podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl
19 kwietnia 2018,  12:08

Szalony weekend na podróżowanie – gdzie się wybrać?

5/5 (1)

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.

Monachium – artystyczne doznania

Kojarzona zwykle z Oktoberfest, stolica Bawarii oferuje dużo więcej niż tylko 250 gatunków piwa. Obowiązkowym punktem kulturalnej wycieczki jest Alte Pinakothek, wystawiająca dzieła mistrzów europejskiego malarstwa od XIII do XVIII wieku, w tym Durera i Rembrandta. Jeżeli starczy czasu można dopełnić ucztę dla oka sztuką bardziej współczesną oferowaną przez Neue Pinakothek, gdzie znajduje się chociażby Turner, Constable i Manet.


Petersburg – sztuka i rewolucja

To tutaj w 1917 roku Bolszewicy szturmowali carski Pałac Zimowy. Tutaj również, w Ermitażu, znajdziemy bezcenne dzieła Van Dycka, Van Gogha i Gauguina. Długi weekend to wymarzony moment aby przejść się śladami rewolucyjnej przeszłości i zobaczyć kolekcje unikalne w skali całego świata.


Tirana – w sercu zimnej wojny

Albania to swoisty pomnik czasów komunizmu: była ostatnim krajem Bloku Wschodniego, który porzucił szpony reżimu – dopiero w 1992 roku. Jej fascynującą historię można zobaczyć w Muzeum Narodowym w stolicy. Po części edukacyjnej nie zabraknie rekreacji – ceny są tutaj znacznie niższe, a jakie góry, jakie plaże i jedzenie!


Teneryfa – między morzem a teatrem

Jeśli chcesz poczuć trochę egzotyki a jednocześnie nie lecieć na drugi koniec świata – Wyspy Kanaryjskie to idealny wybór. Dzień spędzony na jachcie na pewno można zaliczyć do aktywnych a po morskich wojażach przyda się koncert lub spektakl w przepięknych wnętrzach Auditorio de Tenerife.


Islandia – raj dla aktywnych

Jeśli Teneryfa jest dla Ciebie za gorąca i nie zniechęcasz się kilkoma godzinami lotu na północ- spróbuj swoich sił na Islandii. Znajdziesz tu wszystko co wytrawny podróżnik lubi: od pieszych wspinaczek po loty helikopterem nad aktywnym wulkanem; nurkowanie pomiędzy kontynentalnymi płytami tektonicznymi; zdobywanie lodowców; a do tego fantastyczne jedzenie w pierwszej na wyspie restauracji z gwiazdką Michelin.


Walencja – wypocznij z dziećmi

Choć brzmi to trochę jak złośliwy sarkazm – warto jest spróbować. Szczególnie tutaj, w trzecim największym mieście Hiszpanii. Do dyspozycji będzie ponad 2-kilometrowa plaża, idealna zarówno dla młodych budowniczych jak i amatorów pływania w chłodnej wodzie. Kiedy zaś pogoda nie dopisze warto przeznaczyć cały dzień na zobaczenie ponad 45 tysięcy zwierząt z 500 różnych gatunków mieszkających na terenie jednego z największych europejskich akwariów – L’Oceanografic.


PortAventura – park rozrywki dla każdego

Skoro już są dzieci i jest Hiszpania to może odwiedzić PortAventura – jeden z największych parków rozrywki w Europie? Położony kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony oferuje to, co w parkach najlepsze – wielkie rollercoastery, miasteczka tematyczne, domy strachu i niezliczone atrakcje dla najmłodszych. Poza samym parkiem w ofercie jest również komfortowy nocleg i wyżywienie na najwyższym poziomie. Idealna propozycja na majowy weekend!

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *