Francuskie media określały sytuację mianem kryzysu dyplomatycznego. Czy Radzie UE udało się ten kryzys zażegnać?

Nie ma porozumienia w sprawie firm transportowych

W trakcie poniedziałkowego spotkania w Luksemburgu Rada UE starała się wypracować kompromis w sprawie delegowania pracowników. Ostateczne stanowisko nie znalazło jednak poparcia Polski, Węgier, Litwy i Łotwy. Natomiast z głosowaniem wstrzymała się Wielka Brytania, Irlandia i Chorwacja. Sprzeciw Polski wynika przede wszystkim z braku satysfakcjonującego porozumienia dotyczącego sektora transportu.

– Nie osiągnęliśmy kluczowego dla nas porozumienia w kwestii transportu. Od początku mówiąc o kompromisie mówiliśmy, że to jest dla nas, dla Grupy Wyszehradzkiej kluczowy, istotny element. – zaznaczyła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Polska domagała się, aby dyrektywa o pracownikach delegowanych nie obejmowała firm transportowych. Rada nie zdecydowała się jednak na zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie i kwestie dotyczące transportu będą negocjowane w odrębnych przepisach.

Żonglowanie czasem delegacji

Drugą kwestią sporną był okres delegacji. Początkowo zakładano, że miałby on wynosić 2 lata, jednak strona francuska domagała się skrócenia okresu do 12 miesięcy. Przeforsowanie tej propozycji było jedną z przyczyn podróży Emmanuela Macrona do państw Europy Środkowej. Polska nie znalazła się wówczas na liście państw odwiedzanych przez francuskiego prezydenta. Przegłosowane wczoraj stanowisko ostatecznie bliższe jest założeniom francuskim. Okres delegowania miałby wynosić 12 miesięcy z możliwością przedłużenia go w konkretnych przypadkach o pół roku. Do okresu delegowań mają być również włączone tzw. krótkie delegacje.

 

Ekantor.pl

 

Jak zaznaczyła Elżbieta Rafalska, nie wszystkie zapisy w dyrektywie są niekorzystne dla polskich przedsiębiorców. Rada UE zdecydowała się na utrzymanie zasady, zgodnie z którą koszty z którą koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu wypłacane są zgodnie z przepisami państwa wysyłającego. Wprowadzono również 4-letni okres przejściowy dla firm zmuszonych dostosować się do zmian.

To nie koniec prac nad dyrektywą dotyczącą pracowników delegowanych. Następnym krokiem są negocjacje z Parlamentem Europejskim. Zaostrzenie zmian będzie skutkować zmniejszeniem konkurencyjności polskich firm w państwach UE.

Zobacz podobne teksty:

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Polacy już nie będą wyjeżdżać. Życie na emigracji coraz mniej atrakcyjne


24.10.2017 14:13
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000