Losowe wpisy

Ekantor.pl, wtyczka, WordPress

Wtyczka Ekantor.pl na platformie WordPress

Szybki i bezproblemowy przepływ informacji jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym, że użytkownik sieci chętniej korzysta i wraca na daną stronę internetową. Dlatego chcąc pomóc budować pozytywne relacje Read more

Planujesz prowadzić biznes w Internecie? Zobacz w jakiej branży odniesiesz sukces!

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie. Według szacunków w 2016 roku osiągnął wartość 35 mld złotych a następne lata doprowadzą do podwojenia tej kwoty. Nic więc dziwnego, Read more

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”


8 groszy netto – tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój elektromobilności.

 

Problem smogu i wielkie ambicje rządu

Walka o czyste powietrze stała się priorytetem polskiego rządu, zwłaszcza po tym, jak w lutym bieżącego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że w kraju zostało naruszone unijne prawo dotyczące jakości powietrza. Mateusz Morawiecki zapowiedział wówczas rozpoczęcie walki ze smogiem. A w końcu każda walka wymaga nakładów finansowych. Jak informuje portal WysokieNapiecie.pl “opłata emisyjna” w postaci 8 groszy na litrze paliwa, miałaby zasilić dochód NFOSiGW oraz nowo tworzonego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, który wspierać będzie rozwój elektromobilności. Według premiera Polska ma szansę stać się w tym aspekcie liderem, co da również przepustkę rodzimym przedsiębiorstwom do zaistnienia na międzynarodowym rynku.

Ile dokładnie zapłacą kierowcy?

Nałożenie “opłaty emisyjnej” miałoby więc dwojakie znaczenie. Z jednej stronie zasilenie funduszy na rozwój transportu wodorowego i elektrycznego, z drugiej – walka ze smogiem. 8 groszy na litrze paliwa i oleju napędowego może stać się bowiem dobrą motywacją dla Polaków, by zacząć wybierać niskoemisyjne paliwa. Jak dobrą?

pb95, oplata emisyjna, paliwo, Ekantor.pl

Przy założeniu, że cena paliwa Pb95 to 4,63 za litr, a kierowca raz w tygodniu tankuje samochód 20 litrami, daje koszt rzędu 92,60 zł. W skali miesiąca jest około 370,40 zł. Po doliczeniu “opłaty emisyjnej” miesięczne wydatki na paliwo wzrosną do 376,80 zł. Zatem 6,40 zł dorzuci kierowca do rozwoju elektromobilności miesięcznie w Polsce. Rocznie? Będzie to 76,80 złotych.

Według informacji znajdujących się na stronie Ministerstwa Energii wprowadzenie opłaty nie powinno jednak skutkować bezpośrednim wzrostem cen dla klientów detalicznych. Koszty opłaty mają być rozłożone na podmioty zaangażowane w rozwój  alternatywnych technologii w transporcie.

Podobne stanowisko w tej sprawie zajęła spółka PKN Orlen. Zgodnie z obliczeniami płockiego koncernu „opłata emisyjna” nie będzie mieć wpływu na cenę detaliczną paliwa, natomiast może przełożyć się na poprawę środowiska naturalnego w Polsce.

 

Jak zaznacza portal WysokieNapiecie.pl opłata emisyjna może stać się swego rodzaju sprawdzianem dla Matusza Morawieckiego – przypomina to bowiem próby wprowadzenia opłaty paliwowej, o której dyskutowano jeszcze za czasów rządów Beaty Szydło. Została ona wówczas odrzucona przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.


06.03.2018 13:10
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000