KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla ... Czytaj całość
podwyżki w banku

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę

2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.   mBank - prowizja za wypłatę w ... Czytaj całość

Spokojniej, ale niepewności jest wiele (komentarz walutowy 05.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Odrzucenie przez Włochów reform parlamentarnych oraz dymisja premiera M. Renziego to informacje, które zdominowały rynkiem walutowym w pierwszej części dnia. Euro wybronił swoją pozycję, w przeciwieństwie do złotego, który pozostaje słaby mimo poprawy perspektywy przez agencję ratingową S&P.

 

Reakcja była chwilowa

Wynik włoskiego referendum w pierwszej chwili spowodował reakcję euro, ale spadek został zatrzymany na poziomie 1,05. Było to zachowanie chwilowe i w dalszej części dnia można było zaobserwować wzrost wspólnej waluty. W tym czasie z Europy napływały mieszane dane dotyczące indeksów PMI. W Strefie Euro wskaźnik ten wyniósł 53,8 przy wcześniejszych prognozach 54,1. Zaskoczeniem okazała się być natomiast sprzedaż detaliczna, która w październiku wzrosła do 1,1%. Kluczowym wydarzeniem dla tej pary w najbliższych dniach będzie zaplanowane na czwartek posiedzenie ECB oraz wystąpienie Mario Draghiego. W związku z powyższym średni kurs euro wyniósł dziś 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabnie wobec euro

Mimo, że nastroje wśród inwestorów Strefy Euro uległy osłabieniu, co obrazuje opublikowany dziś indeks Sentix, to wspólna waluta w parze ze złotym zdołała dziś sięgnąć wartości 4,50. Polski pieniądz pozostaje słaby na otwarciu nowego tygodnia. Poprawienie perspektywy ratingu przez agencję S&P nie zwiększyło atrakcyjności PLN w notowaniach w parze z EUR. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że inwestorzy nie podzielają optymizmu agencji, co do sytuacji gospodarczej kraju. W wyniku takiej koniunktury średni kurs euro osiągnął dziś poziom 4,49 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W parze USD/PLN spokojniej

Apetyt na dolara nie maleje, choć dziś amerykańska waluta oddaliła się od odnotowanego szczytu na poziomie 4,26. Z przedstawionych w piątek payrolls wynika, że stopa bezrobocia spadła, jednak rozczarowaniem okazała się być dynamika płac, która osunęła się do wartości -0,1%. Informacje te nie wpłynęły na nastawienie inwestorów względem grudniowej decyzji FOMC w sprawie zacieśniania polityki monetarnej. Rynek zastanawia się jakie tempo podwyżek obierze Fed w przyszłym roku. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,20 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Awersja do złotego

Niepewność wywołana włoskim referendum nie zdołała podbić wyceny franka, co uspokoiło nieco polskich kredytobiorców. Patrząc na wykres szwajcarskiej waluty – więcej powodów do radości nie ma. Ostatnie dane z polskiej gospodarki nie były tak optymistyczne, jak perspektywa agencji S&P, w związku z czym inwestorzy nie widzą powodów by w czasach tylu niepokojów zaufać złotemu. Dziś średnia wartość franka wyniosła więc 4,16 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

Z początkiem tygodnia korektę odnotowała brytyjska waluta, która w ostatnim czasie wbrew obawom o Brexit, zmierzała na północ wykresu. Przedstawiony dziś wskaźnik obrazujący aktywność sektora usługowego w Wielkiej Brytanii wypadł lepiej od przewidywań i przy prognozach 54,7 wyniósł 55,2. Nie zdołało to jednak powstrzymać spadku wartości funta, którego średnia wartość wyniosła dziś 5,34 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.12.2016 15:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000