Podróż z książką - TOP 7 aplikacji do czytania książek na Androidzie_najlepsze aplikacje ebook do czytania_ekantor pl
9 września 2019,  15:56

Podróż z książką – TOP 7 aplikacji do czytania książek na Androidzie

4.2/5 (5)

Dobra lektura jest dla wielu osób nieodłączną częścią udanego urlopu. Niestety, nawet niewielka książka zajmuje trochę miejsca w bagażu a do tego szybko się kończy. Na szczęście jest wiele aplikacji, które pozwolą korzystać z księgozbiorów w każdym miejscu na świecie. Zobacz, jak zamienić swój smartfon w prawdziwą cyfrową bibliotekę.

Lecisz za granicę na trzy tygodnie. To kawał czasu dla każdego mola książkowego – trzeba zabrać kilka solidnych książek, które przydadzą się zarówno w trakcie podróży jak i na miejscu, podczas spokojnych upalnych wieczorów. Tylko gdzie je zmieścić? A jeśli któraś pozycja nie przypadnie Ci do gustu? Te wszystkie problemy rozwiązują lektury w formie cyfrowej. Do ich odtworzenia wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją – i już masz dostęp do tysięcy dzieł z każdego gatunku. Sprawdź, co wybrać w sklepie Google Play by cieszyć się ulubioną lekturą każdego dnia.

Zobacz najlepsze aplikacje do czytania książek!

Książki Google Play

Najpopularniejsza aplikacja, domyślnie instalowana na każdym nowym smartfonie z systemem Android. Pozwala zarówno czytać ebooki, podręczniki, komiksy jak i odtwarzać książki w formacie audio. Dzięki synchronizacji ze sklepem Google Play możliwe jest odtworzenie fragmentu treści przed zakupem, co pomaga w podjęciu trafnej decyzji. Książki Google działają również w wersji offline, co jest szczególnie przydatne podczas zagranicznych podróży.

Pobierz aplikację

Książki Google Play – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_ekantor pl

Amazon Kindle

Zamiast zabierać na wakacje swojego Kindla lepiej skorzystaj z aplikacji dostarczanej przez Amazon. Dzięki niej zyskasz dostęp do wszystkich swoich zbiorów na koncie Amazon, zobaczysz notatki, zakładki i postępy tak samo, jak na oryginalnym czytniku. Zawsze to jedno urządzenie mniej podczas kontroli na lotnisku! Niestety, aplikacja dostępna jest tylko w języku angielskim.

Pobierz aplikację

Amazon Kindle – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

Legimi

Rodzimy program do czytania cyfrowych książek i słuchania audiobooków. W bazie posiada ponad 60 tysięcy pozycji z czego znaczną część stanowią dzieła polskich autorów. Rozbudowane statystyki pomagają śledzić postępy i podsuwają kolejne tytuły o podobnej tematyce. Dostępna w wersji płatnej (abonament). Koszt uzależniony od sieci operatora komórkowego.

Pobierz aplikację

Legimi - ebooki bez limitów – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

eReader Prestigio: Czytelnik

Niezależna, uniwersalna i intuicyjna aplikacja dostępna aż w 25 językach. Czyta formaty epub, epub3, fb2, fb2.zip, mobi, pdf, html, doc, rtf, txt oraz Adobe DRM, zapewnia dostęp do ponad 1 miliona darmowych i płatnych książek cyfrowych, umożliwia ich prostą selekcję i wygodnie segreguje posiadany księgozbiór. Wadą są reklamy, na szczęście nienachalne, wyświetlane okazjonalnie podczas korzystania z programu.

Pobierz aplikację

eReader Prestigio Czytelnik – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

ReadEra

Niby kolejny przeciętny czytnik ebooków a jednak czymś się wyróżnia. Po pierwsze: umożliwia korzystanie z formatów PDF, EPUB, WORD (DOC, DOCX, RTF), FB2, DJVU, TXT, CHM oraz MOBI. Szczególnie ostatnie rozszerzenie jest istotne bo to format stosowany przez Amazon i niewiele urządzeń poza Kindle go otwiera. Po drugie: nie wymaga żadnej rejestracji. Po prostu instalujesz i działa – bez loginów, haseł i skomplikowanych procedur. I wreszcie po trzecie – nie ma reklam. Ani nawet zakupów w aplikacji. Po prostu robi swoje i pozwala cieszyć się lekturą.

Pobierz aplikację

ReadEra - czytnik książek pdf, epub, word – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

EBook Reader & Free Books ePub

Standardowa aplikacja do czytania ebooków wyróżniająca się zintegrowanym dostępem do wielu baz darmowych książek. Czyta większość popularnych formatów, pozwala w wygodny sposób zarządzać cyfrową biblioteką i wyświetla mało irytujące reklamy. Jej największą zaletą jest niezwykle mały rozmiar – najnowsza wersja zajmuje mniej niż 10 MB pamięci urządzenia.

Pobierz aplikację

EBook Reader & Free Books ePub – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

Moon+ Reader

Czy da się zrobić czytnik ebooków inaczej? Da się! Moon+ stawia na indywidualne możliwości konfiguracji. Dostosuj czcionkę, kolor wirtualnych kartek, ich rozmiar a nawet dźwięk przewracanej strony. Zaznaczaj fragmenty, rób notatki i wygodnie zarządzaj setkami tysięcy książek dostępnych w bibliotece. Aplikacja jest płatna (2,99$) ale dzięki temu pozbawiona jest uciążliwych reklam.

Pobierz aplikację

Moon+ Reader – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_ekantor pl

Cyfrowe książki to idealne rozwiązanie na wakacje. Nie zajmują miejsca w bagażu, dają ogromny wybór i na pewno wystarczą do końca urlopu. Co więcej, dzięki prostej aplikacji na smartfon z systemem Android można zawsze mieć je przy sobie.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *