Losowe wpisy

biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA


Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA.

waluty, ciekawostki, pieniądze, Ekantor.pl

Portfel z banknotów

Waluta w Wenezueli tak bardzo straciła na wartości, że ludzie zwyczajnie zaczęli wyrzucać małe nominały do śmieci. Wilmer Rojas postanowił dać drugie życie bezwartościowym banknotom. Za pomocą igły i nitki tworzy z nich portmonetki, portfele i torby, wszystkie barwnie zdobione w lokalne wzory. Do wykonania jednej Rojas potrzebuje około 800 banknotów, które kupuje na wagę – warte są pół kilo ryżu. Młody twórca liczy, że uda mu się spieniężyć swoje prace – najchętniej za zagraniczne pieniądze.

Źródło: hehindu.com

Zapłać swoim DNA

Pionier genetycznych odkryć z Harvardu, doktor George Church, planuje użyć łańcucha bloków, czyli metody znanej z działania kryptowalut, do monetyzacji ludzkiego DNA. Jest to możliwe dzięki drastycznemu obniżeniu kosztów sekwencjonowania genomu. Kiedy dokonano tego w 2001 roku cała operacja kosztowała ponad 3 miliony dolarów. Obecnie firmy prywatne świadczą taką usługę często poniżej 100$. Unikalność ludzkiego genomu miałaby pozwolić na utworzenie unikalnej “kryptowaluty”. W dodatku zawsze mielibyśmy ją przy sobie.

 

Zlatan Ibrahimovic uwieczniony na szwedzkim banknocie

Szwedzki piłkarz znany jest zarówno ze swej skuteczności na boisku jak i braku skromności. Niedawno pozazdrościł Benjaminowi Franklinowi, obecnemu na studolarowym banknocie i pokazał w sieci banknot o nominale 1,000 koron szwedzkich… ze swoją podobizną. Banknot był kilkumetrowej wielkości i co oczywiste, nie trafił do obiegu. O Zoltanie znowu się jednak zaczęło mówić. A to to chyba chodziło.

banknot, waluta

Źródło: sport.pl

Rekordowa ilość podrobionych banknotów

Aż 41 milionów euro zarekwirowała włoska policja na początku lutego 2018 r. w Neapolu. Banknoty w nominałach 50 i 100 euro ukryte były w beczkach a jakością łudząco przypominały oryginały. Policjantom zajęło ponad pięć godzin policzenie tej góry pieniędzy. Wideo z policyjnej  akcji znajdziesz w poniższym linku.

 

Ponad 200,000 złotych za skórkę w CS:GO

Tyle zapłacił kolekcjoner i zarazem gracz jednej z najpopularniejszych strzelanek świata: Counter Strike GO (CS:GO) za skin (skórkę), czyli zmianę wyglądu posiadanej broni. W grze online biorą udział dwie drużyny – terroryści i antyterroryści a zadaniem każdej jest pokonanie lub wyeliminowanie przeciwnej. Oczywiście system mikropłatności wewnątrz gry działa pełną parą, ale tak drogiego przedmiotu do tej pory jeszcze nie sprzedano. Jeżeli ktoś miał wątpliwości co do działania kryptowalut to być może nie wie jak prężnie rozwija się równoległy rynek wirtualnych przedmiotów w grach.

CS:GO

Zrzut z ekranu

Czasami śmieszne, czasami straszne – wydarzenia związane z walutami zawsze przyciągają uwagę. Co więcej, biorąc pod uwagę wielki wpływ pieniądza na nasze życie, nie należy się spodziewać, że kiedykolwiek ich zabraknie.

 

Zobacz również:

Blockchain – co to jest?

 


22.02.2018 14:22
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000