Losowe wpisy

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą Read more
Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie


Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic – o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy młodym ludziom darmowe bilety na podróż pociągiem po Europie. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ ich liczba jest ograniczona. Zobacz jak możesz je zdobyć.

 

To może być jeden z najciekawszych prezentów urodzinowych.  Dwa lata temu Parlament Europejski wystąpił z propozycją przekazania młodym ludziom biletów, tak by podczas wakacji mogli poznać uroki europejskich miast. Wtedy pomysł mógł wydawać się szalony, dziś staje się on jednak rzeczywistością. 15 000 tegorocznych osiemnastolatków ma szansę otrzymać bilet kolejowy Interrail. Wystarczy jedynie wypełnić wniosek.

 

DiscoverEU – dlaczego UE chce oddać bilet za darmo?

Celem akcji DiscoverEU jest nie tylko zachęcenie młodych ludzi do podróżowania, poznawania innych kultur i języków, ale również do zacieśnianie więzi pomiędzy mieszkańcami Europy i budowanie wspólnej tożsamości. Pokazanie, że Unia Europejska to coś więcej niż polityka. Bezpłatny bilet ma pomóc młodym mieszkańcom wspólnoty spełniać marzenia o podróżach, które na chwilę obecną  mogą znajdować się poza ich zasięgiem finansowym. Akcja może stać się także dodatkowym bodźcem dla miast do podejmowania działań promujących konkretne regiony.

Darmowy bilet na pociąg po Europie – kto może go otrzymać?

Na rok 2018 przewidziana została pula 15 000 biletów, jednak w przypadku gdy program okaże się sukcesem – można spodziewać się jego kontynuacji w kolejnych latach. Aby zdobyć bilet jeszcze w tym roku należy spełnić następujące warunki:

 • być obywatelem jednego z 28 państw członkowskich UE,
 • w dniu 1 lipca 2018 roku mieć dokładnie 18 lat,
 • w dniach od 12 do 26 czerwca wypełnić wniosek dostępny pod tym adresem,
 • wnioskodawcy muszą również wypełnić quiz dotyczącego dziedzictwa kulturowego UE, wyborów do Parlamentu Europejskiego i Młodzieży,
 • zgłoszeń mogą dokonywać zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy liczące do 5 osób.

Akcja jest swego rodzajem konkursem. Laureaci zostaną wytypowani przez jury, które obradować będzie 27 czerwca. Zwycięzcy zostaną poinformowani na początku lipca.

Ile krajów można zwiedzić z darmowym biletem?

Mając bilet nie zostaje nic innego, niż spakowanie plecaka i wyruszenie w podróż. Powinna się ona rozpocząć w jednym z 28 państw członkowskich UE w okresie od lipca do września 2018 roku. Należy pamiętać, że podróż nie może przekroczyć 30 dni. W tym czasie można odwiedzić od 1 do 4 państw. Może nie jest to cała Europa, ale i tak się opłaca, prawda?

kraje Unii Europejskiej, EU

A co zrobić żeby opłacało się jeszcze bardziej?

Niestety UE nie przekaże kieszonkowego na podróż, ani też nie załatwi noclegu – o to trzeba zatroszczyć się samemu. Młodzi ludzie są jednak na tyle kreatywni, że z pewnością znajdą sposoby na ograniczenie kosztów podróży. Ci bardziej otwarci mogą spróbować wyjazdu z Couchsurfing, gdzie w zamian za darmowy nocleg, oferuje się przyjęcie innego podróżującego we własnym mieszkaniu.

Jeżeli jednak nie ma się ku temu warunków – zawsze można spróbować znaleźć nocleg płatny, ale ciągle tańszy niż ten oferowany przez hotele. Z pomocą przychodzą tu portale, jak Airbnb. Skąd natomiast wziąć pieniądze na jedzenie i inne potrzeby? Tu niestety nie ma drogi na skróty i po prostu będzie trzeba je zarobić lub pożyczyć od bliskich. W łatwy sposób można jednak sprawić by w portfelu znalazła się większa ilość euro. Jak? Korzystając z Ekantor.pl.

korzyści, wymiana walut, kalkulator walut, przelicznik walut, Ekantor.pl

 

Bilet jest, plecak spakowany, ale wciąż trudno Ci się zdecydować, gdzie jechać  i co zobaczyć? Zainspiruj się naszymi tekstami!

Gdzie warto wyjechać na weekend?

Weekendowy wypad – jak i gdzie jechać, aby było tanio?

Berlin jakiego nie znasz – alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

 

Więcej informacji związanych z akcją DiscoverEU znajdziesz na stronie youdiscover.eu


11.05.2018 11:00
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000