KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną ... Czytaj całość
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 21.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Inwestorzy ze spokojem przyjęli dzisiejszą decyzję ECB w sprawie pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co było zgodne z wcześniejszymi prognozami. Zdecydowanie większe zainteresowanie wzbudziła dziś konferencja z udziałem prezesa banku Mario Draghim, którego słowa mogą wpłynąć na nastroje rynkowe w najbliższych dniach.

 

Spokojna reakcja na decyzję ECB
Wynik czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii wyraźnie zwiększył oczekiwania wobec luzowania polityki pieniężnej przez banki centralne. Najpierw perspektywę tę odsunął Bank Anglii, dziś jego śladem podążył ECB. Taka postawa nie wpłynęła na notowania walut, jednak powściągliwy ton wypowiedzi Mario Draghiego podczas konferencji wyraźnie wsparł europejską walutę, której średnia wartość osiągnęła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Korzystny kurs PLN
W tym tygodniu złotówka wyraźnie zyskuje względem innych walut, co jest spowodowane sytuacją w Turcji oraz piątkową oceną ratingu kredytowego Polski. Dzisiejsza decyzja ECB o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie, a także łagodna postawa prezesa banku może pomóc utrzymać PLN wypracowaną w tym tygodniu pozycję. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dobra sytuacja USD
Opublikowana w ostatnich dniach duża ilość mocnych odczytów z USA zobrazowała kondycję amerykańskiej gospodarki i zwiększyła oczekiwania wobec podwyżki stóp procentowych przez Fed. Taka sytuacja sprawia, że dolar stał się interesującą alternatywą w okresie niepewności związanej z Brexitem, jednak korzystna koniunktura wzmocniła złotego, który zyskał także względem USD. Dziś poznamy jeszcze dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Na obecną chwilę sytuacja w tej parze jest stabilna,  a średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,95 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Uspokojenie emocji
Pozytywne dane z kraju oraz globalne nastroje sprawiły, że złotówka zdołała wypracować również pozycję względem franka szwajcarskiego. Informacje o zaaprobowaniu przez polski rząd ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego nie spotkały się z szerszą reakcją rynku. Para ta jednak wciąż jest wrażliwa na wszelkie dane zarówno światowe, jak i lokalne, a średnia wartość CHF wyniosła dziś 4,00 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, fank szwajcarski, kurs franka, złoty

Źródło: biznes.pl

Wyprzedaż funta

Dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii okazały się rozczarowujące, co pogorszyło sytuację słabego już funta. Natomiast we wczorajszym wywiadzie Kristin Fobres z Banku Anglii stwierdziła, że BoE musi mieć większe dowody na negatywny wpływ Brexitu, aby podjąć decyzję o obniżeniu stóp w sierpniu. Jej słowa nie przekonały inwestorów, którzy nadal wyprzedają funta, w związku z czym średnia wartość tej waluty osiągnęła dziś 5,21 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.07.2016 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000