podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl
19 kwietnia 2018,  12:08

Szalony weekend na podróżowanie – gdzie się wybrać?

5/5 (1)

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.

Monachium – artystyczne doznania

Kojarzona zwykle z Oktoberfest, stolica Bawarii oferuje dużo więcej niż tylko 250 gatunków piwa. Obowiązkowym punktem kulturalnej wycieczki jest Alte Pinakothek, wystawiająca dzieła mistrzów europejskiego malarstwa od XIII do XVIII wieku, w tym Durera i Rembrandta. Jeżeli starczy czasu można dopełnić ucztę dla oka sztuką bardziej współczesną oferowaną przez Neue Pinakothek, gdzie znajduje się chociażby Turner, Constable i Manet.


Petersburg – sztuka i rewolucja

To tutaj w 1917 roku Bolszewicy szturmowali carski Pałac Zimowy. Tutaj również, w Ermitażu, znajdziemy bezcenne dzieła Van Dycka, Van Gogha i Gauguina. Długi weekend to wymarzony moment aby przejść się śladami rewolucyjnej przeszłości i zobaczyć kolekcje unikalne w skali całego świata.


Tirana – w sercu zimnej wojny

Albania to swoisty pomnik czasów komunizmu: była ostatnim krajem Bloku Wschodniego, który porzucił szpony reżimu – dopiero w 1992 roku. Jej fascynującą historię można zobaczyć w Muzeum Narodowym w stolicy. Po części edukacyjnej nie zabraknie rekreacji – ceny są tutaj znacznie niższe, a jakie góry, jakie plaże i jedzenie!


Teneryfa – między morzem a teatrem

Jeśli chcesz poczuć trochę egzotyki a jednocześnie nie lecieć na drugi koniec świata – Wyspy Kanaryjskie to idealny wybór. Dzień spędzony na jachcie na pewno można zaliczyć do aktywnych a po morskich wojażach przyda się koncert lub spektakl w przepięknych wnętrzach Auditorio de Tenerife.


Islandia – raj dla aktywnych

Jeśli Teneryfa jest dla Ciebie za gorąca i nie zniechęcasz się kilkoma godzinami lotu na północ- spróbuj swoich sił na Islandii. Znajdziesz tu wszystko co wytrawny podróżnik lubi: od pieszych wspinaczek po loty helikopterem nad aktywnym wulkanem; nurkowanie pomiędzy kontynentalnymi płytami tektonicznymi; zdobywanie lodowców; a do tego fantastyczne jedzenie w pierwszej na wyspie restauracji z gwiazdką Michelin.


Walencja – wypocznij z dziećmi

Choć brzmi to trochę jak złośliwy sarkazm – warto jest spróbować. Szczególnie tutaj, w trzecim największym mieście Hiszpanii. Do dyspozycji będzie ponad 2-kilometrowa plaża, idealna zarówno dla młodych budowniczych jak i amatorów pływania w chłodnej wodzie. Kiedy zaś pogoda nie dopisze warto przeznaczyć cały dzień na zobaczenie ponad 45 tysięcy zwierząt z 500 różnych gatunków mieszkających na terenie jednego z największych europejskich akwariów – L’Oceanografic.


PortAventura – park rozrywki dla każdego

Skoro już są dzieci i jest Hiszpania to może odwiedzić PortAventura – jeden z największych parków rozrywki w Europie? Położony kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony oferuje to, co w parkach najlepsze – wielkie rollercoastery, miasteczka tematyczne, domy strachu i niezliczone atrakcje dla najmłodszych. Poza samym parkiem w ofercie jest również komfortowy nocleg i wyżywienie na najwyższym poziomie. Idealna propozycja na majowy weekend!

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *