Podróż z książką - TOP 7 aplikacji do czytania książek na Androidzie_najlepsze aplikacje ebook do czytania_ekantor pl
9 września 2019,  15:56

Podróż z książką – TOP 7 aplikacji do czytania książek na Androidzie

4/5 (4)

Dobra lektura jest dla wielu osób nieodłączną częścią udanego urlopu. Niestety, nawet niewielka książka zajmuje trochę miejsca w bagażu a do tego szybko się kończy. Na szczęście jest wiele aplikacji, które pozwolą korzystać z księgozbiorów w każdym miejscu na świecie. Zobacz, jak zamienić swój smartfon w prawdziwą cyfrową bibliotekę.

Lecisz za granicę na trzy tygodnie. To kawał czasu dla każdego mola książkowego – trzeba zabrać kilka solidnych książek, które przydadzą się zarówno w trakcie podróży jak i na miejscu, podczas spokojnych upalnych wieczorów. Tylko gdzie je zmieścić? A jeśli któraś pozycja nie przypadnie Ci do gustu? Te wszystkie problemy rozwiązują lektury w formie cyfrowej. Do ich odtworzenia wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją – i już masz dostęp do tysięcy dzieł z każdego gatunku. Sprawdź, co wybrać w sklepie Google Play by cieszyć się ulubioną lekturą każdego dnia.

Zobacz najlepsze aplikacje do czytania książek!

Książki Google Play

Najpopularniejsza aplikacja, domyślnie instalowana na każdym nowym smartfonie z systemem Android. Pozwala zarówno czytać ebooki, podręczniki, komiksy jak i odtwarzać książki w formacie audio. Dzięki synchronizacji ze sklepem Google Play możliwe jest odtworzenie fragmentu treści przed zakupem, co pomaga w podjęciu trafnej decyzji. Książki Google działają również w wersji offline, co jest szczególnie przydatne podczas zagranicznych podróży.

Pobierz aplikację

Książki Google Play – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_ekantor pl

Amazon Kindle

Zamiast zabierać na wakacje swojego Kindla lepiej skorzystaj z aplikacji dostarczanej przez Amazon. Dzięki niej zyskasz dostęp do wszystkich swoich zbiorów na koncie Amazon, zobaczysz notatki, zakładki i postępy tak samo, jak na oryginalnym czytniku. Zawsze to jedno urządzenie mniej podczas kontroli na lotnisku! Niestety, aplikacja dostępna jest tylko w języku angielskim.

Pobierz aplikację

Amazon Kindle – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

Legimi

Rodzimy program do czytania cyfrowych książek i słuchania audiobooków. W bazie posiada ponad 60 tysięcy pozycji z czego znaczną część stanowią dzieła polskich autorów. Rozbudowane statystyki pomagają śledzić postępy i podsuwają kolejne tytuły o podobnej tematyce. Dostępna w wersji płatnej (abonament). Koszt uzależniony od sieci operatora komórkowego.

Pobierz aplikację

Legimi - ebooki bez limitów – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

eReader Prestigio: Czytelnik

Niezależna, uniwersalna i intuicyjna aplikacja dostępna aż w 25 językach. Czyta formaty epub, epub3, fb2, fb2.zip, mobi, pdf, html, doc, rtf, txt oraz Adobe DRM, zapewnia dostęp do ponad 1 miliona darmowych i płatnych książek cyfrowych, umożliwia ich prostą selekcję i wygodnie segreguje posiadany księgozbiór. Wadą są reklamy, na szczęście nienachalne, wyświetlane okazjonalnie podczas korzystania z programu.

Pobierz aplikację

eReader Prestigio Czytelnik – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

ReadEra

Niby kolejny przeciętny czytnik ebooków a jednak czymś się wyróżnia. Po pierwsze: umożliwia korzystanie z formatów PDF, EPUB, WORD (DOC, DOCX, RTF), FB2, DJVU, TXT, CHM oraz MOBI. Szczególnie ostatnie rozszerzenie jest istotne bo to format stosowany przez Amazon i niewiele urządzeń poza Kindle go otwiera. Po drugie: nie wymaga żadnej rejestracji. Po prostu instalujesz i działa – bez loginów, haseł i skomplikowanych procedur. I wreszcie po trzecie – nie ma reklam. Ani nawet zakupów w aplikacji. Po prostu robi swoje i pozwala cieszyć się lekturą.

Pobierz aplikację

ReadEra - czytnik książek pdf, epub, word – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

EBook Reader & Free Books ePub

Standardowa aplikacja do czytania ebooków wyróżniająca się zintegrowanym dostępem do wielu baz darmowych książek. Czyta większość popularnych formatów, pozwala w wygodny sposób zarządzać cyfrową biblioteką i wyświetla mało irytujące reklamy. Jej największą zaletą jest niezwykle mały rozmiar – najnowsza wersja zajmuje mniej niż 10 MB pamięci urządzenia.

Pobierz aplikację

EBook Reader & Free Books ePub – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_najlepsze aplikacje do czytania_ekantor pl

Moon+ Reader

Czy da się zrobić czytnik ebooków inaczej? Da się! Moon+ stawia na indywidualne możliwości konfiguracji. Dostosuj czcionkę, kolor wirtualnych kartek, ich rozmiar a nawet dźwięk przewracanej strony. Zaznaczaj fragmenty, rób notatki i wygodnie zarządzaj setkami tysięcy książek dostępnych w bibliotece. Aplikacja jest płatna (2,99$) ale dzięki temu pozbawiona jest uciążliwych reklam.

Pobierz aplikację

Moon+ Reader – Aplikacje w Google Play_pobierz_top aplikacji do czytania ksiazek_aplikacje ebook_ekantor pl

Cyfrowe książki to idealne rozwiązanie na wakacje. Nie zajmują miejsca w bagażu, dają ogromny wybór i na pewno wystarczą do końca urlopu. Co więcej, dzięki prostej aplikacji na smartfon z systemem Android można zawsze mieć je przy sobie.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *