KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more

Spokojniej, ale niepewności jest wiele (komentarz walutowy 05.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Odrzucenie przez Włochów reform parlamentarnych oraz dymisja premiera M. Renziego to informacje, które zdominowały rynkiem walutowym w pierwszej części dnia. Euro wybronił swoją pozycję, w przeciwieństwie do złotego, który pozostaje słaby mimo poprawy perspektywy przez agencję ratingową S&P.

 

Reakcja była chwilowa

Wynik włoskiego referendum w pierwszej chwili spowodował reakcję euro, ale spadek został zatrzymany na poziomie 1,05. Było to zachowanie chwilowe i w dalszej części dnia można było zaobserwować wzrost wspólnej waluty. W tym czasie z Europy napływały mieszane dane dotyczące indeksów PMI. W Strefie Euro wskaźnik ten wyniósł 53,8 przy wcześniejszych prognozach 54,1. Zaskoczeniem okazała się być natomiast sprzedaż detaliczna, która w październiku wzrosła do 1,1%. Kluczowym wydarzeniem dla tej pary w najbliższych dniach będzie zaplanowane na czwartek posiedzenie ECB oraz wystąpienie Mario Draghiego. W związku z powyższym średni kurs euro wyniósł dziś 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabnie wobec euro

Mimo, że nastroje wśród inwestorów Strefy Euro uległy osłabieniu, co obrazuje opublikowany dziś indeks Sentix, to wspólna waluta w parze ze złotym zdołała dziś sięgnąć wartości 4,50. Polski pieniądz pozostaje słaby na otwarciu nowego tygodnia. Poprawienie perspektywy ratingu przez agencję S&P nie zwiększyło atrakcyjności PLN w notowaniach w parze z EUR. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że inwestorzy nie podzielają optymizmu agencji, co do sytuacji gospodarczej kraju. W wyniku takiej koniunktury średni kurs euro osiągnął dziś poziom 4,49 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W parze USD/PLN spokojniej

Apetyt na dolara nie maleje, choć dziś amerykańska waluta oddaliła się od odnotowanego szczytu na poziomie 4,26. Z przedstawionych w piątek payrolls wynika, że stopa bezrobocia spadła, jednak rozczarowaniem okazała się być dynamika płac, która osunęła się do wartości -0,1%. Informacje te nie wpłynęły na nastawienie inwestorów względem grudniowej decyzji FOMC w sprawie zacieśniania polityki monetarnej. Rynek zastanawia się jakie tempo podwyżek obierze Fed w przyszłym roku. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,20 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Awersja do złotego

Niepewność wywołana włoskim referendum nie zdołała podbić wyceny franka, co uspokoiło nieco polskich kredytobiorców. Patrząc na wykres szwajcarskiej waluty – więcej powodów do radości nie ma. Ostatnie dane z polskiej gospodarki nie były tak optymistyczne, jak perspektywa agencji S&P, w związku z czym inwestorzy nie widzą powodów by w czasach tylu niepokojów zaufać złotemu. Dziś średnia wartość franka wyniosła więc 4,16 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

Z początkiem tygodnia korektę odnotowała brytyjska waluta, która w ostatnim czasie wbrew obawom o Brexit, zmierzała na północ wykresu. Przedstawiony dziś wskaźnik obrazujący aktywność sektora usługowego w Wielkiej Brytanii wypadł lepiej od przewidywań i przy prognozach 54,7 wyniósł 55,2. Nie zdołało to jednak powstrzymać spadku wartości funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,34 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.12.2016 15:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000