praca, firma, przedsiębiorczość, jak założyć firmę, jak prowadzić biznes, wymiana walut, Ekantor.pl
17 lipca 2018,  08:18

Biznes dla młodych ludzi. Lista gotowych pomysłów

2.6/5 (5)

Letnie miesiące to dla jednych doskonała okazja do odpoczynku, a dla innych do zarabiania-również na własną rękę. Wystarczy mieć tylko dobry pomysł.

Opiekun mieszkania

Coraz więcej osób podróżuje, a co za tym idzie coraz więcej osób zastanawia się, jak tu znaleźć kogoś do opieki nad mieszkaniem. Takiego sąsiada na wynajem, który przewietrzy pokoje, podleje kwiaty, nakarmi żółwia – chętnych na skorzystanie z usług nie powinno brakować zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dodatkowo swoją ofertę można poszerzyć o serwis sprzątania. Sprawdzi się to zwłaszcza w miastach atrakcyjnych turystycznie. Klientów można szukać m.in. wśród osób oferujących swoje mieszkania w serwisie Airbnb.

Opiekun zwierząt

Jeżeli uważasz, że wolisz coś bardziej wyspecjalizowanego to może warto skupić się na samych zwierzętach? Hotele dla psów i kotów w czasie wakacji cieszą się dużą popularnością. Nie należy jednak zapominać, że zwierzęta potrzebują odpowiedniego terenu, uwagi i aktywności – jeżeli nie jesteś w stanie im tego zapewnić, możesz na początek wypróbować swoich sił jako osoba wyprowadzająca psy oraz zapewniająca pupilom towarzystwo w czasie, gdy ich właściciel zarabia na karmę.

Sprzedaż balonów

Możesz sobie pomyśleć, że to takie banalne i trudno cokolwiek na tym zarobić – banalne oczywiście, ale tylko wtedy, gdy tobie brakuje kreatywności. Wzorów i kolorów balonów jest coraz więcej. Hitem są te transparentne, wypełnione piórkami czy konfetti. Dorosłym zdecydowanie trudniej będzie odmówić dziecku, jeżeli zamiast kolejnej księżniczki zobaczy małe, fruwające dzieło sztuki. Do balonika można dodatkowo dołączyć krótki liścik lub doczepić lizaka – i już biznes się kręci!

Prasowanie

Jeżeli poprosimy Cię o stworzenie listy najbardziej znienawidzonych zajęć domowych, to co by to było? Pozwól, że zgadniemy… w pierwszej piątce na pewno znalazło się prasowanie. Nikt tego nie lubi, ale każdy lubi mieć świeże i wyprasowane koszule. I tu jest miejsce dla Ciebie. Wystarczy, że masz żelazko, deskę i umiesz czytać metki znajdujące się na ubraniach. Przyda się również dostęp do seriali. Włączasz swój ulubiony i już łączysz przyjemne z pożytecznym.

Tłumaczenie tekstów

Doskonały sposób na zarobek bez wychodzenia z domu. Oczywiście przy założeniu, że znasz jakiś język poza polskim. W cenie jest nie tylko angielski. Dodatkowo możesz zacząć udzielać korepetycji i to zarówno dzieciakom, które muszą nadrobić zaległości, obcokrajowcom oraz osobom panującym wyjazd za granicę.

Wirtualny asystent

Dobra organizacja czasu, telefon, komputer – tyle wystarczy na początek. Do zadań wirtualnego asystenta najczęściej należą: odpowiadanie na maile, sporządzanie dokumentów, umawianie spotkań, organizowanie podróży, porównanie ofert, a w dzisiejszych realiach również pomoc przy prowadzeniu bloga. Czyli typowa praca biurowa, z tą różnicą, że biurem jest własne mieszkanie, a szefowie znajdują się czasami kilkaset kilometrów od nas. Lepiej być nie może, prawda?

Młode osoby często uważają, że prowadzenie firmy wymaga wielkich pieniędzy i to już od pierwszych dni działalności. Nic bardziej mylnego. Ich kapitałem równie dobrze zamiast pieniędzy może być bowiem własna pomysłowość.

Warto przeczytać

Jeden komentarz “Biznes dla młodych ludzi. Lista gotowych pomysłów

  • Świetne pomysły na biznes, szczególnie to prasowanie. Fajna myśl, żeby pójść tropem znienawidzonych przez ludzi zajęć. A jak firma się rozkręci to polecam wypróbować system, by łatwo zarządzać kontaktami ze swoimi klientami i nie zgubić się wśród zamówień na prasowanie 😉 w tym celu polecam system Firmao, który u mnie się sprawdza. firmao.pl/register

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *